Google




Мiсто Старокостянтинiв






Православна Церква України


''Наше слово'':   1 2 3 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22-23 24-25 26-27 28-29 30 31 32

  
  
N 10(15) жовтень 1999р.

   ЯК ЦЕ БУЛО
  
   У вересні 1996р. до Головної податкової адміністрації України звернувся голова спiлки підприємців м.Славути і району В.Гапонюк. Звернувся з наступним ранням: "Чи має право адміністрація ринку або власник його встановлювати додатковий тариф ринкового збору від затвердженого місцевими органами самоврядування?" Через два місяці - з обласної податкової адміністрації надійшла відповідь ось такого змісту: "Ринковий збір - один з місцевих податків і зборів, який встановлюється органами місцевого самоврядування. Його граничний розмір не повинен перевищувати 20 відсотків неоподаткованого мінімуму для громадян і 3 неоподаткованих мінімуми - для юридичних осіб залежно від ринку, його територіального розміщення та виду продукції (товару)".
   Минуло 3 роки. 17 червня 1999р. заступник Державного комітету України з питань витку підприємництва К.Ткач відповів на запит голови Асоціації підприємців міста (лист N 9/1965) наступне: "...пунктом 22 Правил торгівлі на ринках, затверджених наказом МЗЕЗ торгу N 157 від 12.03.96 р. відзначено, що господарюючий суб’єкт за окрему плату надає продавцям послуги: прокат торгового інвентаря і обладнання, санітарного одягу, зберігання особистих речей і продукції в камерах схову, на складах і холодильниках, зважування на товарних вагах, розрубку м’яса, інформаційні оголошення рекламного або довідкового характеру, забезпечення місцями в готелях і автостоянках при їх наявності на ринку, перевірка стану технічно-складних товарів, консультації спеціалістів, вантажно-розвантажувальні роботи і транспортні послуги, прииймання для подальшого продажу сільгосппродуктів та інших товарів в бюро торгових послуг тощо.
   Послуги при наданні торговельного місця, як вид послуг, вищеназваними правилами не передбачені: Державний комітет України з питань розвитку підприємництва вважає, що немає законної підстави справляння плати за послугу й наданні торговельного місця.
   Про питання вимоги за рахунок підприємців попередньої оплати вартості за будівництво торгових лотків. Державний комітет України з питань розвитку підприємництва повідомляє, що нормативними актами, якими регламентується порядок створення ринків, а також Правилами торгівлі на ринках не передбачено створення та будівництво за рахунок пайових внесків продавців та примушування до купівлі стаціонарних пунктів торгівлі".
   26.05.98р. міськвиконком прийняв рішення N 140 "Про зміну розмірів ринкового збору". Цим було скасоване рішення N 214 від 19.06.97р. з аналогічною назвою. З 1 червня 1998р. були встановлені нові розміри ринкового збору, однак, відповідно Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", "...виключно на пленарних всіданнях міської ради вирішуються питання встановлення місцевих податків і зборів і розмірів їх ставок у межах, визначених законом". Приймаючи рішення "Про зміну розмірів ринкового збору", міськвиконком перевищив свої повноваження і таке рішення підлягає відміні", - вказав у протесті міжрайонний прокурор В.Мушинський. Це сталось, щоправда, пише після звернення голови Асоціації підприємців В.Гапонюка.
   6 вересня ц.р. останній зробив заяву міському голові та депутатам міськради. На підставі викладеного у заяві, 10 вересня XII сесія міськради прийняла рішення N 8. В ньому, зокрема, йшлось: "відмінити рішення виконкому від 26.05.98р. N 140 "Про зміну розмірів ринкового збору", встановити ставки ринкового збору згідно з додатком 1. В ньому ще раз підкреслено: заборонити справляння ринкового збору усім без винятку юридичним особам, розташованим на території ринку, зобов’язано сплачувати ринковий збір підприємцям, що здійснюють свою діяльність у провулку Робітничому, біля центральної аптеки, вул.Енгельса (поблизу магазину "Весна"), на площі до підприємства району електромереж, встановлено абонементну плату за торгівлю протягом 22 днів за місяць." Були також встановлені розміри ринкового збору за 1 місяць для:
   авто: вантажних - 2,55 гривні та 10 гривень (юридичні особи), легкові - 2 та 6 гривень відповідно;
   вози: 1 та 2 гривні;
   мотоцикли: 1 гривня;
   намети: 2 та 3 гривні, лотки -1,2 гривні, столи - 0,85 гривні, стаціонарні відкриті прилавки -1 гривня, прилавки павільйону "Кисловодський" - 1,5 гривні, продаж квітів - 1 гривня, м’яса та м’ясопродуктів - 2,55 гривні, молока та продуктів з нього - 0,3 гривні, насіння та розсади - 0,85 гривні та 3 гривні для юридичних осіб. Плата за торгівлю на прилеглій території (вуп.газ."Правда")- 50% від основного ринкового збору.
   Однак і на сьогодні утримання плати за торговельні місця продовжується. Абонплата за встановленим розміром не проводиться. Отже, змін немає. Контролю за виконанням рішення теж.
  
   ПРИСЯГА ВОЯКА УКРАЇНСЬКОЇ ПОВСТАНЧОЇ АРМІЇ
  
   Я, воїн Української Повстанчої Армії, взявши в руки зброю, урочисто клянусь своєю честю і совістю перед Великим Народом Українським, перед Святою Землею Українською, перед пролитою кров’ю усіх найкращих Синів України та перед Найвищим Політичним Проводом Народу Українського:
   Боротись за повне визволення всіх українських земель і українського народу від загарбників та здобути Українську Самостійну Соборну Державу. В цій боротьбі не пожалію ні крові, ні життя і буду битись до останнього подиху і остаточної перемоги над усіма ворогами України.
   Буду мужнім, відважним і хоробрим у бою та нещадним до ворогів землі української.
   Буду чесним, дисциплінованим і революційно-пильним воїном.
   Буду виконувати всі накази зверхників.
   Суворо зберігатиму військову і державну таємницю.
   Буду гідним побратимом у бою та в бойовому житті всім своїм товаришам по зброї.
   Коли я порушу або відступлю від цієї присяги, то хай мене покарає суворий закон Української Національної Революції і спаде на мене зневага Українського Народу.
  
Затверджена УГВР і введена наказом ГВШ ч.7 з 19.VIII.1944 р.

  
  ДВА ПРИКЛАДИ - СУТНІСТЬ ОДНА
  
   Для того, щоб дати часточку за здоров’я, має значення в якій саме церкві хрестилась дитина і до якого храму ходять її батьки. А Ісус Христос сказав: "Прийдіть до мене всі струджені й скривджені, і я заспокою вас..." В Почаївській Лаврі, щоб дати часточку за померлих, теж питають, якою церквою був відслужений чин похорону.
   В обох випадках - відмова, бо церкви були... "не ті", тобто не московського патріархату. Шість правд віри гласять, що є один Бог. Чи має значення для Бога те, до якої конфесії належить віруючий? Чи можуть бути церкви "благословенні й неблагословенні, канонічні й неканонічні?" Чи розуміють значення наведених слів ті, хто таке виголошує? Адже у Святому письмі сказано: "..Тож ідіть і навчайте всі народи, хрестячи їх..." (28 гл. вірш від Матфея).
   Все наше нещастя в тому, що наші предки із суто людських причин зробили такий поділ віруючих християн. А для місцевих москвофілів слово екуменізм (міжцерковне мирне співіснування) - це символ єресі.
   Релігія не може бути нетерпимою. З очей духовної особи повинні пломеніти лагідність, любов, милосердя, бажання зрозуміти, допомагати. На жаль, у незалежній Україні це не зовсім так. Хочеться, щоб мир, злагода, любов, терпимість запанували в нашому суспільстві. Це можуть зробити справжні духовні Пастирі, котрі виконують своє призначення, дане їм Богом, зможуть об’єднати всіх віруючих людей а Україні.
  
   НЕБАЖАНИЙ ВИСТУП
  
   Саме таким він виявився для члена депутатської групи "Демократична Славутчина" Романа Бачинського. Пропонуємо цей виступ повністю. "Мене цікавить низка питань, які потребують вирішення.
   1. Я робив декілька депутатських запитів, однак відповіді так і не отримав. Зокрема:
   - про виділення земельної ділянки для встановлення пам’ятника Т.Шевченку. Місце з секретарем міськради Б.Семенюком обговорено, однак на сесію це питання не виносилось;
   - не отримано відповіді взагалі на запит щодо визначення місця пам’ятного знаку Незалежності України;
   - без уваги залишена пропозиція встановлення залізничного пасажирського сполучення Славути з Хмельницьким;
   - не отримано відповіді і від головного лікаря центральної районної лікарні стосовно надання меддопомоги у випадку неспроможності заплатити за лікування пацієнтами;
   - не прийнято рішення і щодо назви вулиці на честь князя Р.Сангушка. Ось чому пропоную вирішити на сесії питання про можливість введення в газеті "Трудівник Полісся" рубрики "Депутатський запит". Так славутчани зможуть дізнатись хто і що запитує, і хто як відповідає.
   2. 17 вересня ц.р. минає 80 років возз’єднання Західної України з Наддніпрянською. Фактично стало те, що вже було у січні 1919р., хоч цього разу все сталось внаслідок поділу Європи двома тоталітарними режимами - червоним та брунатним. Адже таємний протокол до пакту Молотова-Ріббентропа - цьому підтвердження. До 1990р. існування цього документу взагалі заперечувалось. Люди на західноукраїнських теренах не знали про дійсні наміри визволителів. Майже одночасно підрозділи НКВС під контролем партійних органів проводили арешти та каральні дії. Примусово створювались колгоспи. Невинних відправляли до Сибіру. За 1939-1941рр. з західних областей України було депортовано 10% населення {1,25 млн. осіб). Це не враховуючи тих, кого знищили фізично. Минула 8-ма річниця Незалежності нашої держави. Прийшов час втілити в місті історичну реальність, тобто дати вулицям ті назви, які вони мали раніше, а також з історії України. Пропоную включити в порядок денний сесії питання перейменування вулиць. Бажано, щоб до роботи підключились партії і громадські організації, місцеві краєзнавці. Попередній розгляд пропозиції (липень 1999р.) - найменування площі князів Сангушків - виявився просто кумедним. Виявилось, що князі не були не буля українськими державними діячами і питання про назву на їх честь площі - справа Верховної Ради України. За такої логіки, хто були для України Дзержинський, Лібкнехт, Цеткін, Маркс, Енгельс та інші? Невже їх кандидатури теж розглядала Верховна Рада? Ось чому пропоную міськвиконкому розглянути питання перейменування вулиць. До того ж, пропозицій більш, ніж достатньо.
  
   ПАМ’ЯТНІ ДАТИ. ЛИСТОПАД
  
   2.11.1917 - Всеукраїнський військовий з’їзд у Києві.
   3-29.11.1921 - Другий Зимовий похід під проводом генерала Юрія Тютюнника.
   4.11.1872 - Народився автор знаменитих творів про гетьмана І.Мазепу Богдан Лепкий.
   6.11.1941 - У Комбо (Франція) померла дочка Симона Петлюри 29-річна Леся.
   7.11.1788 - 800 козаків-чорноморців під проводом Антона Головатого висадилась десантом, захопивши турецькі шанці, розвернувши гармати фортеці Березань в бік Очакова. Комендант турецької залоги підняв білий прапор.
   9.11.1976 - Засновано Українську громадську групу сприяння виконанню Гельсинських угод (Українська Гельсинська Спілка).
   10.11.1709 - місто Батурин зруйноване катом України царем Петром I.
   11-13.11.1917 - Збройний виступ більшовиків у Києві. Український полк, сформований з делегатів III Всеукраїнського Військового з’їзду, придушив повстання.
   12.11.1917 - У Севастополі відправлено молебень і проведено парад кораблів Чорноморського флоту. Під українським національним прапором екіпажі військових кораблів на чопі з крейсером "Пам’ять Меркурія" вишикувались урочистими шеренгами на палубах. Лінкор "Воля", ескадронні панцерники "Андрій Первозванний", "Три святителі", крейсери "Прут" і "Кагул", двадцять міноносців, підводні човни, канонерки, тралери, сторожові катери при вході до порту засигнали: "Слава Українській Народній Республіці".
   20.11.1917 - ІІІ Універсал. 22 листопада - урочисте проголошення УНР.
   21.11.1921 - м.Базар. Більшовики розстріляли 359 учасників Другого Зимового походу.
   25.11.1855 - Народився видатний історик, дослідник козаччини, академік Дмитро Яворницький.
   25.11.1934 - У Кисловодську помер Михайло Грушевський.