Місто
Фото
Відео
Будинки
Вулиці
Голод-1933
Поле пам'яті
Парк
Кладовища
OTC
Соціум
Промисловість
Бібліотеки
Туризм
Готелі
Музей
Транспорт
Утка
Документи
ВЕЗ "Славута"
Спорт у місті
Steal league
Приколи
Близнюки
Район
ТП "Край"
Дослідження
Славутчани
Храми
Школи
Українська Повстанча
Ліси
Преса про місто
Політика
Події
Мистецтво
Суспільство
Новини
Гостьова книга
Online-Бібліотека

ПОШУК
Для пошуку потрібно
використовувати
не більше одного слова
або його частини







Google




Мiсто Старокостянтинiв






Православна Церква України


Документи:   Машина часу Мат у два ходи З вірою у Велику Перемогу... Ракетна замальовочка Формалізм для ветеранів Чим гірше - тим ліпше Через двадцять років Передчуття Історія одного листа Продовження історії одного листа ...і ще одне продовження До якої церкви йти? До якої церкви йти - два роки по тому. До якої церкви йти - 3 Вибори-2002 Результати виборів 2002 ХАЕС-2... І ще про вибори ХАЕС-3 "Зірниця"? "Зірниця-2" Пам'ятник Підприємництво Ще раз про підприємництво Герб Волині Чи є в Славуті влада? Прогрес по-мiсцевому Ноу-хау міського голови Зу шпрех Заратуштра

Фокус не вдався - факір був занадто самовпевнений,
або СДПУ(о) "розкачує" після Мукачевого

  Хід 19-ої сесії Нетішинськоі міської ради можна було передбачити уже наперед без усякого упередження. Головним питанням, які виносилися на розгляд депутатського корпусу, були затвердження бюджету міста на 2004 рік та звіт міського голови про роботу за минулий рік. Власне, до бюджету-2004 у депутатів, особливо депутатської групи "Народна довіра" (11 чол.), було чимало претензій. Його й не затвердили на минулій сесії у грудні 2003 року, звинувативши фінансове управління виконкому міськради у "непрофесійній підготовці проекту бюджету", фінансове управління ще раз повернулося до цього проекту, врахувавши надходження до бюджету міста уже за весь минулий рік. Порівняно з попереднім варіантом проекту бюджету міста сума загального фонду збільшилася на 1246,4 тис. грн. і була направлена на утримання закладів культури й освіти, капітальний ремонт житлового фонду і часткове виконання програм, прийнятих міською радою. Взагалі ж, порівняно з минулим роком, загальний фонд бюджету міста зменшився на 3,3 млн. грн. і становить цього року 19777,2 тис. грн. Однією з основних причин цього, за словами начальника фінансового управління Валентини Кравчук, стало введення в дію Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб" і відповідно зміни в оподаткуванні доходів громадян. Це призвело до скорочення надходжень до бюджету міста порівняно з 2003 роком на 5,5 млн. грн. Частина цієї суми, щоправда, перекрилася збільшенням фонду оплати праці та збільшенням надходжень плати за землю. Але це не дає міській владі змоги передбачити в повному обсязі витрати на утримання бюджетних установ, виконання програм, прийнятих міською радою, проведення капремонту житлового фонду тощо. Але справа, як і підтвердилося, була не лише в бюджеті. Хоча, дійсно, він багатьох не задовольняє. Бюджет міста цього року прийняли без довгих дебатів, обговоривши попередньо в депутатських комісіях.
  Про основну мету депутатської групи "Народна довіра" депутатський корпус довідався за кілька хвилин до відкриття сесії, коли член групи, голова міського осередку СДПУ(о) Леонід Нестерчук роздав присутнім дві анонімні листівки (без підпису) під заголовками "Неправомірні дії міського голови" та "2003 рік - рік невикористаних можливостей", у яких Миколу Панасюка звинувачували у різних гріхах, наполягаючи в одній із них на перевірці окремих фактів правоохоронними органами. Хоча, як виявилося, усі вони безпідставні.
  А потім координатор групи Олександр Буханевич запропонував внести на розгляд сесії в порядок денний питання про визнання роботи міського голови незадовільною і дострокове припинення його діяльності. Це викликало неоднозначну реакцію інших депутатів. Адже питання не розглядалося в комісіях і його радикальне звучання ще до заслуховування звіту міського голови засвідчило істину мету групи - зробити на сесії переворот.
  Не вдаючись у детальний перебіг сесійного засідання, відразу наголошу, що, як і слід було чекати, звіт міського голови Миколи Панасюка група "НД" категорично не сприйняла. Чого, мовляв, звітує за роботу всього виконавчого комітету, хай скаже, що зробив особисто. Ніби попередній міський голова звітував по-іншому, і ніби мер не несе відповідальність за всю роботу виконавчих структур влади і вони працюють незалежно від нього. Для багатьох позафракційних депутатів це не стало новиною. Адже вони прекрасно розуміють, звідки, як кажуть у народі, ноги ростуть. Переважна більшість, (точніше, окрім 2-3-ох) депутатів, які об’єдналися в "Народну довіру", активно працювали на головного опонента Миколи Панасюка на виборах. На нього робили ставку досить серйозні і поважні люди та структури. Затрачені чималі гроші, на Нетішині схрещені їхні інтереси. А тут - не вкипіло. Підтриманий опозиційними силами - БЮТ, УНП і соціалістами, перемагає Микола Панасюк. Цього йому пробачити не могли і не можуть досі. Отож бо звіт мера був зустрінутий у штики і поряд із справедливими докорами окремих депутатів на адресу Миколи Панасюка, як, наприклад, досі не сформовано повноцінного інституту заступників, посипалися необгрунтовані та не перевірені факти звинувачень. Чому, наприклад, не заслужений на вимогу однієї із комісій звіт директора КТВП "Міськторг" і не зроблено ніяких висновків на його нібито неправомірні дії. На це Микола Панасюк спокійно відповів, що директора "Міськторгу" про його роботу заслуховували на засіданні виконкому міськради. Була проведена повна інвентаризація підприємства і справа передана у прокуратуру.
  Не стану перераховувати довгих дебатів, запитань і відповідей, скажу лише, що групі "НД" не допомогли й такі інсинуації, як скарга депутата Івана Мельничука - начальника ЖКО, що йому погрожував невідомий по телефону: "Якщо виступиш на цій сесії проти Панасюка, то з цього будинку не вийдеш!". Не розчулив депутатів ще один представник групи, якому донесли "вірні люди", що міський голова його взагалі ігнорує і на прийом до нього він ніяк не може потрапити, та інші опуси. Навіть при таємному голосуванні під час перерви депутати не ввели у порядок денний питання про недовіру міському голові. Із 29 присутніх депутатів це рішення підтримали лише 14 чоловік. Але, безперечно, ситуація не проста. І Миколі Панасюку доведеться врахувати усі зауваження та пропозиції депутатів і зробити все можливе, щоб у майбутньому таких випадків проти нього не виникало. Про що він і висловився на закінчення сесії, подякувавши депутатам за довіру. Адже це ще один прояв після виборів йому довіри як міському голові.
  Отож бо, так звана опозиція в міській раді не досягла поставленої мети. Залишається ще "побузити" хіба що під час запланованої зустрічі мера з виборцями (цього також вимагала опозиція, причому ще до сесії. Але М.Панасюк цілком резонно їм відповів: "Що можна говорити людям про перспективи розвитку міста на нинішній рік, коли не затверджено бюджет міста?"). До речі, мер також запропонував депутатам зустрітися зі своїми виборцями і відзвітувати про свою роботу, відновити прийом громадян і тісніше працювати з виборцями взагалі. На що депутати, звісно, погодилися, бо це їх прямий обов’язок. А взагалі ж, відповідно до комплексної оцінки соціально-економічного розвитку регіонів Хмельницької області, за результатами роботи у минулому році Нетішин серед міст обласного значення посідає третє місце, як було і раніше. Отож, нинішня міська влада зберегла динаміку стабільного розвитку міста і намітила основні кроки щодо покращення життя Нетішина найближчим часом.
  
Микола Марушкевич.
  Подільський кур’єр N7 (19 лютого 2004 року)

  
  На жаль, не все так просто.
  В Мукачево все також почалося - і закінчилося - на сесії. В обидвох випадках сесія підтримала законно обраного мера.
  А потім "на прохання трудящих" був відомий "указ" президента - і в місті висадився десант міліції і бандюків в шкірянках (класне поєднання). В результаті містом править представник СДПУ(0), а депутати міськради просять політичного притулку в США.
  Ще одна інформація:

  
  Медведчук може влаштувати збройний путч в Україні?
  
  На сьогоднішній день в Україні існує загроза здійснення збройного путчу. Про це заявив у суботу на Міжнародній конференції "Україна в Європі та світі" доктор Фонду Карнегі (США) Андерс Аслунд.
  "Ми не можемо виключати навіть збройного путчу в Україні", - сказав він. За словами Аслунда, раніше можна було покладатися на президента Леоніда Кучму. "Тепер це не так очевидно", - сказав Аслунд. Він сказав, що найбільшу загрозу вбачає у посиленні ролі правоохоронних органів.
  На прес-конференції в перерві засідання Аслунд заявив, що нинішній голова адміністрації президента Віктор Медведчук "ставить все більше своїх людей у правоохоронні органи".
  Найстрашніше, за словами експерта, що можна зараз спостерігати, це те - як у Росії до влади "прийшло КГБ". "Краще олігархи, між ними простіше організувати конкуренцію - як це демонстрував раніше Президент України Кучма", - сказав він. "Диктатура - найбільша загроза", - додав експерт.
  
www.pravda.com.ua, 21.02.2004, 15:21

  
  Отже, справа не в голосах. Справа в тому, що видатний юрист всіх часів і народів просто розставляє своїх людців у вузлові точки управління державою. Справа в прецеденті - і в тих самих "просьбах трудящихся".
  Саме цікаве - за 12 кілометрів від Нетішина, в тій-таки Славуті, вже править мер-есдек. Про результати його керування писалося неодноразово - ось ще один:

  
  Росте злочинність у Славуті
  
  Про це йшлося на координаційній нараді керівників правоохоронних органів Славутського району під головуванням міжрайонного прокурора Василя Мушинського Проаналізувавши стан та ефективність боротьбі зі злочинністю і порушеннями законності за 2003 рік, дійшли висновку, що вжиті заходи не виявились достатньо ефективними. Злочинність у районі зросла на 39 відсотків, а розкривається їх тільки 71,5 відсотка. За рік у Славуті було скоєно два навмисних вбивства і один замах на насильницьке позбавлення життя. Раніше судимий А.Обержинський отримав довічне ув’язнення за те, що задушив пристарілу жінку, а ще двоє славутчан чекають суду. Перший кувалдою побив через грошову суперечку свого сина (той вижив), а другий у грудні в стані алкогольного сп’яніння забив пенсіонерку, яку доглядав.
  Значна кількість злочинів пов’язана з викраденням державного та особистого майна Так викрадались товарно-матеріальні цінності з Славутського РЕМу (демонтували проводи ліній електропередач), магазинів ЗАТО "Прогрес", у Цвітосі у підсобному господарстві ХАЕС невідомі викрали цінностей на 4 тис гривень. А у березні поблизу Киликиєва троє жителів м.Горлівки і один славутчанин врізалися у нафтопровід і викачали 17100 літрів дизпалива, але були спіймані на гарячому. Сільські ради - Крупецька, Старокривинська, Полянська та Улашанівська дали, наприклад, третину злочинів із числа всіх скоєних у районі.
  Правоохоронці врахували допущені недоліки і розробили основні напрямки роботи Створені 52 громадські формування, які діятимуть при кожній сільраді.
  
Микола Марушкевич.
  Подільський кур’єр N7 (19 лютого 2004 року)

  Так що не треба тішити себе ілюзіями - події свідчать, що і Нетішин, і Славута можуть дочекатися гостей в шкіряних куртках.
  До речі, оці куртки дивним чином нагадують уніформу організації, що звалася SS.
  Її добре пам’ятають ті, кого відправляв до Німеччини фашистський холуй, батько одного відомого юриста.
  Спадковість, панове...