Місто
Фото
Відео
Будинки
Вулиці
Голод-1933
Поле пам'яті
Парк
Кладовища
OTC
Соціум
Промисловість
Бібліотеки
Туризм
Готелі
Музей
Транспорт
Утка
Документи
ВЕЗ "Славута"
Спорт у місті
Steal league
Приколи
Близнюки
Район
ТП "Край"
Дослідження
Славутчани
Храми
Школи
Українська Повстанча
Ліси
Преса про місто
Політика
Події
Мистецтво
Суспільство
Новини
Гостьова книга
Online-Бібліотека

ПОШУК
Для пошуку потрібно
використовувати
не більше одного слова
або його частиниGoogle
Мiсто Старокостянтинiв


Православна Церква України


Документи:   Машина часу Мат у два ходи З вірою у Велику Перемогу... Ракетна замальовочка Формалізм для ветеранів Чим гірше - тим ліпше Через двадцять років Передчуття Історія одного листа Продовження історії одного листа ...і ще одне продовження До якої церкви йти? До якої церкви йти - два роки по тому. До якої церкви йти - 3 Вибори-2002 Результати виборів 2002 ХАЕС-2... І ще про вибори ХАЕС-3 "Зірниця"? "Зірниця-2" Пам'ятник Підприємництво Ще раз про підприємництво Герб Волині Чи є в Славуті влада? Прогрес по-мiсцевому Ноу-хау міського голови Зу шпрех Заратуштра

Ноу-хау міського голови

  Що не сесія міської ради - то міський голова М.О.Поліщук дивує. Не стала винятком і остання, що відбулася 7 жовтня 2003р. Несподівано для більшості - і депутатів, і присутніх у сесійній залі - у порядку денному виникло питання про переобрання голови постійної депутатської комісії з питань охорони здоров'я та соціального захисту Г.І.Душнюк. Питання з'явилося без розгляду на депутатських комісіях, що мало б відбутися за регламентом. Отже, автори ідеї до сесії не розкривали власні наміри. Отже - готувалися заздалегідь.
  Наступним сюрпризом стала мотивація необхідності зміни голови комісії. Як стало відомо на сесії (з подання міського голови), це "вчительський фах Г.І.Душнюк." Мовляв, комісія з питань охорони здоров'я та соціального захисту має бути очолена лікарем. Однак у статті 47 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" немає положення про те, що постійні комісії мають очолюватися фахівцями лише тієї галузі, яка винесена в назву комісії. Окрім того, у п.2 ст.47 йде мова про обрання постійних комісій на термін повноважень каденції ради у складі голови і членів комісії. Всі інші питання структури комісії вирішуються відповідною комісією. Та от, для складу комісії з питань охорони здоров'я та соціального захисту намір змінити її голову став відомий лише на сесії. Причини для переобрання (наприклад, заяви Г.І.Душнюк з відповідним проханням або будь-яких інших) не було.
  В чому ж терміновість? Адже у квітні 2002 року і міський голова, і депутатська більшість були за обрання депутата другого поспіль скликання Г.І.Душнюк головою комісії з питань охорони здоров'я та соціального захисту.
  А пояснення просте. Спочатку Г.І.Душнюк стала одним з ініціаторів створення депутатської групи "Справедливість". Саме вона почала давати оцінку діям міського голови (есдека об'єднаного). Перша розкритикована групою дія міської влади - намагання створити інспекцію з санітарної очистки міста для конкретної особи (колишнього міського голови В.М.Жука). Того самого, якого у 2001р. депутати позбавили повноважень міського голови. Тепер вже новий голова - М.О.Поліщук - намагався ввести в оману депутатів стосовно запланованих джерел фінансування новостворюваної інспекції. Потім депутатська група і зокрема Г.І.Душнюк виявили проблеми в діяльності тодішнього завідувача відділом сім'ї та молоді виконкому М.В. Матвійчука. По результатам дій посадовця міжрайонною прокуратурою був складений корупційний протокол, який переданий до Славутського міського суду.
  Ще один гострий для міського голови факт - прискіплива увага депутата Г.І.Душнюк до газифікації вулиць у своєму виборчому окрузі. Вона, як голова постійної депутатської комісії, з цього приводу (а також з інших питань роботи міського голови М.О.Поліщука), побувала у складі делегації на прийомі у заступника голови облдержадміністрації І.В.Гладуняка.
  Нарешті, ще одне. 28 вересня 2003р. у м.Хмельницькому відбувся Форум демократичних сил Хмельниччини. На зустріч з Віктором Ющенком у складі славутської делегації їздила і Г.І.Душнюк. Вже через кілька днів Галина Іванівна дізналася, що її разом з колегою - учасницею Форуму - чекає атестація, хоча від часу проведення попередньої не минуло відведеного терміну.
  Ось так об'єднані соціал-демократи на чолі з М.О. Поліщуком забезпечують свободу слова і право її висловлювати.
  
  В.Скомороха, координатор Громадсько-політичного об'єднання "Демократична Славутчина"