Місто
Фото
Відео
Будинки
Вулиці
Голод-1933
Поле пам'яті
Парк
Кладовища
OTC
Соціум
Промисловість
Бібліотеки
Туризм
Готелі
Музей
Транспорт
Утка
Документи
ВЕЗ "Славута"
Спорт у місті
Steal league
Приколи
Близнюки
Район
ТП "Край"
Дослідження
Славутчани
Храми
Школи
Українська Повстанча
Ліси
Преса про місто
Політика
Події
Мистецтво
Суспільство
Новини
Гостьова книга
Online-Бібліотека

ПОШУК
Для пошуку потрібно
використовувати
не більше одного слова
або його частиниGoogle
Мiсто Старокостянтинiв


Православна Церква України


Документи:   Машина часу Мат у два ходи З вірою у Велику Перемогу... Ракетна замальовочка Формалізм для ветеранів Чим гірше - тим ліпше Через двадцять років Передчуття Історія одного листа Продовження історії одного листа ...і ще одне продовження До якої церкви йти? До якої церкви йти - два роки по тому. До якої церкви йти - 3 Вибори-2002 Результати виборів 2002 ХАЕС-2... І ще про вибори ХАЕС-3 "Зірниця"? "Зірниця-2" Пам'ятник Підприємництво Ще раз про підприємництво Герб Волині Чи є в Славуті влада? Прогрес по-мiсцевому Ноу-хау міського голови Зу шпрех Заратуштра

Про що не йшлося в листах генералів

   9 травня ц.р. офіційно було оголошено про підготовку 97-ї механізованої бригади до мобілізаційних навчань у вересні 2002р. На їх проведення видяляються кошти у мінімальному обсязі від потреби. Це стало відомо із листів генералів П.Шуляка та Є.Шелеста. А що не повідомили у своїх відповідях високопоставлені військові чиновники?
   Візьмемо якість нового житлового будинку для військовослужбовців, який у грудні 2001р. звели поспіхом за адерсою вул.Сокола, 15, продемонструвавши при цьому "нове у будівництві". На фасаді будинку між поверхами - металеві квадрати. Це - поверхня металевих стяжок, які пронизують будівлю, аби зміцнити її. Чому ж без таких "новинок" тримаються інші будинки? Ця таємниця так і залишилася в фірми, яка зводила будинок. До речі, ця ж фірма звела таким чином ще два будинки в місті: по вул.Сокола та Радянській, і обидва також довелося скріплювати... В яку суму обійшлося таке будівництво для Міністерства оборони України, і хто буде відповідати за цю якість?
   В цьому ж році начальник фінансової служби 97-ї бригади, як найкращий фахівець, був призначений для подальшої служби у відповідне управління Західного оперативного командування. Пізніше з'ясувалося - у Славуті він застосував "передовий досвід" - військові строкової служби зараховувалися на харчування на 2-3 доби пізніше від дати прибуття на місце подальшого проходження служби. Сума "економії" сягнула мільйона гирвень. Новатора повернули до попереднього місця служби, як тільки контрольні органи виявили "новинку".
  Останнім часом бригада перетворилася на поле діяльності численних комісій. Це -не лише нервова напруга; комісії ж потрібно чимось зустріти і чимось провести. Чи на це виділяються бюджетні кошти також?
  Нарешті, про офіцерів запасу. За роки незалежності України жодних зборів в частинах бригади не проводилося. Отже, і звання тим, хто не служив на офіцерських посадах, не присвоювались. Однак є приклади, коли людина служила у Збройних Силах сержантом, а за роки незалежності ставала, як мінімум, капітаном. Інша особа, закінчивши цивільний ВУЗ, без усіляких зборів також стала капітаном. Якщо такі люди , що знаходяться в резерві Збройних Сил, живуть в Славуті - вони якраз і повинні бути на мобілізаційних навчаннях, бо не мають досвіду командування бодай взводом. Але цього не станеться, бо їх якраз залучати не будуть. То в чому ж тоді сенс?
   Ось в таких умовах каламуті і безвідповідальності Міноборони України збирається проводити навчання...
  
  
Володимир Скомороха, координатор
  громадсько-політичного об’єднання "Демократична Славутчина"