Місто
Фото
Відео
Будинки
Вулиці
Голод-1933
Поле пам'яті
Парк
Кладовища
OTC
Соціум
Промисловість
Бібліотеки
Туризм
Готелі
Музей
Транспорт
Утка
Документи
ВЕЗ "Славута"
Спорт у місті
Steal league
Приколи
Близнюки
Район
ТП "Край"
Дослідження
Славутчани
Храми
Школи
Українська Повстанча
Ліси
Преса про місто
Політика
Події
Мистецтво
Суспільство
Новини
Гостьова книга
Online-Бібліотека

ПОШУК
Для пошуку потрібно
використовувати
не більше одного слова
або його частиниGoogle
Мiсто Старокостянтинiв


Православна Церква України


Документи:   Машина часу Мат у два ходи З вірою у Велику Перемогу... Ракетна замальовочка Формалізм для ветеранів Чим гірше - тим ліпше Через двадцять років Передчуття Історія одного листа Продовження історії одного листа ...і ще одне продовження До якої церкви йти? До якої церкви йти - два роки по тому. До якої церкви йти - 3 Вибори-2002 Результати виборів 2002 ХАЕС-2... І ще про вибори ХАЕС-3 "Зірниця"? "Зірниця-2" Пам'ятник Підприємництво Ще раз про підприємництво Герб Волині Чи є в Славуті влада? Прогрес по-мiсцевому Ноу-хау міського голови Зу шпрех Заратуштра

Військові ігри для дорослих

   В листі генерал-майора Є.Шелеста (т.в.о начальника Головного організаційно-мобілізаційного управління Генерального штабу Збройних Сил України, N115/2067 від 19.02.2002, на адресу Славутської міської організації Спілки офіцерів України, повідомляється, що згідно плану підготовки Збройних Сил України у 2002р. будуть проведені мобілізаційні навчання з 97-ю окремою механізованою бригадою. На проведення цього заходу передбачено виділення корштів у мінімальному обсязі від потреби. До участі у навчаннях передбачається залучити офіцерів запасу. При цьому не вказується, що передбачається залучити не лише тих, хто отримав офіцерське звання після зборів, а й тих, хто прослужив не один рік на офіцерських посадах і має досвід участі у бойових діях. Навіть за часів СРСР на подібні заходи викликали тих, хто не мав досвіду та практики. Генерал не став відповідати конкретно - чому саме цю бригаду обрано для проведення навчань. Адже розташована вона в другому ешелоні - неясно, чому саме цей напрямок став таким важливим за 10 років незалежності.
   Міська організація СОУ у своєму зверненні запитувала наступне:
   1. Чому і на цей час, як повідомив Глава Адміністрації Президента України, недавній лідер виборчого блоку "За єдину Україну" В.Литвин (лист N02-02/2219 від 13.08.2001), не ліквідовано диспропорцію у розмірі пенсій військовослужбовцям, які звільнились до 1 жовтня 1999р. і тими, хто звільнився після цієї дати. Адже і на даний момент, відповідно до ст.1 Указу Президента України N847 від 14 липня 1999р., до розміру пенсій враховується 40% щомісячна надбавка за роботу з таємними документами у Збройних Силах України. Таке враження, що до цього часу ніхто з такими паперами не працював. Так порушено і статтю 24 Конституції України, а Президент України та Глава його адміністрації лише обіцяють. Так само, як і підвищити посадові оклади військовослужбовцям на 100%, а разом з тим і пенсії. Щоправда, листом N 15-05/784 від 4 березня 2002р., заступник Керівника Головного управління з питань діяльності військових формувань та правоохоронних органів О.Гріненка було повідомлено, що Указом Президента України від 23 лютого 2002р. N173/2002 Кабінетові Міністрів України доручено підготувати пропозиції щодо підвищення рівня пенсійного забезпечення військовослужбовців. Однак це лише пропозиції. До речі, багатьох офіцерів запасу, які отримують персію, планується залучити до участі у навчаннях. З яким настроєм вони це очікують - здогадатися неважко.
   Однак поки керівників Збройних Сил України більше цікавить план проведення навчань у Славуті, варто подивитись - чи є проблеми у місцевому гарнізоні, і у самій бригаді. Повернемось до першого листа-відповіді: "...У поточному році через відсутність належного фінансування Міністерства оборони України оплата службових відріджень, тилових потреб, енергоносіїв і комунальних послуг здійснюється вкрай незадовільно." Це характерно і для 97 бригади. Електрику вимикають навіть у військовому містечку за борги військових частин.
   Гострою залишається і житлова проблема. Черга у майже 400 безквартирних пректично не зменшується. Водночас у Славуті зданий в експлуатацію (2001р., вул.Лісна) будинок на 71 квартиру. Військовики гарнізону отримали... 29 квартир. А решту - з Шепетівського гарнізону. Навіщо тоду було будувати у Славуті? А п'ятиповерхівка по вул. Фрунзе залишається недобудованою вже не один рік.
   Нарешті, ще одне - "...через відсутність бюджетних асигнувань роботи щодо газифікації житла та котельних було призупинено."
   Ось і виходить - проблем маса, а у війну гратись намагаються.
  
  
Володимир Скомороха, координатор
  громадсько-політичного об’єднання"Демократична Славутчина"