Місто
Район
ТП "Край"
Дослідження
Візитка міста та району
Бібліографія
Проект "джерела"
Презентація
Голодомор 32-33
ОУН на Славутчині
Джерела з історії
Геральдика
Карти
Нетішин
Нетішинський музей
Села району
Пам'ятки Славутчини
Статті про місто і район
Книги про місто
"Сангушківські читання"
Славута військова
Авторська сторінка
Історія міста в фото
Малюнки Н.Орди
Славутчани
Храми
Школи
Українська Повстанча
Ліси
Преса про місто
Політика
Події
Мистецтво
Суспільство
Новини
Гостьова книга
Online-Бібліотека

ПОШУК
Для пошуку потрібно
використовувати
не більше одного слова
або його частини







Google




Мiсто Старокостянтинiв






Православна Церква України


Геральдика:   З історії славутського герба Символи міста Символіка Нетішина Символіка Славутчини Проекти символіки Символіка Крупця

Проекти символів міста та району

На жаль, сучасний міський герб має чимало історичних та геральдичних помилок. Насамперед - він не відображає власне історії міста, яка пов’язана з іменем княжої родини Сангушків. Часто герб власників поселення ставав і його гербом - і, зрештою, зображення "Погоні" фігурувало на славутській ратуші. Далі - не витримана пропорція щита, яка класично дорівнює 7:8. Використання французького щита взагалі характерне для російської геральдики, в той час як більшість сучасних українських гербів використовують іспанський щит. Геральдика забороняє використовувати написи в щиті - в даному ж випадку таких написів є аж два: назва міста і рік заснування (який, до речі, за останніми архівними даними не відповідає дійсності). Колір накладений на колір (чорний кінь на синьому), що також є геральдичною помилкою. Крім того, використовуються відтінки синього, в той час як в геральдиці існує лише одна синя барва - без відтінків.
Саме тому розроблений проект нової символіки як міста, так і району. Герби і хоругви виконані з дотриманням сучасних вимог Українського Геральдичного Товариства. Автори - В.Напиткін, В.Берковський.

Проект міського герба:

В червоному полі - срібний вершник з піднятим мечем на срібному ж коні. Щит облямований декоративним картушем та увінчаний срібною міською короною.
Вершник - родовий герб князів Сангушків, що відіграли визначну роль у становленні міста Славути.

Проект міської хоругви:

В червоному полі - білий вершник з піднятим мечем на білому ж коні. З чотирьох боків хоругва має лиштву з білих та червоних трикутників.

Проект герба району:

В срібному полі - натурального кольору сосна на зеленому нитяному пониженому поясі з лазуровою шиповидною базою. В червоній главі - срібний лапчастий хрест. Сосна - символ славутських лісів. Лазурова база - символ рік і озер. Лапчастий хрест - ознака належності до Волині. Золота корона - символ багатства і достатку.

Проект прапора району:

Прямокутне полотнище з співвідношенням сторін 2:3 складається з трьох рівновеликих горизонтальних смуг - червоної, зеленої, синьої.
У червоній смузі біля древка - білий лапчастий хрест.
Верхня смуга - знак належності району до Волині. Зелена - символ славутських лісів, синя означає ріки і озера району.