Місто
Район
ТП "Край"
Дослідження
Візитка міста та району
Бібліографія
Проект "джерела"
Презентація
Голодомор 32-33
ОУН на Славутчині
Джерела з історії
Геральдика
Карти
Нетішин
Нетішинський музей
Села району
Пам'ятки Славутчини
Статті про місто і район
Книги про місто
"Сангушківські читання"
Славута військова
Авторська сторінка
Історія міста в фото
Малюнки Н.Орди
Славутчани
Храми
Школи
Українська Повстанча
Ліси
Преса про місто
Політика
Події
Мистецтво
Суспільство
Новини
Гостьова книга
Online-Бібліотека

ПОШУК
Для пошуку потрібно
використовувати
не більше одного слова
або його частини







Google




Мiсто Старокостянтинiв






Православна Церква України


Геральдика:   З історії славутського герба Символи міста Символіка Нетішина Символіка Славутчини Проекти символіки Символіка Крупця

Символи міста

Герб часів Речі Посполитої
  В часи Речі Посполитої Славута була приватним мiстом. У XVIIIст. її гербом став родовий символ князiв Сангушкiв - "Погоня", супроводжуваний текстом в два слова "З переконанням".
Радянський герб
Сучасний герб

  Герб радянського періоду затверджений у 1971р. Щит поділений у червону перев’язь зліва зеленим і лазуровим. В першій частині срібні автомат і партизанська шапка, в другій - срібні заводські будівлі. В чорній главі срібний напис "Славута". Автор - А.Єлагін.
  Сучасний герб затверджений 17 вересня 1993р. сесiєю Славутської мiської ради. В золотому полi з покладеною в пояс синьою хвилястою лінією зображена сосна і кінь, що йде в правий бік; в главі щита - назва міста; у базі - в лазуровому полi біло-червоно-чорне стилiзоване залiзничне колесо i між двома зеленими гілками дата заснування мiста - 1634р. Сосна символізує лiси, серед яких розташоване мiсто; кінь нагадує про кiнний завод, що був споруджений князями Сангушками i славився чистопородними арабськими конями; хвиляста лінія символізує ріку Горинь. Автор - В.Садихян.