Місто
Район
ТП "Край"
Дослідження
Візитка міста та району
Бібліографія
Проект "джерела"
Презентація
Голодомор 32-33
ОУН на Славутчині
Джерела з історії
Геральдика
Карти
Нетішин
Нетішинський музей
Села району
Пам'ятки Славутчини
Статті про місто і район
Книги про місто
"Сангушківські читання"
Славута військова
Авторська сторінка
Історія міста в фото
Малюнки Н.Орди
Славутчани
Храми
Школи
Українська Повстанча
Ліси
Преса про місто
Політика
Події
Мистецтво
Суспільство
Новини
Гостьова книга
Online-Бібліотека

ПОШУК
Для пошуку потрібно
використовувати
не більше одного слова
або його частини







Google




Мiсто Старокостянтинiв






Православна Церква України


Історія міста в фото:   Центр міста Промислові об'єкти міста Князівський палац Князівський палац - продовження Кумисолікувальний заклад Палац і місто Сангушко Славутчани

Князівський палац Сангушків

Палац Сангушків
  Князівський палац споруджений у стилі італійського ренесансу у 1782-1785 рр. внаслідок перебудови старого палацу Заславських та Любомирських, знаходився на відкритій височині.
  Навколо, над рікою Горинню, було влаштовано величезний гарний парк. В парку стояв римо-католицький парафіяльний костьол в ім'я Св.Дороти з усипальницею Сангушків, завершений у 1825р. на зразок костьолу Св. Євстафія в Парижі. На головному фасаді палацу, на металевому щиті красувався родинний герб князів.
Вигляд палацу зі сходу

  У князівському палаці була зібрана чудова бібліотека, яка розташовувалась у двох величезних залах і нараховувала у своїх фондах понад 25 тисяч примірників-томів книг багатьма мовами, серед яких були стародавні книги та рукописи.
Палац з західньої сторони

  Тут зберігалися такі рідкісні видання, як Біблія Острозька від 1581 року, Радзивіллівська Біблія 1568 року, Львівська Біблія 1577 року, повне зібрання творів польської хроніки, починаючи з Меховіти, Бєльського, Длугоша, Кромера. Особливо цінним було творіння Яна Длугоша - польського історика і дипломата 15 століття, бо в своїй книзі "Історія Польщі" він використав польські, чеські, угорські хроніки, литовські та руські літописи.
  Родинний маєток князів Сангушків у Славуті славився ще й своєю картинною галереєю, в просторих залах якої розміщувались чудові реліквії - оригінальні полотна кращих польських художників, видатних майстрів старої італійської, фламандської школи.