Google




Мiсто Старокостянтинiв






Православна Церква України


2016р.:   "Мистецтво на руїнах"
"Мистецтво на руїнах" 6 серпня 2016р.

  
Фото
Відео

  Другий рік поспіль у нашому міському парку Князів Сангушків проходить фестиваль "Мистецтво на руїнах". Першопочатковою його метою було привернення уваги до зруйнованого парку. Ціль була досягнута, громадськість сфокусувалась на тому, що в нас в місті завжди був чудовий парк, який слугував місцем відпочинку багатьох славутчан. Після першого фестивалю були зроблені деякі роботи - проведення електропостачання, реконструкція танцювального майданчика, встановлення сцени та часткове створення арт-стіни поблизу колишньої будівлі адміністрації парку. Пройшов рік - знову парк ожив мистецькими талантами. Організатори дійшли думки, що фестиваль потрібно робити щорічним. Він має бути направленим на розвиток сучасного мистецтва. Такі маленькі містечка N, як Славута, по всій Україні дуже схожі одне на одне, в них все однакове, відбуваються приблизно ті самі заходи, що й в інших, люди ведуть себе у визначених ролях – і, як писав класик "В уездном городе N было так много парикмахерских заведений и бюро похоронных процессий, что, казалось, жители города рождаются лишь затем, чтобы побриться, остричься, освежить голову вежеталем и сразу же умереть." Я веду до того, що і в маленькому містечку при бажанні можна зробити комфортні умови для розвитку людей та їх дозвілля. Ренесанс буде тоді, коли буде розвиватися мистецтво в місті. Цього ми і прагнемо через проведення даного фестивалю.
  Цьогоріч музична сцена фестивалю була відкрита студією медитації Mantra House (м.Львів), далі була черга за рок-гуртами Isterika, Калькутта, Пристань (м.Нетішин), етно-рок гуртом Fram (м.Київ). Після виступу живої музики вечір закінчував Dj Joker (м.Рівне), оскільки танцювальний майданчик, в народі названий "клітка", завжди славився своїми дискотеками. На території всього парку відбувались різноманітні мистецькі заходи. Виставки картин художників Костянтина Сапошко, Юлії Куліш, Інни-Кароліни Бережної (м. Славута), Валерії Білоус (м.Нетішин); фотовиставка Руслана Барама; архітектурні дерев'яні конструктори "Градо" (Вячеслав Соколовський); книжкова ярмарка (Любава Сокольникова); творча майстерня "The White Raven" Олексія Коми; виставка ретро-автомобілів (Іван Недашківський та Віталій Поліщук); виставка мототехніки (туристичний клуб "Швендя"). Арт-стіна створювалась під керівництвом художниці з м.Нетішина Валерії Білоус, також над нею працювали Юлія Куліш, Оксана Гребень, Аліна Пилипей (м. Славута) та Діана Тарнавська (м.Нетішин). Також були різноманітні майстер-класи: гончарство, ляльки-мотанки, інтелектуально-рольова гра "Мафія" (дитяча), лозоплетіння, виготовлення дощовиці, боді-арт. Студія медитації та йоги "Mantra House", котра приїхали на фестиваль зі Львова, не тільки виступала на сцені, а ще й розклала на території парку своє шатро, в якому грали релаксуючі мотиви. Також на території фестивалю працювала літературна сцена поблизу напівзруйнованої колишньої адміністративної будівлі парку. Авторську поезію читали: Саша Юст (м.Нетішин), Іванна Урда (м.Київ), Олексій Гуранський, Валентина Свідзінська, Іра Єгорова, Александра Цисарчук (м.Славута). Спортивна частина фестивалю була представлена страйкболом, лазертаком, змаганнями пар, футбольним матчем Славута-Красилів, лазінням по стовпу "Лаз-го". Дітей на фестивалі розважав клоун Анатолій Дубовий та фахівці з організації свят від фірми "Весела Ідея".
  На території фестивалю працювала смачна кухня та дитячі атракціони.
  Загалом фестиваль пройшов досить достойно. Практично все, що задумали організатори, реалізувалося. Широкий спектр різноманітних заходів дозволяв відвідувачам зайнятись тим, що найбільше їх цікавило.
  Організатори фестивалю висловлюють подяку партнерам: ПАТ Славутський солодовий завод, ПАТ Славутський комбінат "Будфарфор", ТОВ "Аква-Родос", Лізі керівників та працедавців, Спілці підприємців "Край", організації свят "Весела ідея", магазину "Автограф", магазину "Офіс-центр", громадському об'єднанню "Майдан", туристичному клубу "Швендя", ТОВ "Залізничник", ТОВ "Славута-Юнікс", ТОВ "Старвуд Славута", ФОП Сіньтюк О.В., "Фурниколор-Центр", Салон "Август", магазин "Либідь", магазин "1000 дрібниць", "PowerInside Gym", ДП "Славутське лісове господарство" ГО Фонд "Стара Волинь", страйкбольний клуб Slavuta/Airsoft/A.T.N.P, ГО "Ліга Активних Славутчан". Особлива подяка всім волонтерам та небайдужим громадянам.
  Завдяки нашому ювеліру Августу Вольському в Славуті побувала ікона "Ісус Христос Вседержитель", що постійно перебуває в храмі при Острозькій академії. Славутчани, що змогли до неї приклонитися, були приголомшені її незвичною долею та історією. Вони - хто з цікавістю, хто з подивом - слухали про князя Сангушка, про безбожників бунтівників-мародерів, про реставратора Миколу Бендюка... І ще довго розглядали її рани та роздумували над образами в прохолодному храмі Святих Петра та Павла, за що щиро дякуємо Отцю Павлу Хведоруку та всій громаді УГКЦ нашого міста.
  Участь активістів ГО "Майдан" та "Край" була реалізована ще і у процесі приготування обіду для учасників фестивалю. На територію парку притягли нашу легендарну польову кухню, де "шеф-кухар" Кушніров Володимир з помічниками наварили смачнючої каші і чаю з наших лісових трав. 100 літрів гречки з підливою розлетілись менше як за годину.
  Ця польова кухня була придбана навесні 2013р. за кошти патріотично налаштованих громадян Славути та Нетішина. Восени того ж року одною з перших була встановлена на повсталому Майдані у Києві. За час Революції гідності в невтомних руках славутчан та нетішинців нагодувала та відпоїла гарячим чаєм багато тисяч повстанців. З початком російської агресії на сході держави майже півроку слугувала основним засобом в приготуванні їжі у підрозділі "Миротворець". Її незмінним кухарем і охоронцем був наш земляк Рейімбай Мадемінов. Завдяки його особистим зусиллям кухня ціленькою повернулась з Донбасу в Славуту. Бойовий шлях, за словами Реімбая, такий:"Київ – Ізюм – Славянськ - Дзержинськ - Курахова - Старобешево - ПЕТРОВСЬКЕ (тут ми чекали на хлопців з Іловайська. Цей пункт знаходится ближче до Старобешево) - Комсомольськ - Волноваха - Запоріжжя - Дніпропетровськ – Київ." НА ДАНИЙ ЧАС КУХНЯ ЗНАХОДИТЬСЯ У ПОВНІЙ БОЙОВІЙ ГОТОВНОСТІ І У БУДЬ ЯКИЙ МОМЕНТ МОЖЕ БУТИ ВИКОРИСТАНА ДЛЯ ПІДТРИМКИ ПАТРІОТИЧНИХ РУХІВ ЗА ВОЛЮ І НЕЗАЛЕЖНІСТЬ УКРАЇНИ.

  Максим Цветков, Ліга Активних Славутчан