"Сангушківські читання": Проект майбутнього Наукова конференція "Сангушківські читання" Програма конференції "Сангушківськи читання" Матеріали конференції Недискусія Ще раз про конференцію
Кафедра культурології і освіти Львівського обласного Інституту Післядипломної Педагогічної освіти
Europejskie Kolegium Polskich i Ukrainskich Uniwersytetow Lublin, Polska
Громадське об’єднання "Демократична Славутчина"
САНГУШКІВСЬКІ ЧИТАННЯ
Перша науково-практична конференція
24-25 січня 2003 року м.Славута
Хмельницької області
Україна
Славута 2003
Порядок роботи конференції
24 січня 2003 року
9.00 - 11.00 - Заїзд і реєстрація учасників конференції в приміщенні міського кінотеатру ім. Т.Г.Шевченко.
11.00 - 13.00 - Пленарне засідання
13.00 - 14.00 - Обід
14.00 - 19.00 - Робота секцій
19.00 - 21.00 - Вечеря
25 січня 2003 року
9.00 - 10.00 - Сніданок
10.00 - 11.30 - Екскурсія по м. Славута (костел св. Дороти, міський музей)
11.30 - 15.00 - Екскурсія в м. Нетішин (пам’ятник воїнам УПА біля с. Стригани, Нетішинський міський музей, Хмельницька АЕС).
15.30 - 16.00 - Заключне пленарне засідання
17.00 - Від’їзд учасників конференції
Відкриття конференції
Панишко Ю.М. - к.м.н, доц. кафедри культурології та освіти Львівського обласного Інституту Післядипломної Педагогічної освіти.
Берковський В.Г. - ас. кафедри історії XVI - XVIII ст. Університету М.Кюрі-Склодовської. Люблін, Польща.
Привітання:
Скомороха В.І. - голова громадського об’єднання "Демократична Славутчина".
Білик Р.О. - голова Славутської районної державної адміністрації
Поліщук М.О. - мер міста Славута.
Доповіді
1. Історичне краєзнавство в контексті української та всесвітньої історії.
Бондаренко Г. - к.і.н., член-кореспондент Української академії історичних наук, голова Волинського товариства краєзнавців, заслужений працівник освіти України.
2. Волинь на зламі століть. Комплексне регіональне дослідження.
Бортніков В., Бортнікова А. - к.і.н., доц. Волинського державного університету ім. Лесі Українки.
3. Роль товариства дослідників Волині в становленні історико-археологічних досліджень краю на початку ХХ ст.
Костриця М. - канд. географ. наук, доц., зав. кафедрою природничо-математичних дисциплін Житомирського обласного інститут післядипломної педагогічної освіти, президент Житомирського науково-краєзнавчого товариства дослідників Волині.
4. Перспективи і роль місцевої преси в регіональних дослідженнях.
Гладуненко О. - краєзнавець, кореспондент острозької районної газети "Життя і Слово".
5. Краєзнавчі дослідження в діяльності наукових історичних товариств при університетах Наддніпрянської України.
Медалієва О. - аспірант кафедри Всесвітньої історії Черкаського державного університету ім. Б.Хмельницького.
6. Етнокультурний розвиток населення Волині на рубежі ер (кінець І тис. до н.е.).
Шкоропад В. - к.і.н., старший викладач кафедри історії стародавнього світу та середніх віків Волинського державного університету ім. Лесі Українки.
7. Археологічні дослідження на Славутчині у 1997-2002 рр.
Самолюк В. - наук. співр. Нетішинського міського краєзнавчого музею.
8. Археологічні пам’ятки в околицях Славути.
П’ясецький В. - археолог, м. Рівне.
9. Історіографія і проблеми формування території Волинської землі у давньоруський період.
Панишко С. - к.і.н., доц. кафедри археології та джерелознавства Волинського державного університету ім. Л.Українки.
10. До питання про датування та характер уставної земської грамоти Волинської землі.
Ващук Д. - аспірант Інституту історії НАН України.
11. Теоретично-методологічні аспекти дослідження регіональної специфіки етносоціальних процесів (на прикладі Середнього Подніпровя в XVI - першій половині XVII ст.).
Івангородський К. - аспірант кафедри історії України Черкаського державного університету ім. Б.Хмельницького, заступник директора музею історії ЧДУ.
12. Локальні ринки Волинського воєводства XVI - п.п. XVII ст.).
Берковський В. - асс. кафедри історії XVI - XVIII ст., Університету М.Кюрі-Склодовської, Люблін, Польща.
13. Окремі аспекти торгівлі земельною власністю у Луцькому повіті Волинського воєводства в останній третині XVI ст.
Блануца А. - аспірант відділу історії України середніх віків Інституту історії України НАНУ.
14. Хмільницький літопис, як джерело до вивчення історії Поділля та Південно-Східної Волині.
Тучинський В. - к.і.н., доц. кафедри історії слов’янських народів Вінницького державного педагогічного університету ім. М.Коцюбинського.
15. Греко-католицька церква в Луцьку середини XVII ст. Проблеми становлення та функціонування.
Рудецький П. - м. Луцьк.
16. Сучасний стан дослідження ролі Середнього Подніпровя у Визвольній війні середини XVII ст.
Потопальська Н. - аспірант кафедри історії України Черкаського державного університету ім. Б.Хмельницького.
17. Польська національна меншина Уманського повіту в другій половині ХІХ ст.
Кузнець Т. - к.і.н., доц. Київського Національного Університету ім. Т.Г.Шевченко, докторант.
18. Греко-болгарські поселення півдня України початку ХІХ ст.: історіографічний та джерелознавчий аспекти.
Уварова О. - студентка V курсу історичного факультету Одеського Національного університету ім. І.І.Мечникова
19. Російське законодавство про шляхетство Правобережної України (кінець XVIII - перша половина ХІХ ст.).
Кривошия І., Кривошия І. - к.і.н., доц. Уманського державного педагогічного університету ім. Павла Тичини.
20. Окремі аспекти земельної політики Катерини ІІ та Павла І на Правобережній Україні у 1796-1830 рр. (на прикладі Волині).
Рудакова Ю. - асистент кафедри новітньої історії, Університету ім. М.Кюрі-Склодовської, Люблін, Польща.
21. Законодавчі аспекти Російської імперії про становище правобережного шляхетства в 30-50 рр. ХІХ ст. (Історіографічний аспект)
Поліщук Н. - м. Умань.
22. Магнати-фундатори уніатських монастирів на Правобережній Україні: Потоцькі і Уманський базиліанський монастир.
Пилипенко Є. - студент ІІІ-го курсу філологічного факультету Уманського державного педагогічного університету ім. П. Тичини.
23. Тадеуш Чацький в історії Волині.
Огнева О. - к.і.н., провідний наук. співр. Волинського краєзнавчого музею, м. Луцьк.
24. Уродженець Південно-Східної Волині і вихованець Волинської духовної семінарії в Острозі Степан Хомич Хотовицький - видатний вчений-медик першої половини ХІХ століття.
Шпізель Р. - к.м.н., краєзнавець, лікар Острозької ЦРЛ.
25. Роман Владиславович Сангушко - фундатор Острозького братства ім. князів Острозьких.
Бірюліна О. - к.і.н., м. Луцьк.
26. Відомі випускники Волинської духовної семінарії в Ганнополі (1825 -1836 рр.).
Манько М. - вчений секретар Острозького державного історико-культурного заповідника.
27. Волинський городничий Вацлав Крушевський.
Пахолок З. - м. Луцьк.
28. Славута в дослідженнях Юзефа Крашевського.
Златогорський О. - науковий працівник Луцького краєзнавчого музею.
29. Образ князя Дмитра Сангушко в історичній драмі Юзефа Крашевського "Гальшка".
Манько М. - вчений секретар Острозького державного історико-культурного заповідника.
Гладуненко О. - краєзнавець, кореспондент острозької районної газети "Життя і Слово".
30. Центри порцелянового виробництва на Волині
Садовник Т. - наук.співр. Волинського краєзнавчого музею, м. Луцьк.
31. До історії Кривинської резиденції Яблоновських гербу Прус ІІІ.
Вихованець Т. - магістр історії, вчений секретар Нетішинського міського краєзнавчого музею.
32. Скарби, які ми втратили /Про культурну спадщину князів Сангушко.
Жукова О. - аспірант, Харківська державна академія культури.
33. Князі Сангушко і Ковельщина в дослідженнях та матеріалах Волинського краєзнавчого музею.
Силюк А. - директор Волинського краєзнавчого музею, м. Луцьк.
34. Документи і архівні матеріали князівського роду Сангушків в Державному архіві Волинської області.
Гика В. - директор Державного архіву Волинської області.
35. Матеріали до історії південно-східних районів Волинської губернії (1793-1918)(за фондами Волинської губернії у Кам’янець-Подільському міському державному архіві).
Карбовський О. - заступник директора Кам’янець-Подільського міського державного архіву.
Климишина З. - провідний спеціаліст Кам’янець-Подільського міського державного архіву.
36. Джерела ЦДІАК України у вивченні місця князів Сангушко в історії України.
Черкаська Н. - м. н. с. Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАН України (Київ).
37. Історія м. Славута: від міфу до реальності.
Берковський В. - асистент кафедри історії XVI - XVIII ст. Університету ім. М. Кюрі-Склодовської, Люблін, Польща.
38. Голодомор 1932-1933 років на Миколаївщині (до питання про стан вивчення проблеми).
Соболь П. - к.і.н., доц. кафедри історії України Миколаївського державного університету.
39. Історіографія проблеми "масові репресії на півдні України в 20-50-і роки".
Шитюк М. - д.і.н., проф. Миколаївської філії Одеської Національної юридичної академії, заслужений діяч науки і техніки України.
40. Історіографія німецького питання на півдні України (за матеріалами публікацій 20-30-х. років).
Котляр Ю. - к.і.н., Миколаївський державний університет.
41. Німецькі національні ради Південно-Східної Волині в 1920-1930-ті роки.
Нестеренко В. - к.і.н., доц. факультету соціально-гуманітарної освіти Подільської державної аграрно-технічної академії.
42. З історії німецької колонії Михайлівна на Ізяславщині.
Романчук О. - зав. сектором археології Нетішинського міського краєзнавчого музею.
43. Славута віртуальна.
Напиткін В. - програміст, м. Хмельницький
44. Маловідомі сторінки будівництва залізниці Шепетівка-Здолбунів.
Головко С. - заввідділом Нетішинського міського краєзнавчого музею.
Гладуненко О. - краєзнавець, кореспондент острозької районної газети "Життя і Слово".
45. З історії музейної справи північної Хмельниччини.
Головко С. - заввідділом Нетішинського міського краєзнавчого музею
46. Ткацькі традиції с. Нараївка Славутського району.
Тунцева З. - зав. сектором. етнографії Нетішинського міського краєзнавчого музею.
47. Історія створення об’єктів природо-заповідного фонду на території Славутського району.
Горячова Н. - наук. співр. відділу природи Нетішинського міського краєзнавчого музею.
Спонсори конференції
- ВАТ "Славутський рубероїдовий завод"
Голова правління - О.Хахльов
- КП "Славутський пивоваренний завод"
Директор - Л.Лавренюк
- ВАТ"Славутський солодовенний завод"
Генеральний директор - М.Дубина
- ВАТ"АТП-16845"
Директор - М.Новак
- Асоціація підприємців м. Славута та району
Голова - В.Гапонюк
- Славутський Обласний Спеціалізований Ліцей
Директор - В.Семенюк
- Славутський міський кінотеатр ім.Т.Г.Шевченка
Директор - В.Мирончук
- Міська організація "Спілки поляків України"
Голова - Г.Соколовська
- Громада костьолу св. Дороти
Ксьондз - о. Ян Шаньца
- Громада Української Православної Церкви Київського Патріархату
Благочинний - митрофорний протоієрей о. Микола Бочкай
Приватні підприємці
В.Тимощук
М.Козел
|