Google




Мiсто Старокостянтинiв






Православна Церква України


Події:   Про розділ Автопробіг-2011 Мітинг Суботник 28.03.2008 День Соборності 22.01.2008 Жовтень 2007 Хмельницький Ярмолинці День торгівлі 2007р. Київ-2010

На Хмельниччині знову мітингують

  Асамблея громадських організацій малого та середнього бізнесу України вдруге оголосила про безстроковий мітинг, який розпочався на території всієї України з 1 лютого 2011 року. Перший такий клич був даний Асамблеєю восени минулого року, як пам'ятаємо, вилився він у Києві на Майдан-2.
  Координаційна рада Славутської громадської організації Товариство підприємців "Край" підтримала рішення Асамблеї й відправила 1 лютого ц.р. делегацію до Хмельницького, на підтримку безстрокової акції протесту. Та цей факт чомусь дуже зацікавив Славутську міліцію?! Коли мікроавтобус із людьми відправлявся від офісу "Края", ми помітили міліціонера, який спостерігав за нами здаля. Насмілившись, міліціонер підійшов до водія нашого буса, не представившись запитав: "Чи, бува, ми не їдемо на Київ?" Отримавши коротке "ні" лейтенант відійшов.
  Та не встиг мікроавтобус виїхати за межі міста, як на мобільний водія зателефонував новопризначений начальник Славутської міліції Кшевжинський Степан Миколайович, який чомусь зажадав знати поіменно хто ж саме і від яких осередків ідуть делегації на Хмельницький? Такої зухвалості і нечуваного свавілля щодо порушення посадовою особою демократичних засад гарантовані Конституцією України та Законом про громадські об'єднання, та перевищення службових обов'язків присутні не очікували почути. Можливим виправданням такої поведінки для начальника Славутської міліції може слугувати лише молодість та той факт, що на даній посаді він працює зовсім нещодавно. Секретар Нетішинської громадської організації Товариство підприємців "Край" Ольга Гізун коректно пояснила молодому керівнику, що інформація є конфіденційною, а тому звертатися з даного приводу слід до керівників осередків, письмово.
  У Хмельницькому, не дивлячись на зимову пору року, знову вийшли на Майдан Незалежності понад три тисячі громадян(!), оголосивши з 1 лютого ц.р безстроковий мітинг проти свавілля уряду Азарова - протизаконне прийняття Пенсійної реформи та нарахувань, негативних наслідків після прийняття Податкового кодексу, кабальних цін на житлово-комунальні послуги.
  Мітингуючі підприємці вкотре довели про свій високий рівень громадської позиції, юридичну підкованість об'єднань, єдність та громадську силу із якою владі слід рахуватися. На велелюдному Майдані були присутні різні верстви населення - люди працездатного віку, пенсіонери, молодь. Безперечно, переважали небайдужі підприємці. Підтримати своїх однодумців-колег приїхали люди й з інших регіонів області, зокрема, Славути, Нетішина, Шепетівки, Полонного тощо.
  Організаторами акції протесту стали: Хмельницька обласна громадська організація Товариство підприємців "Край", міська Хмельницька профспілка "Захист підприємців" та інші громадські осередки. Перед початком мітингу ведуча Галина КУЛИК запросила всіх присутніх помолитися, потім залунала мелодія Гімну України, мітинг розпочався.
  Першим тримав промову Олександр СУПРУНЮК, голова Хмельницької обласної ГО ТП "Край", член координаційної ради Асамблеї від Хмельниччини. Він акцентував увагу підприємців на тому, як влада протизаконно переслідує на місцях членів Асамблеї, навівши нагальний приклад погрому магазину підприємця Ігоря Запрудського на Луганщині. Присутні на мітингу відгукнулися на пропозицію підтримати І.Запрудського морально і матеріально, тут же зібравши кошти ще на мітингу.
  Обласний лідер закликав присутніх відстоювати свої конституційні права на всіх рівнях, навівши приклади самозахисту. Кожен повинен вміти захистити себе та свого колегу і не боятися протиправних дій чиновників, а діяти проти таких чинуш відповідно до букви Закону, тобто писати заяви про кримінальний злочин посадових осіб і оперативно розповсюджувати всі протиправні дії їх в усіх ЗМІ та Інтернет виданнях.
  Усі виступи лідерів обласних осередків присутні підтримували скандуванням "Ганьба уряду!!!". Голова ради обласної профспілки "Захист підприємців" Надія КНЕЦЬ детально проаналізувала протинародні дії уряду з питання Пенсійної реформи та нарахувань для підприємців.. Адже привілеї для держсужбовців як були так і залишились - вихідна допомога при виході на пенсію: 10 окладів!? При своїх "заслужених" пенсіях так і залишились "діячі" - по 130 тисяч гривень у Стельмаха, 72 тис. у Плюща, біля 50 тис. у Кужель тощо. Хоча переважна більшість пересічного люду - платники податків як отримували мінімальні та соціальні пенсії в межах 700-850 гривень, так і отримуватимуть, а всі пенсійні ступені про які влада свище на всіх рівнях, то блеф і вішання локшини на вуха українському народу. Ніхто із можновладців так і не подбав й навіть не поцікавився про зменшення пенсійних відрахувань для підприємців, які чомусь в Україні повинні найбільше за всіх платити: аж в 10 разів порівняно із будь-яким керівником, працівником чи службовцем??? Пропозиції з даного питання мітингуючі висвітлили у своїй резолюції, за яку присутні одноголосно проголосували, і передали керівникам влади для реагування.
  Лідер профспілки піднімала болюче питання щодо замовчування місцевими ЗМІ про декілька тисячні мітинги проведені підприємцями восени!!! Провладні - кишенькові ЗМІ, а також приватні друковані видання та телерадіомовлення Хмельниччини боягузливо замовчували про невдоволення людей, що є нагальним прикладом узурпування влади,а її наслідком - нищення свободи слова, а отже демократії на місцях? "Ганьба місцевій владі і керівникам!" вигукували мітингуючі, Надія Кнець закінчила свою промову словами: "Влада, шукай компроміс і прислуховуйся до пропозицій народу, не порушуючи статтю 5 Конституції України "єдиним джерелом влади в Україні є НАРОД. Народ здійснює владу безпосередньо і через органи державної влади та органи місцевого самоврядування".
  Галина КУЛИК, член Асамблеї та комітету підприємництва при Верховній Раді від Хмельниччини довела присутнім довгоочікувану новину - постанова Кабінету Міністрів України про пенсійні відрахування для підприємців є незаконною, зачитавши рішення Адміністративного суду Києва від 18 лютого ц.р. за позовом Хмельницької профспілки "Захист підприємців". Але, щоб скасувати Закон про Пенсійну реформу прийнятий Верховною Радою, необхідно підтримку 46 народних депутатів для подачі заяви до Конституційного суду. За зверненням Хмельницьких лідерів через Галину Кулик до опозиційних депутатів у Верховній Раді, з приводу даної пропозиції, ніхто із обранців та лідерів партій так і не відгукнувся! Тому питання залишається відкритим.
  До мітингуючих вийшли і виступили очільники Хмельницької ОДА Василь Ядуха та Пенсійного фонду Ольга Заярнюк, але переконати мітингуючих, що дії уряду є неантинародними і що людям вже сьогодні живеться краще чи завтра, можливо, буде впевненість на краще життя, так і не змогли довести... На мітингу одноголосно була прийнята Резолюція із конкретними пропозиціями про покращання життя людей, яку підписали лідери, була відправлена на реагування владі.
  Безстрокова акція протесту на Хмельниччині триває, другий мітинг присутні запланували на вівторок.
  
  Тетяна СКРИПНЮК, вільний журналіст газети ГО ТП "Край".