Google




Мiсто Старокостянтинiв






Православна Церква України



Загальні
Загальні
11-Sep-2003
Турбота вiд влади

Чим бiльше спостерiгаєш реальну дiяльнiсть мiської влади - тим бiльше переконуєшся, що працює вона сама для себе, а не для городян.
Приклад - переведення на газ котельнi по вул. Князiв Сангушкiв 103А. Практично рiк (з травня 2002р.) знадобилося жителям навколишнiх будинкiв 103, 105, 107 по цiй же вулицi для того, аби змусити мiського голову М.О.Полiщука та його пiдлеглих перейти вiд обiцянок до ведення робiт у котельнi. Для цього довелося звертатися аж у Адмiнiстрацiю Президента, Комiтет Верховної Ради України з питань боротьби з корупцiєю та органiзованою злочиннiстю, Мiнiстерство екологiї, Державний комiтет у справах захисту прав споживачiв. Нарештi, справа зрушила з мiсця.
Однак чим ближче до початку опалювального сезону - тим частiше влада (зокрема, перший заступник мiського голови М.Ф.Паламарчук) починає готувати жителiв вищезгаданих будинкiв до iнших варiантiв.
Перший варiант. На проведення будiвельно-монтажних робiт по переведенню котельнi на використання газу потрiбно 341,7 тисяч гривень. Профiнансовано лише 30% потрiбних коштiв. Отже, через це не вдасться запустити котельню до початку осiннiх холодiв.
Другий варiант. Перший заступник мiського голови через газету "Трудiвник Полiсся" ( 34 вiд 29 серпня 2003р.) повiдомив, що навiть у випадку завершення реконструкцiї котельнi її буде опломбовано, а пiдприємство теплових мереж не зможе розпочати експлуатацiю через борг у 60 тисяч гривень мешканцiв цих будинкiв перед тепловиками.
Але М.Ф. Паламарчук не сказав про таке:
1. На початку 2002р. пiд тиском жителiв трьох багатостраждальних п'ятиповерхiвок та громадсько-полiтичного об'єднання "Демократична Славутчина" з'явився енергозберiгаючий проект переводу котельнi на газ. Як з'ясувалося, у 2002р. Державний комiтет енергозбереження України передбачив видiлити з Державного бюджету 25 млн. Гривень для впровадження енергозберiгаючих проектiв. Вiдповiдно складеного проекту, вартiсть робiт при наявностi двох котлiв "Факел-Г", без гарячого водопостачання, складала тодi 140 тис. Гривень. У серпнi 2003р. ця сума склала 200 тис. гривень! Що ж сталося?
2. Як з'ясувалося, для виконання робiт по переобладнанню котельнi влада провела тендер (про який нiде не було оголошено). Виконавцем робiт стало приватне пiдприємство "Теплогазбуд". Якщо згадати газифiкацiю приватних будинкiв по вул. Парковiй, Пушкiна та Першотравневiй - знову виграло рiвненське пiдприємство. Що це за таке бажання працевлаштувати сусiдiв? Невже у мiстi не iснує вiдповiдних органiзацiй?
3. Замiсть захисту iнтересiв громадян мiська влада захищає iнтереси пiдприємства тепломереж, яке за намагання отримати оплату за неякiсне опалення вже двiчi протягом року перевiрялося представниками Державного комiтету у справах захисту прав споживачiв. Через це тепловики були оштрафованi на три тисячi гривень i були зобов'язанi зробити перерахунки споживачам за неякiсне опалення. Замiсть цього зроблено знижку оплати в межах... 40 копiйок, а деяким споживачам плату збiльшено. За березень 2003р., коли котельня не працювала, оплата була нарахована повнiстю.
4. Перший заступник мiського голови пiд час iнтерв'ю ТРК "Контакт-Славута" 18 серпня пояснив, що будiвництво АЗС поблизу будинкiв 103, 105, 107 дасть 60 тис. гривень до мiського бюджету i допоможе будiвництву котельнi. Ось так - за рахунок здоров'я мiська влада зробить вам тепло в оселях. Дiйсно, "головне - то грошi", в стилi СДПУ(о), членами якої є мiський голова та його заступник.
P.S. Коли матерiал був набраний, стало вiдомо, що 5 посадових осiб пiдприємства тепломереж притягненi до кримiнальної вiдповiдальностi за оборудки з вугiллям в опалювальний сезон 2002-2003 рокiв. Тодi низькосортне вугiлля змiшувалося з тирсою. Цiна за опалення такою сумiшшю не знижувалася в порiвняннi з використанням якiсного палива. Постає питання - кому i за що треба платити 60 тисяч, про якi заявив перший заступник голови? Чи не виконкому мiської ради?

В.Скомороха, координатор громадсько-полiтичного об'єднання "Демократична Славутчина"