Google




Мiсто Старокостянтинiв






Православна Церква України



Загальні
Загальні
07-May-2003
Аби не нудьгували

Саме так можна оцінити нововведення, яке зроблено відповідно до постанови Кабінету Міністрів "Про єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги" від 29 січня 2003р. N117. Постанова передбачає заміну пільг на адресну грошову допомогу.
Сума компенсації, яку мають виплачувати пільговикам за комунальні послуги, оцінюють у 112 гривень. Для їх отримання необхідно: взяти оригінали та копії документів, що підтверджують право на пільги, паспорт, довідку про склад сім'ї, копії документів про присвоєння ідентифікаційних номерів заявника та всіх членів сім'ї, які проживають спільно, а потім йти на прийом у визначені місця.
Тепер варто уявити час, витрачений на численні копії та довідки - бо навряд чи це все хтось робить наперед. Окрім цього, вже є досвід отримання компенсацій по вкладам Ощадбанку, який завдав чимало неприємностей. Тепер передбачається, що за п'ять місяців люди, серед яких переважна більшість - громадяни похилого віку - мають ходити або їздити "з метою раціонального використання бюджетних коштів, що йдуть на фінансування організацій - надавачів пільг." Отже, люди знову на другому плані. Відтепер - якщо вони хочуть отримувати компенсацію - це їхні проблеми. Прийдуть.
А вихід простий - у ЖЕКах є відомості про пільговиків. Отже, є можливість щорічно подавати списки тих, хто має пільги. Однак в нас все по-іншому - народ для чиновників, а не навпаки.
Свіжим у пам'яті є інший приклад. Наприкінці січня 2003р. на дверях під'їздів славутських багатоповерхівок з'явилась інформація від місцевого управління водоканалізаційного господарства. І пропонувалися зовсім не нові послуги - новини знову не на користь споживача. Як тільки почалося встановлення водяних лічильників, почалися контрзаходи. Відтепер всі лічильники після двох років роботи мають пройти перевірку. І не в Славуті, а у Шепетівці, за 20км. туди (і, відповідно, стільки ж назад). Ясно, що на славутчан там персонально не чекатимуть. Отже - в чергу, будь ласка. Якщо ж дочекаєтесь - звісно, перевірка йтиме не п'ять хвилин. А поки вона йтиме, гроші за водокористування будуть нараховуватися як за спроможність проходження труби. Це - 170 літрів на добу на одну людину (хоча важко уявити аби щодня витрачалася таку кількість води). Цікаво, що жоден з будинків - багатоповерхівок не має лічильника на вході. Весь розрахунок споживання ведеться на відпуску води у мережу.
Ось і виходить - ті, хто ставлять лічильники, матимуть найбільший клопіт...

Володимир Скомороха, координатор громадсько-політичного об'єднання "Демократична Славутчина"