Google




Мiсто Старокостянтинiв






Православна Церква України



Загальні
Загальні
04-Oct-2009
Різне і всіляке

8-9 вересня 1989р. в Києві відбулися збори Народного Руху України за перебудову. На зборах зібралися структуровані 500 організацій, які нараховували кілька десятків тисяч членів. Соціальна база організацій об'єднувала майже 12 мільйонів осіб. Це вже була серйозна конкуренція домінуючій на той час КПРС.
Зрозуміло, що Славута і район не були осторонь зародження НРУ. У 1989 році в місті та районі існували дві групи. Одна вийшла із створеного Товариства української мови ім..Т.Шевченка. До неї увійшов практично увесь склад тодішнього друкованого органу міському КПУ "Трудівник Полісся". В числі цієї групи були Валерій Басиров, Микола Руцький, Петро Федоровський, В'ячеслав Терновий, Петро Войковський, Андрій Кантоністов, Сергій Форсюк.
Другий осередок утворили брати Петруки - Володимир, Юрій та Сергій, подружжя Іванків - Сергій та Тетяна, Дмитро Парда.
Не сиділи, склавши руки, і в селах району. Підтримали створення НРУ Дмитро Заєць (с.Гориця), Сергій Мельник з родиною (с.Довжки), Володимир Яцентюк (с.Крупець), Віктор Міськов (с.Селичів), Віктор Корсун (с.Берездів).
Відродження української традиції - колядування на Різдво, участь у ланцюзі злуки в січні 1990р., підняття синьо-жовтого прапора в місті та багато інших справ було на рахунку перших рухівців.
Серед старшого покоління НРУ підтримали Петро Гомрецький, подружжя Мосіюків - Євген та Жанна, Кирило Бережняк, Петро Красномовець. Колишні вояки УПА, що жили в Славуті, також були серед активістів Руху. Це Іван Зеленюк, Степан Гринюк, Андрій Заєдінов, Микола Дрешерт.
Ось так, різні за освітою і віком - від 25 до 70 років, за соціальним станом, люди об'єдналися заради головного - знищення комуністичного ярма в Україні та відродження Української держави.
Слава Україні! Героям слава!

***

Нещодавно фаянсовий завод вирішив встановити рекордні для міста ціни на опалення в будинках по вул.Чкалова. Мова велася про про передачу будинків на баланс міста, аж поки комбінат не вирішив зрубати трохи грошей. Дійсно, навіщо віддавати курку, яка несе золоті яйця.

***

Намагається відновити активність ВАТ "Славутський руберойдовий завод". В повітрі знову запахло гірким. Нові російські власники нічим не відрізняються від старих українських.

***

День міста в Славуті пройшов гучно. Були попи московські, міський голова виголосив ідею створення іподрому, лилася горілка і смажилися шашлики. В колонах біля виконкому, як в червоні часи, йшли учні міських шкіл. Йшли в колонах партії Регіонів, БЮТ, пригодована з руки громадськість. Циган з ведмедем, щоправда, не було...