Google




Мiсто Старокостянтинiв






Православна Церква України



Загальні
Загальні
04-Aug-2005
Серпень 2005 року

Громадсько-полiтичне об'єднання "Демократична Славутчина" пiдготувало i направило лист на адресу Президента України В.Ющенка та вiце-прем'єра з гуманiтарних питань М.Томенка листа наступного змiсту:

"Соцiально-економiчна ситуацiя в Славутi та районi вимагають проiнформувати Вас про деякi негативнi моменти, зокрема:
1. Мiсто i бiльша частина сiл району знаходяться на вiдстанi вiд 3 до 30 кiлометрiв до Хмельницької АЕС. При цьому, згiдно до Закону України "Про використання ядерної енергiї та радiацiйну безпеку" (ст.10), населення, яке проживає навколо об'єктiв ядерної енергетики, має право на пiльговий тариф за спожиту електроенергiю. У 1999 роцi, коли було прийнято рiшення про добудову другого блоку ХАЕС за власнi кошти, тариф було пiднято з 50 до 70 вiдсоткiв для тих, хто проживає поруч з ХАЕС. Другий блок запущено, але тариф не зменшено. Просимо роз'яснити, яким чином i на якi кошти будуватимуть 3 i 4 блоки, про спорудження яких давно точаться чутки?
2. У вищеназванiй статтi Закону йдеться про компенсацiю за ризик вiд проживання поблизу АЕС. Мiсто i район отримали лише частину компенсацiї за пуск другого блоку ХАЕС. Чому такi кошти не надаються постiйно, впродовж експлуатацiї обидвох блокiв ХАЕС? Це стосується фiнансування соцiальних програм мiсцевих громад (утримання дорiг, газифiкацiя, освiтлення вулиць тощо).
3. Ще у 2004 роцi були введенi примiськi електропотяги лише мiж вузловими станцiями. Це значно обмежило можливостi пiльгових категорiй громадян. Електропотяги пiдвищеного комфорту (I, II, III клас) були переведенi лише на III клас пiльгового обслуговування. В результатi склалося враження, що цi дiї були зробленi для компенсацiї витрат на вибори за рахунок незаможних громадян. Для жителiв пiвночi Хмельниччини це є суттєвою проблемою.
Пропонуємо розглянути цi питання, вирiшення яких не є компетенцiєю мiсцевих органiв влади."

***

"Герої помаранчевої рeволюцiї"

Iнформацiя про появу книжки с.Кабачинської (м.Хмельницький) про помаранчеву революцiю стала спробою оцiнки однiєю людиною того, що робили iншi. А такий пiдхiд завжди має певний вiдтiнок суб'єктивностi. Яскравий приклад - присвята цiлої сторiнки книжки Р.О.Бiлику, тодшньому головi районної державної адмiнiстрацiї у Славутi. Вiн, на думку авторки, заслуговує на увагу, оскiльки пiсля першого туру виборiв 31 жовтня 2004 року подав у вiдставку з посади. Сам Р.О.Бiлик так i не змiг пояснити мотивiв свого вчинку. А в книзi цьому "мужньому" кроку присвячена ота сама цiла сторiнка. 25-26 листопада, коли славутчани вимагали вiд мiської та районної рад визнання В.Ющенка Президентом як переможця голосування в регiонi (не лише 21 листопада, а й 31 жовтня), Р.О.Бiлик з'явився на люди з помаранчевою стрiчкою. А проте сама iсторiя з вiдставкою навряд чи виникла через еволюцiю поглядiв екс-голови адмiнiстрацiї. Згадаймо, що пiд час вiзиту В.Ющенка до Славути 3 вересня 2004 року той самий Р.О.Бiлик спостерiгав за зустрiччю не на трибунi поруч з кандидатом у Президенти, i не серед людей, i не з помаранчевою стрiчкою - а ховався за штору одного з вiкон адмiнiстративного будинку. Про використання ж адмiнресурсу на користь провладного кандидата взагалi не варто згадувати - це було способом життя всiєї адмiнiстрацiї протягом всiєї осенi (настiльки, що мiсто до цього часу розпльовується з боргами на агiтацiю за кандидата Януковича). I коли 31 жовтня стало ясно, що все це виявилося даремно (спiввiдношення голосiв виявилося втричi бiльшим на користь В.Ющенка) - чутки про спосiб розправи кандидата Януковича з тими, хто "не виправдав" його довiри, набули для Р.О.Бiлика занадто конкретних i персональних обрисiв. Тому i виникла iдея вiдставки як способу уникнути "розбору польотiв".
Але - чому така увага вiдставцi саме в цiй книзi? Р.О.Бiлик тепер герой, вiн працює на посадi начальника головного управлiння соцiального захисту населення. I ця стаття в книзi є iндульгенцiєю подальшого кар'єрного росту.
...А згадаємо - i спротив Р.О.Бiлика встановленню у 2002 роцi пам'ятника воякам УПА поблизу Стриган, i захист керiвника СФГ "Перемишельське" В.Ю.Заболотного, який у 2001-2004 роках завалив господарство, не виплачував зарплату i не розраховувався за користування земельними i майновими паями з їх власниками. Сума збиткiв сягнула 850000 гривень - списати цей борг намагався ще попереднiй голова адмiнiстрацiї, А.Г.Роздобудько, але не встиг - пiшов працювати в область.
Вочевидь, залишилися дрiбницi - дочекатися визнання героями революцiї мера-есдека i його заступникiв. Або навiть нагородження всiєї цiєї компанiї орденами та медалями.
А далi недовго й до покарання тих, хто був на Майданi.

***

Володимира Скомороху обрано новим головою Славутської районної органiзацiї Української народної партiї (Ю.Костенка).