Google




Мiсто Старокостянтинiв






Православна Церква України



Загальні
Загальні
13-May-2004
"Закарпатське палермо"

Коротка розмова з народним депутатом України, заступником голови Комiтету з питань промислової полiтики та пiдприємництва, координатором блоку Вiктора Ющенка "Наша Україна" Володимиром Миколайовичем Шандрою вiдбулася в офiсi блоку.

- Володимире Миколайовичу, зараз на слуху Мукачеве, ЄЕП, полiтреформа нiби поки вiдiйшла на заднiй план...
- Вибачте, що я Вас перебиваю. Нi на який заднiй план вона не вiдiйшла. Реформа i надалi залишається головною, основною iдеєю влади. На останнiй прес-конференцiї Президент, визнаючи сьогоднiшнiй парламент "недiєздатним", принаймнi, до часу президентських виборiв, все-таки покладає надiю на те, що цей "недiєздатний парламент розпочне полiтичну реформу ще до виборiв, можливо, i в травнi мiсяцi".
Навiть клеючи бiльшiсть проектом "кандидат Янукович", вiн червоною ниткою тягне його основне завдання - провести полiтичну реформу до президентських виборiв.
- Тепер вiн все частiше говорить про спадкоємнiсть влади.
- За нею криється ця ж реформа. Для них це синонiм. Це їх єдина надiя, єдиний шанс на порятунок. Хоча владi, власне, байдуже, хто буде цим кандидатом. Головне, щоб тiльки провладний. Це може бути i не Янукович. А народ прекрасно розумiє, що яке б iм'я не носив кандидат вiд влади - Янукович, Тигiпко, Кiнах, Кучма, Медведчук, - вiн автоматично перебирає на себе весь негатив влади i вiдповiдальнiсть за її дiї, тобто стає Кучмою-3.
- Якщо все-таки ми вже заговорили про реформу, то якi вашi прогнози щодо її проведення?
- В нашiй державi при небаченiй, суцiльнiй корумпованої всiх гiлок влади, прогнозувати надто складно. Ви тiльки погляньте, що роблять нашi "кишеньковi" суди, що робить найвищий арбiтр - Конституцiйний суд. I попри все це,я надiюсь, що справжнi, потрiбнi суспiльству, а не владi, реформи, включаючи i полiтичну, проведе новий парламент, обраний на партiйнiй основi.
- Володимире Миколайовичу, Ви брали безпосередню участь у виборах Мукачiвського мiського голови як спостерiгач вiд найвищого законодавчого органу країни. Якi Вашi враження, висновки?
- Не буду вдаватись у подробицi. На сьогоднi вже стали вiдомими численнi кричущi факти залякування виборцiв, документальних фальсифiкацiй, iнших зловживань аж до застосування грубої бандитської сили.
Всiм вiдома i попередня тривала мукачiвська "меридiада", що проводилась пiд президентську i есдекiвську диктовку.
Проте, незважаючи на все мракобiсся агонiзуючої влади, їй не вдалося виграти. Вона програла голоси виборцiв. I в черговий раз показала свою антинародну сутнiсть. Україна, Європа, свiт ще раз побачили зрощення влади, правоохоронних органiв з кримiналом. Поняття "влада" i "бандитськi формування" в Закарпаттi виявилися тотожними. Для всiх ясно i зрозумiло, що в Мукачевому вiдбувалися не просто порушення громадського порядку, а змова перешкодити волевиявленню громадян, керована з високих київських кабiнетiв. Почекаємо до 1-го травня, а там до 12-го, коли Верховною Радою будуть розглянутi результати перевiрки Генпрокуратури, СБУ, МВС, що проводяться за дорученням Гаранта.
- Я знову за Вашими прогнозами.
- Я вже говорив, що прогнозувати щось у нашiй країнi невдячно. Тут все може бути навпаки. Очевидне може стати неймовiрним i навпаки.
- Не пропущу ЄЕП i, звичайно, синхронного голосування з вiдомих проблем Верховною Радою i Держдумою Росiї.
- В цивiлiзованих незалежних державах такi важливi питання вирiшуються всенародним референдумом. А ви хоч би мали можливiсть прочитати в повному об'ємi тексти цих угод? Звичайно, нi. їх нiхто нiде не обнародував. Навiть ми, депутати, вивчали їх запiзнiло. Багато з того, що там пропонується, суперечить чиннiй Конституцiї України. Нас переконують, що iдея угоди - зона вiльної торгiвлi. Це iдея "фiкс", це неправда. В нас вже була така угода з Росiєю в 1993 роцi, в наступному 1994 - багатостороння в рамках СНД. 11 рокiв Росiя їх не ратифiкувала. То що, вона погодиться сьогоднi? У жодному разi. Мета ратифiкацiї - не економiчна, а полiтична. Все йде в одному напрямку - пiдпорядкування України, насамперед, в геополiтичному планi.
- А тепер, Володимире Миколайовичу, будь ласка, коротко про бюджетнi зигзаги.
- В парламентi не ухвалюється законопроект Вiктора Ющенка, Вiктора Пинзеника, Сергiя Терьохiна, який стосується розподiлу 10 мiльярдiв гривень, прихованих у бюджетi урядом. Не прозвiтовано про виконання бюджету 2003 року, який було перевиконано i невiдомо, де подiлися, куди зникли кiлька мiльярдiв гривень. Анiчичирк про хiд виконання нинiшнього бюджету за перший квартал.
Хоч i несмiливо, але вже потихеньку починає говорити i Янукович про невiдповiднiсть запланованого росту ВВП (у першому кварталi вiн зрiс на 11%) i його соцiальної вiддачi.
Ми за всяку цiну розкриємо цю брехню i примусимо переглянути бюджет iз використанням цих 10 мiльярдiв на пiдвищення зарплат, пенсiй як мiнiмум на 20%.
З цiєю метою продовжуємо розпочатий 29 березня протестний марафон (пiд гаслами "Досить обдирати народ!", "Янукович, поверни народу 10 мiльярдiв гривень!", "Прихованi у бюджетi 10 мiльярдiв - на зарплату, пенсiї тощо!") пiд назвою "Так - добробуту, нi - диктатурi!".
- Враховую Вашу зайнятiсть i обмаль часу. Дякую за розмову. Думаю, що не останню.
- Дякую Вам. Впевнений, що зустрiчi ще будуть.

Олег Зимак
Подiльський кур'єр N18 (6 травня 2004 року)