Google




Мiсто Старокостянтинiв






Православна Церква України



Загальні
Останні новини
16-Aug-2013
Славута туристична

Чи не вперше виїзна група обласного управління інфраструктури та туризму отримала більше позитивних вражень від перевірки району, ніж негативних.
Славутський район став третім за ліком, де побувала комісія, і якщо після попередніх візитів висновки роботи рясніли критикою доріг, облаштуванням зупинок та роботою залізничних та автовокзалів, то тут про це майже не говорили. Більше того - фахівці управління разом з нашими журналістами більше уваги приділили відвідуванню об'єктів соціальної та культурної сфери.
Автовокзал у Славуті здійснює в основному приміські перевезення пасажирів, яких тут в середньому буває 180 рейсів в день. Рух транспорту стабільний, хоча без перевантажень не обходиться. Щоправда надмірна кількість пасажирів спостерігається лише в обідній період. Єдине, на що скаржаться люди - не завжди можна отримати пільгові квитки.
Керівництво вокзалу пояснює це двома причинами - перевізники неохоче беруть пільговиків, бо держава їм за це не перераховує відшкодувань, або люди користуються транзитними автобусами міжобласного значення.
З благоустроєм усе також в нормі, причому не лише на авто, але й на залізничному вокзалі. Якщо у туристів перше враження складається позитивне, то його не зіпсує і сам візит у місто. Щороку ремонтуються дороги, зокрема у 2013 міська влада вирішила реконструювати транзитну вулицю Ярослава Мудрого. Тепер водії мають можливість не лише уникнути заторів у центрі Славути, а й на понад 5 кілометрів скоротити відстань руху.
Про історію самого міста приїжджі можуть дізнатись відвідавши музей, який, до слова, було відкрито ще у 19 столітті. Хоча, кажуть у закладі, чимало й корінних жителів часто є відвідувачами музею.
Щодо більш конкретнішого розвитку туризму, то в міській раді погоджуються з важливістю цієї галузі, бо це не лише збільшить притік людей з інших населених пунктів Хмельницької області, а й з інших регіонів і навіть країн. А це у свою чергу додаткові надходження до міського бюджету. Проте аби зробити Славуту центром туризму необхідно це питання розглядати у комплексі розвитку й інших міст.
А поки що Славутою пишаються її жителі, кажуть що такого благоустрою у інших районних центрах знайти важко.
Не лише районним центром, але й взагалі районом може пишатись Славутчина. Наприклад село Крупець відоме на всю область в першу чергу своїм оздоровчим табором, а також озерами, на яких полюбляють відпочивати чимало хмельничан.
Також у Крупці є НВК, де навчаються 172 учні, повноцінний дитячий садок та амбулаторія сімейної медицини. Такий медичний заклад є і в Старому Кривині, він обслуговує не лише цей населений пункт, але й прилеглі. Лікарі кажуть, що їх в першу чергу тішить народжуваність і той факт, що в амбулаторії можуть прийняти породіль.
Також у Старому Кривині є поштове відділення, яке вже зараз виконує функції з надання адміністративних послуг, поки окремого ЦНАПу у селі не з'явилося.
І ще одне село Славутського району, яке дійсно розвивається . Малий Скнит. У травні тут було розпочато газифікацію, яку до кінця цього року планують завершити. Тут також є навчальний заклад, який, каже сільський голова, пишається не лише теперішніми, але й колишніми випускниками.
Попри загалом позитивну картину комісія обласного управління інфраструктури кілька претензій таки знайшла (власне, для того й їхали), проте в порівнянні з іншими районами вони виглядають несуттєвими.

excl.com.ua/video/2013/08/12/1265/slavutchyna__turystychno_pryvablyvyj_region_konstatuje_oblasna_komisiji_infrastruktury_ta_turyzmu