Google




Мiсто Старокостянтинiв






Православна Церква України



Загальні
Останні новини
07-May-2003
Владні ігри по-славутськи

Минулого року міська рада на чолі з міським головою повторно розглянула питання, що були вирішеня ще попереднім депутатським складом. Зокрема, це стосується перейменування вулиць. Ще у 2001р. було вирішено повернути історичну назву - Козацька - вулиці Дзержинського. Однак завдяки новому керівництву це питання знову виноситься на розгляд міськради, і не набирає необхідної кількості голосів. Така ж доля ледве не спіткала прийняте у 2001 році рішення про перейменування вулиці Мануїльського на вулицю князів Сангушків. Аби це не видалося збігом обставин, подивимося на інші подібні ситуації 2003 року. У квітні на сесію міської ради виноситься питання про присвоєння загальноосвітній школі N6 імені Героя України В'ячеслава Чорновола. Питання, як можна здогадатися, не проходить. Потім з'ясовується, що його сесія не повинна затверджувати. То навіщо його взагалі виносити на сесію? Невже про це не знали міський голова і секретар міської ради? Певен, що знали - але бажання погратися у демократію виявилося сильнішим. І міський голова, і секретар міської ради, безумовно, за зміни... але на практиці цього не скажеш. Найбільші демократи, аніж хтось може собі уявити. Напевне, тому, що один з них соціал-демократ, ще й об'єднаний.
Однак, як виявилось, теоретичні демократи є не лише в міській раді. У серпні 2002р. було відкрито пам'ятник загиблим воякам Української Повстанської армії поблизу с.Стригани Славутського району. Встановлений він замість металевого хреста, який тут з'явився у 1992р, коли відзначався піввіковий ювілей УПА. Факт бою підтверджений довідкою Хмельницького державного архіву (N125-139/588 від 12.09.1996р.) Минуло 10 років. Здавалося б - все зрозуміло - але знову ж, не для всіх. Тому докладніше зупинимося на тому, що зробив голова Славутської райдержадміністрації Р.О.Білик за декілька днів до відкриття пам'ятника.
9 серпня 2002р., вперше у присутності співголів громадсько-політичного об'єднання "Демократична Славутчина" та голови Нетішинської міської організації Українського Народного Руху, Р.О.Білик заговорив про текст дошки до пам'ятника - змінити цей текст в обмін на дозвіл на відкриття. При цьому голову райдержадміністрації абсолютно не цікавило, що в законодавстві України немає не те що закону - навіть рядка про те, що державний чиновник має право втручатися у тексти написів на дошках чи пам'ятниках. Варто згадати аналогічні дії райдержадміністрації у 2000р., коли там намагалися внести зміни до тексту напису пам'ятної дошки Герою України В.Чорноволу. Тодішньому голові райдержадміністрації А.Г.Роздобудьку (нині - заступнику голови обласної державної адміністрації) не сподобався вислів - "...багаторічний в'язень радянських концтаборів" (В.Чорновол - В.С.). Тепер черга іншого чиновника - Р.О.Білика, протеже А.Г.Роздобудька - та іншого напису - "Воякам УПА, що загинули в бою з радянськими партизанами та частинами НКВС".
Після восьми місяців зволікань (з вересня 2002р. по квітень 2003р.) з постановкою пам'ятника на облік, з'явився лист того-ж таки голови райдержадміністрації Р.О.Білика (N01-01-11/124 від 14 квітня 2003р.), де чиновник вказує - поки на дошці пам'ятника буде напис про радянських партизан, питання про взяття пам'ятника на облік розглядатися не буде.
Отже - ні статті 15, 24 та 24 Конституції України, ні стаття 9 закону України "Про інформацію" для державного службовця значення не мають. Він працює згядно власних понять. В зв'язку з цим перед відповідними установами буде поставлене питання про відповідність Р.Білика займаній посаді.

Володимир Скомороха, координатор громадсько-політичного об'єднання "Демократична Славутчина"