Google




Мiсто Старокостянтинiв






Православна Церква України



Загальні
Останні новини
31-Oct-2006
31 жовтня 2006р.

НЕВЖЕ ЛIВА РУКА НЕ ВIДАЄ, ЩО РОБИТЬ ПРАВА?

Пiд час останньої виборчої кампанiї йшла жвава дискусiя про негативний вплив на школярiв поширений продаж i вживання алкогольних напоїв, пива, вiдсутностi можливостей для заняття спортом. Особливо, коли торгiвельнi заклади з вищезгаданим асортиментом товарiв знаходяться практично поруч зi школами, культурними та спортивними об'єктами. Дехто з власникiв магазинiв, кафе, ресторанiв сприйняв таку увагу як втручання в його бiзнесовi справи. Дарма.
Як, наприклад, пояснити розмiщення ресторану "Фортеця" в спорткомплексi "Здоров'я"? Це при тому, що саме спорткомплекс використовується за прямим призначенням лише зрiдка. I ще. З одного боку ЗАО "Прогрес", якому надали пiд опiку спорткомплекс, пiдтримує роботу дитячого фольклорного гурту "Перлинка". А з iншого, позбавляє можливостi заняття фiзичною культурою сотнi iнших дiтей, якi не мають можливостi вiдвiдувати басейн, гiмнастичний зал та зал iгрових видiв спорту. Адже спорткомплекс знаходиться приблизно посерединi мiж двома так званими мiкрорайонами мiста, де проживає половина його мешканцiв.
До речi, розмiщення закладiв, де продають та споживають алкогольнi напої та пиво, бiля шкiл та закладiв культури, досить поширене. Бiля школи 5 (вул.Газети "Правда"), Славутський пивзавод має власний фiрмовий магазин. Окрiм продажу пива, на пiдприємствi нiхто не подумав про сусiдство навчального закладу (паркан якого за 20м). Подiбна ситуацiя i поблизу школи 6 (вул.Кiрова), де в магазинi "Янек" не лише продають, а є i мiсце для вживання алкогольних напоїв та пива. Через дорогу, окрiм школи, знаходиться каплиця римо-католицької громади. Поблизу школи 3, на розi вулиць Б.Хмельницького та Жовтневої, є вiдкритий майданчик та магазин, де теж продають i вживають оту саму "добру чарку та кухоль пива" - не солодку "парочку". Поруч ходять школярi в школу i з неї, ще трохи далi знаходиться районний будинок культури. В iншому кiнцi мiста, майже поруч з обласним лiцеєм-iнтернатом (вул.Князiв Сангушкiв), притулилося кафе "Вiра". Така собi "маленька Вiра", а п'ють горiлку та пиво тут по-дорослому.
Ось так - ситуацiю знає мiський голова та його пiдлеглi, бачать депутати мiської ради вiд рiзних партiй. Однак т.званi надходження до мiського бюджету важливiшi, нiж здоровий спосiб життя та турбота про дiтей та юнацтво. Не словом, а дiлом.

I ЗНОВУ НЕ ВДАЛОСЯ
18 жовтня ц.р. вiдбулася сесiя обласної ради, де одним з питань порядку денного було визнання ОУН-УПА воюючою стороною за державну незалежнiсть України в межах областi. Цього разу не вистачило двох депутатських голосiв для позитивного вирiшення питання. Не вплинув на декого, особливо вiд фракцiї БЮТ, i Указ Президента України вiд 14 жовтня 2006р. Таким чином на Хмельниччинi доведеться i надалi громадськостi слiдкувати за пам'ятниками загиблим воякам УПА, шукати можливостi допомагати ветеранам матерiально, захищати їх морально вiд свавiлля чиновникiв тощо.

ВОЗВЕЛИЧУВАННЯ ПРОДОВЖУЄТЬСЯ
Продовжують робити реверанси в бiк мiського голови мiсцевi засоби масової iнформацiї. Слiдом за пiдконтрольним мiськрайонним радiо, свiй внесок зробила i телерадiокомпанiя "Контакт-Славута" 23 жовтня ц.р. Ведуча програми розповiла слухачам про премiї мiського голови обдарованим юним славутчанам. Гарна iдея перетворена на ще одну можливiсть пiднести значення мiського голови. При цьому абсолютно не враховується те, що премiї виплачуються не з власних коштiв мiського голови, а мiського бюджету. Це означає, що i премiї мають бути не вiд мiського голови, а вiд мiської громади. Адже це вона наповнює мiський бюджет i має вирiшувати куди, як i для кого будуть витраченi кошти, а не найвища посадова особа мiсцевого самоврядування, його пiдлеглi та депутати мiської ради, як би вони не ставилися до мiського голови.