Google




Мiсто Старокостянтинiв






Православна Церква України



Загальні
Останні новини
27-Feb-2003
АЗС, як спосіб боротьби із сміттям

Саме такий висновок напрошується, коли послухати славутських можновладців. Виявляється, самий найкращий спосіб від засмічення території міста - це звести на таких ділянках АЗС. Тоді і сміття не буде і возити його нікуди не треба.
До речі, це вже не перший випадок, коли у міськвиконкомі, в такий спосіб вирішують проблему засміченості у місті. У 2000р. об'єктом уваги тодішнього міського голови В.Жука була інша територія - на березі річка Утка. Лише таку долю цій ділянці землі відвели у міськвиконкомі через те, що сюди скидали сміття. При цьому знехтувано інтереси людей, які живуть поруч з ділянкою, вже не кажучи про порушення Водного кодексу України. Адже будувати на березі річок і у прибережній смузі дозволено лише гідротехнічні споруди, до яких АЗС ніякого відношення не має.
Напевно, в цілому в Україні темпи будівництва АЗС за принципом "де захочу" набув чималого розмаху. У 2001р. Кабінет Міністрів України вніс доповнення до Постанови N554 від 27 липня 1995р. "Про переміну видів діяльності та об'єктів, що становлять підвищену екологічну небезпеку". Від 14 лютого 2001р. у Постанові кабінету N142 з'явився абзац другий у пункті 4 - "Автозаправні станції". Таким чином АЗС випередили за небезпекою аж 18 видів діяльності.
Які ж висновки зробили у виконкомі міської ради після невдалої спроби у 2000р.? Виявляється - ніяких. Згідно довідки виїзної наради перевірки щодо порушень вимог природоохоронного законодавства, викладених у зверненні громадсько-політичного об'єднання "Демократична Славутчина" до Міністерства екології та природних ресурсів України, 18 лютого цього року до Славути приїхав Т. Й.Бачуля - начальник відділу екологічної експертизи Держуправління екоресурсів Хмельницької області. Було встановлено, що комісія у складі 14 осіб, призначена розпорядженням Славутського міськвиконкому (N83 від 23.03.2002р.), головою якої був М.Ф.Паламарчук - перший заступник міського голови, обстежила і надала земельну ділянку під будівництво АЗС, площею 0,6 га, по вул. Приміській (без N) у м. Славута. Комісією встановлена придатність земельної ділянки під будівництво АЗС і відповідає протипожежним, санітарним та іншим нормам забудови.
24 грудня 2002р. рішенням N9 Славутська міська рада затвердила матеріали попереднього погодження місця будівництва розташування АЗС.
Лише в результаті розгляду звернення громадсько-політичного об'єднання "Демократична Славутчина", 18 лютого цього року, було встановлено, що:
- у складі матеріалів попереднього вибору земельної ділянки відсутня загальна оцінка стану навколишнього природного середовища, висновків оцінки рівнів можливого впливу об'єкту на навколишнє середовище і здоров'я людей;
- відсутні інші показники щодо оцінки можливості впливу на довкілля, як це передбачено Державними будівельними нормами (ДБН Б.2.4-1-94) п. 9.4 "Планування і забудови міських поселень".
- Відсутня оцінка загальної потреби АЗС в залежності від рівня автомобілізації населеного пункту, інтенсивності руху та споживчого ринку, а також в залежності від потужності технологічних рішень, містобудівельних обмежень і вимог природоохоронного законодавства.
У підсумку - оскільки відсутні необхідні усі показники екологічного характеру, висновок щодо придатності земельної ділянки під розміщення АЗС, органами управління екоресурсів в області, буде наданий при наявності та вивченні.
Це, так би мовити, один бік справи, який у ст. 50 Конституції України гарантується - "...кожен має право на безпечне для життя і здоров'я довкілля". Особливо гостро це питання стоїть тому, що біля будинків NN103, 105, та 107, що по вул.Князів Сангушків розміщене підприємство, яке випускає зовсім не хлібобулочні вироби. Тепер, за рішенням комісії міськвиконкому та депутатів міської ради, може з.явитися ще один сусід з підвищеною екологічною небезпекою.
Цікаві ще дві деталі. Перша. Рішення комісії міськвиконкому N83 від 23 березня 2002р., підписав перший заступник міського голови М.Ф.Паламарчук. В реальності Микола Федорович став першим заступником лише у травні 2002р.
Друга. В тексті рішення N9 від 24 грудня 2002р. сесії міської ради, на відміну від інших заявників, даних про розташування ЗАТ "Авіес Плюс", а також її керівника, немає.
Ці та інші нюанси свідчать про те, як керуються у Славутській міській раді та її виконкомі інтересами жителів міста, всупереч вимог ст.ст. 13 та 16 Основного Закону України.