Google




Мiсто Старокостянтинiв






Православна Церква України



Загальні
Останні новини
08-Jun-2004
Червневi новини

Автомобiль - не розкiш. Але не в Славутi

Голова мiсцевої органiзацiї СДПУ(о), вiн же за сумiсництвом мiський голова Славути, нiяк не може вирiшити питання вiдшкодування приватним перевiзникам кошти на перевезення пiльговикiв. При тому, що на таке вiдшкодування передбачено 230.000 гривень, з грудня 2003р. сiм славутських перевiзникiв не можуть отримати аж 10.000 гривень з цiєї немаленької суми. Отже, крiм податку, кожен пiдприємець спонсорує 15% пiльгових пасажирiв вiд мiсткостi мiкроавтобусу. Питання також i в тому, чому державне автопiдприємство ВАТ "АТП 16845", яке робить лише декiлька рейсiв в день (на вiдмiну вiд приватникiв, якi i забезпечують основну кiлькiсть рейсiв), отримує компенсацiю вчасно.

***

Грошi не пахнуть

Славутчан можна привiтати - в мiстi повним ходом зводяться двi АЗС. Причому якщо одна належить ЗАТ "Авiас плюс", то господаря iншої встановити не вдається. I хоча вона споруджується на територiї ВАТ "АТП 16845", практично поруч з житловими будинками, вiдповiдальна публiка iмiтує мiсцеву урядову кризу в стилi "Як, хтось будує? Ти бачиш, якi нехорошi дядi, а ми й не знали..." Це не дивно - АЗС зводять, вочевидь, в залежностi вiд суми отриманого хабара, а не в залежностi вiд кiлькостi машин, якi рухаються на шосе за добу. Вже неодноразово писалося про те, що жителi прилеглих територiї категорично проти будiвництва, що поруч знаходиться руберойдовий завод, який не має печi, де б спалювався газ - вiдходи виробництва, що мiсцева влада палець об палець не вдарила, аби ту пiч встановити, про проблеми з котельнею - словом, про весь колоритний букет проблем. Але - вiз i донинi там.
Спорудження невiдомих АЗС, втiм, стало славутською традицiєю - чотири роки назад попередник нинiшнього мера, В.М.Жук, намагався дозволити будiвництво АЗС на рiчцi Утка поблизу суконної фабрики. От i зараз несподiвана радiсть - ця дiлянка знову виставляється в першу чергу пiд будiвництво АЗС.
А може, спробувати атомною бомбою?

***

Архiтектурний мартиролог

У вереснi цього року мiсту офiцiйно минає 370 рокiв. Насправдi архiвна дата заснування iнша - але в Славутi не прийнято дослухатися до фахових iсторикiв i даних архiву, в них є власнi краєзнавцi. Втiм, все одно дата серйозна для того, аби пiдвести пiдсумки. Отже: немає колишньої ратушi, торгiвельнi ряди давно вже зруйнованi i знаходяться позаду лiнiї магазинiв в центрi. Давно вже зникла площа побiля вокзалу - хоча мiсце вiдстою автобусiв все ще iменується "площа", до того ж iронiчно - "Червона". Нема князiвського палацу, бiблiотеки, звiринцю, лiсiв. На вул. Б.Хмельницького зберiгся тогочасний будинок - але в часи "ущiльнення буржуїв" став вiн звичайнiсiньким бараком. Що ще? "Костел Святої Дороти, що вiчно ремонтується пiсля радянських часiв, церква Рiздва Пресвятої Богородицi. I корпус школи-гiмназiї 2, фронтон якого чиясь турботлива пролетарська рука звiльнила вiд напису "2-класное народное училище". Напис, мiж iншим, тримався з 1906 року. А от дошку з iнформацiєю про знаходження в цьому будинку штабу Щорса нiхто не зняв.
Цiлком iмовiрно, що напередоднi цьогорiчних виборiв влада аварiйно добудовуватиме школу 9 (котра вже багато рокiв заростає бур'янами), стару школу буде продано. Висловлюючись високим штилем одного з високих сучасних посадовцiв (двiчi несудимого), 100-рiчна iсторiя "за отмазку не канает". А що буде далi, невiдомо - може, i не знесуть, але "осучаснять" точно. I буде замiсть iсторичного будинку нормальний бордель. А якщо виперти на вулицю (також давня мрiя) бiблiотеку, що знаходиться поруч - який же можна отримати шикарний розважальний комплекс! Кабак, музика, представницi якоїсь там професiї...
Насамкiнець - вiчная пам'ять млину 1915 року. Пiсля передачi в дбайливi руки вiн згорiв - i тепер стоїть пам'ятником тiєї Славути, якої вже нiколи не буде...

***

До речi, про пам'ятники

На адресу громадсько-полiтичного об'єднання "Демократична Славутчина" надiйшов лист, пiдписаний заступником голови Хмельницької облдержадмiнiстрацiї А.Роздобудьком ( 55/04-38-1307/2004 вiд 27.04.2004). В ньому констатується, що славутський пам'ятник Ленiну виготовлений Київським творчо-виробничим об'єднанням "Художник" у 1954 роцi, знято з облiку 5 серпня 1992р. розпорядженням представника Президента України по Хмельницькiй областi 149 як пам'ятник монументального мистецтва низького художнього рiвня.
З метою встановлення осiб, якi у жовтнi 2003р. без дозволу встановили iнший монумент тiй же особi, виконком Славутської мiської ради звернувся до органiв внутрiшнiх справ з проханням провести розслiдування даного факту. Вiдповiдi на звернення ще не одержано.
Мiському головi рекомендовано вжити заходiв щодо зняття незаконної споруди.

***

...Плюс колонiзацiя всього мiста

1 червня, в день захисту дiтей, в мiстi вiдбулося двi акцiї. Як i 9 травня, "добровiльною" колоною дiти мiста з вчителями вiд площi перед будинком ради марширували до парку. Коричневих сорочечок i плакатiв "SSDPU" вiд влади помiчено поки що не було - але i самi демонстрацiї поки що необкатаний елемент передвиборчої "турботи про народ", що не використовувася в минулi роки. Про ветеранiв i дiтей завжди згадують перед черговими виборами - як-от зараз.
Того-ж таки дня вiдбулося пiкетування ради представниками громадсько-полiтичного об'єднання "Демократична Славутчина" проти розмiщення поблизу райцентру артилерiйської бази (6 кiлометрiв), паливного складу "Естафета" Державного комiтету ресурсiв (2 кiлометра) i Цвiтоського артилерiйського арсеналу (8 кiлометрiв). Вкупi з ХАЕС (12 кiлометрiв) концентрацiя об'єктiв перевищує Артемiвськ i Марiуполь разом взятi. Об'єднання домоглося вiд мiської та Крупецької рад проведення екологiчної експертизи бази та арсеналу ще у 2002 роцi - але обласне управлiння екологiї зупинило таку експертизу. Звiсно, об'єктивнi її висновки однозначно були б не на користь вiйськовикiв.
Акцiю пiдтримали мiськi органiзацiї СОУ, НРУ, КУН, партiї захисникiв Вiтчизни та УРП "Собор". Невiдомо, чи приємно було чиновництву читати плакати "Артемiвськ, Новобогданiвка, Славута?", "Артбазу - з Славути" тощо. Було прийнято звернення з вiдповiдними вимогами до Президента України та представництва ЄС в Українi.