Google
Мiсто Старокостянтинiв
1165

каталог сайтів

УПЦ Київського ПатрiархатуСОЛДАТСЬКІ МАТЕРІ, ОБ'ЄДНУЙТЕСЯ!

   На Славутчині легалізовано ще одну громадську організацію - Славутський осередок Організації солдатських матерів України.
   У зв'язку із великою кількістю телефонних дзвінків, вважаю за необхідне познайомити вас, шановні читачі "Славутчини", із метою створення організації, її основними завданнями, які сформульовані в її основному документі - Статуті.
   По-перше, відзначу, що організація передбачає соціальний та правовий захист військовослужбовців, призовників та членів їх сімей.
   По-друге, передбачена і консультативне - правова допомога у випадках порушення прав військовослужбовців строкової служби та членів їх сімей.
   По-третє - просвітницька діяльність: проведення семінарів, лекцій, круглих столів з питань дотримання прав військовослужбовців та призовників.
   По-четверте - це здійснення постійного громадського контролю за призовом та проходженням військової служби в кожному гарнізоні у всіх військових формуваннях України, використання права законодавчої ініціативи з метою вдосконалення чинного законодавства з питань військової реформи.
   По-п'яте - сприяння роботі, спрямованій на поступове переведення Збройних Сил України на систему професійної армії.
   По-шосте, вимога забезпечення відкритості об'єктивної інформації про надзвичайні події у військах, обнародування статистичних даних загибелі та інвалідності солдатів та матросів. До того ж - сприяння припиненню призову юнаків, що мають незадовільне для служби у військах здоров'я, поліпшення матеріально-побутових умов строкової служби військовослужбовців, проведення культурно-масових заходів для духовного розвитку військовослужбовців та молоді призовного віку України.
   Стосовно кількісного і персонального складу осередку скажу наступне: поки що нас троє; це - Надія Степанівна Шабурова, керівник центру соціальних служб для молоді, Ніна Володимирівна Назаришина - головний бухгалтер земельного відділу райвиконкому, а також я - Душнюк Галина Іванівна - вчитель загальноосвітньої школи N 6, голова осередку.
   Верховна Рада України, прийнявши Конституцію та ратифікувавши Європейську конвенцію з прав людини, підтвердила прагнення українського народу до європейських стандартів прав і свобод людини і громадянина. Сподіваємось, що сприятимемо заповненню неї білої плями правового нігілізму, який існує в суспільстві в цілому і солдатському середовищі зокрема. Отже, ліквідація юридичної неграмотності. усвідомлення військовослужбовцями своїх прав і обов'язків, які визначені цілою низкою законів України, Статутами Збройних Сил України, іншими нормативно-правовими актами і є нашим стратегічним завданням.
   Організація солдатських матерів України створена в 1990 році і зареєстрована як громадська, неприбуткова організація в Міністерстві юстиції України. Керівним органом ОСМУ є з'їзд, а в проміжках - Координаційна Рада, що складається з 53 осіб.
   Для виконання основної мети організації стосовно соціального та правового захисту військовослужбовців, призовників та членів їх сімей в областях працюють на громадських засадах приймальні.
   У м.Хмельницькому уповноваженим з питань діяльності організації є Солотніков Віктор Анатолійович - помічник воєнкома з виховної роботи.
   І на закінчення: хотілося б налагодити тісну співпрацю з найближчими в регіоні військовими частинами. (Повідомлення про діяльність осередку найближчим часом будуть направлені до кожної військової частини регіону).
  
Г. ДУШНЮК, депутат міської ради, голова осередку.
  "Славутчина" N 13 (488) субота, 25 березня 2000р.