Google




Мiсто Старокостянтинiв






Православна Церква України



CЛАВУТСЬКА МIСЬКА ОРГАНIЗАЦIЯ СПIЛКИ ОФIЦЕРIВ УКРАЇНИ

   Появі осередку Спілки офіцерів України у Славуті сприяла атмосфера в одному з полків 97-ї мотострілецької дивізії, що дислокувалась тут. В 294-му мотострілецькому полку групою офіцерів - підполковником М.Брянгіним, капітаном В.Скоморохою та капітаном В.Гапонюком велась робота по поширенню розуміння здобуття незалежності Україною та створення національних Збройних Сил, починаючи ще з 1990 року. Вони і стали ядром майбутнього осередку СОУ. Активно підтримував цю роботу і старший прапорщик В.Вещицький. На час проголошення незалежності України (24 серпня 1991р.) в полку діяла група людей, що сприяли позитивному результату грудневого референдуму. Вони підтримали Закон України "Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" і сприяли його практичному застосуванню. Цим забезпечувався авторитет новим Українським Збройним Силам.
   Підполковник Микола Брянгін був делегатом Всесоюзного з'їзду військовослужбовців у Москві, де виступив за створення Україною власних Збройних Сил. Підполковника Брянгіна було обрано і головою осередку Спілки офіцерів України у 294-му полку 31 березня 1992р. Це був єдиний осередок у гарнізоні. У квітні 1992р. підполковник М.Брянгін став делегатом II з'їзду СОУ. У червні цього ж року Славутська міська організація зареєстрована обласною організацією СОУ.
   У вересні 1992р., в зв'язку з обранням підполковника М.Брянгіна уповноваженим Комітету з питань соціального захисту військовослужбовців по Хмельницькій області, головою Славутського осередку Славутської СОУ обрано капітана Володимира Скомороху. Заступниками - капітана Василя Гапонюка та старшого прапорщика Володимира Вещицького. Першим випробуванням для осередку стало проведення інвентаризещії житлового фонду Міністерства оборони України у Славутському гарнізоні. Протягом серпня 1992 - січня 1993р.р., за активної роботи заступника голови Славутського осередку СОУ В.Гапонюка було виявлено цілий ряд зловживань. Акт перевірки було передано Міністрові оборони України генерал-полковнику К.Морозову на III з'їзді СОУ у квітні 1993р.
   У жовтні 1992р. Славутська СОУ встановлює стосунки з районною організацією Народного Руху України, з квітня 1993р. - з Товариством політв'язнів та репресованих, створивши об'єднання "Демократична Славутчина". У травні 1993р. виконком Славутської міської ради зареєстрував міську організацію Спілки офіцерів України.
   У березні 1994р. міська організація СОУ прийняла участь у виборах Верховної Ради України по виборчому округу N408 - голова міської організації СОУ В. Скомороха посів сьоме місце з 12 претендентів.
   Починаючи з 1994р. міська організація СОУ проводить роботу по відродженню національних традицій. Ведеться передплата українських видань на усі військові частини гарнізону. Протягом 1995-1997р.р. проведено три науково-практичні конференції (в тому числі одна для військових гарнізону.) по історії України.
   З 1996р. міська організація СОУ стає організатором громадсько-політичного об'єднання "Демократична Славутчина". СОУ поєднує НРУ та Конгрес українських націоналістів. До об'єднання приєднуються Асоціація підприємців та Спілка інвалідів Чорнобилю. Членами Славутської міської організації СОУ стають три керівники громадських організацій.
   У березні 1998р. міська організація СОУ висуває чотирьох кандидатів у депутати міської ради. Двоє з них - В.Скомороха та старший прапорщик запасу Роман Бачинський, стають депутатами. В.Гапонюк стає шостим з 14-ти претендентів на посаду міського голови. З серпня того ж року міська організація СОУ стає одним з засновників випуску щомісяця інформаційного вісника "Наше слово".
   У грудні 1998р. міська організація СОУ підтримує створення громади Української православної церкви Київського патріархату. Головою громади обрано Володимира Скомороху. Разом з церквою міська організація СОУ провела заходи присвячені пам'яті Тараса Шевченка та зустріч з українською інтелігенцією міста. В січні 1998р. разом з учнями обласного ліцею-Інтернату у 97-й механізованій бригаді проведено захід до 80-річчя подвигу українських студентів під Кругами.
   У 1999-2000р.р. міська організація СОУ та благочинний Славутського району УПЦ Київського патріархату митрофорний протоієрей о. Микола Бочкай проводять пасхальні вітання військовиків 97-ї механізованої бригади.
   У 2000-му році міська організація СОУ займається допомогою групам ліцеїстів, які бажають вступити до військових ліцеїв Києва та Львова, відповідно їм. І. Богуна та Героїв Крут.
  

  Голова Славутської міської організації
  Спілки офіцерів України В. Скомороха
  19.09.2000р.