Google




Мiсто Старокостянтинiв






Православна Церква України



Презентація

  Справедливо говориться, що неможливо досягти чогось великого в майбутньому, якщо не знаєш і не поважаєш свого минулого. Народ, який не має і не знає свого коріння, своєї історії, втрачає орієнтири в політичному, соціальному і в остаточному підсумку економічному житті, такий народ не має майбутнього. Тому перед кожним із нас стоїть завдання - знати історію своєї країни, свого рідного краю, аби після нас серед величавих лісів, золотавих полів, які залишили нам предки, продовжував жити народ, котрий назвав себе гарно і звучно - українцями!
  Справжнім українцем, гордістю нашого краю є Владислав Георгійович Берковський - кандидат історичних наук, член Острозького науково-краєзнавчого товариства ім. кн. Острозьких та Українського геральдичного товариства.
  Народився 1977 року в м. Одеса. З 1981 по 1995 рік проживав у місті Славута. Закінчив загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів 2. Вищу освіту отримав в Національному університеті "Острозька академія" за спеціальністю "Історія України", після чого назавжди пов'язав своє життя із важкою та кропіткою роботою служителя історії. У 1999-2000 р. р. працював вчителем історії та правознавства в ЗОШ 6 та технічній гімназії м. Славута. В 2000 році вступає до аспірантури при кафедрі історії Одеського Національного університету ім. І. І. Мечникова. Від 2001 року викладав історію України в навчальних закладах Польщі. В 2006р. захистив дисертацію при Інституті Історії Університету Марії Кюрі-Складовської в Любліні (Польща) та отримав ступінь кандидата історичних наук за спеціальністю "новітня історія". З вересня 2006 року працює керівником Виставкового центру Держкомархіву та ЦДА України при Центральному державному архіві вищих органів влади і управління України в м. Київ. Владислав Георгійович є автором понад 80 статей у спеціальних наукових виданнях та місцевій пресі. До кола зацікавлень молодого вченого належать - історія економіки Правобережної України у XV-XVІІ ст., історія м. Славута та Славутського району до 1917 року і пов'язаних з ним відомих осіб, зокрема родин князів Сангушко.

  29 травня в актовому залі ЗОШ 9 за сприяння міського голови В. Б. Сидора відбулася презентація "Студій з історії Славутчини" - збірки нарисів Владислава Георгійовича, що присвячена історії нашого міста та сіл, які входять до складу Славутського району. Це видання, як зазначає сам автор, носить в першу чергу дискусійний характер, адже, на основі залучення широкого кола джерел, не лише розкриває такі питання як виникнення м. Славута та перша згадка про місто у писемних джерелах, але і спростовує деякі помилки та історичні вигадки, які трапляються в різних працях, присвячених історії нашого краю.
  - Головне, - зазначає Владислав Георгійович, - пам'ятати про те, що ми не створюємо історію, ми її пишемо; та якщо ми пишемо якесь припущення, то воно має бути чітко обґрунтованим.

  У запропонованих Владиславом Берковським "Студіях" читач може ознайомитися з різними аспектами історії Славути від початкового періоду її існування до часів воєнних лихоліть середини минулого століття. Як професійний історик автор головну увагу приділяє джерелам, пов'язаних із Славутою, і власну тому п'ять перших студій мають джерелознавчий характер. Автор детально описав і проаналізував ті історичні джерела, що містяться в архівах і бібліотеках України, Польщі та Росії. Такий детальний аналіз джерельної бази історії м. Славута здійснено у вітчизняній історичній науці вперше. Дана книга не лише є частиною давньої Славути, але і спонукає кожного її читача до вивчення історії свого краю.
  Окрім презентації книги, Владислав Георгійович представив присутнім виставку архівних документів, присвячених історії Славути та Славутського району, що безпосередньо були використанні при написанні "Студій". Молодий вчений здійснив дійсно ґрунтовне історико-краєзнавче дослідження, яке не лише ознайомило нас з історією нашого міста та краю, але і дало багато нових відповідей на старі запитання щодо нерозкритих "білих плям" в історичному краєзнавстві Славути. Зупинятися на досягнутому Владислав Георгійович не збирається та надалі продовжуватиме вивчення історії нашого краю. Ми ж у свою чергу бажаємо йому успіхів та висловлюємо щиру вдячність за десятирічну кропітку роботу, яка принесла дійсно вагомий результат - сучасне містечко Славута отримало своє літописання.
  
  Л.Чумак
  Прес-секретар виконкому Славутської міської ради
  slavuta-mvk.gov.ua