Google




Мiсто Старокостянтинiв






Православна Церква України


"Демократична Славутчина":   Початок Ювілей 4 липня 2004 року

"ДЕМОКРАТИЧНІЙ СЛАВУТЧИНІ" - 10 РОКІВ

  Минулого тижня громадсько-політичне об’єднання "Демократична Славутчина" відзначило своє 10-річчя.
  Напередодні Вербної неділі у приміщенні районного будинку культури зібрались активісти місцевих осередків Народного Руху України та Молодого Руху, Конгресу українських націоналістів, Спілки офіцерів України, Спілки інвалідів Чорнобиля, Товариства політв’язнів та репресованих, громадської організації "Конституційне право", партії "Реформи і порядок", Української республіканської партії "Собор".
  Урочистості розпочалися покладанням квітів до барельєфа Героя України В.Чорновола.
  Голова місцевої організації Спілки офіцерів України, він же - співголова громадсько-політичного об’єднання "Демократична Славутчина" Володимир Скомороха нагадав присутнім історію створення об’єднання, яке саме в районному будинку культури десять сюків тому розпочало свою діяльність на коаліційних засадах. Ініціаторами створення цього правоцентриського громадсько-політичного об’єднання та його співзасновниками виступили тоді активісти районної організації Народного Руху та міська організація Спілки офіцерів України. Згодом, у 1994 році, до об’єднання приєдналось міськрайонне Товариство політв’язнів та репресованих, а у грудні 1995 - міський осередок Конгресу українських націоналістів, ветерани ОУН-УПА, Спілка інвалідів Чорнобиля й у 1999 році - громадська організація "Конституційне право".
  Діяльність об’єднання спрямована здебільшого на благодійні акції (багато з них проведено спільно з одним із лідерів Львівської міської та обласної організації Народного Руху України Ю.Панишком), безкоштовна передача медикаментів та ліків центральній районній лікарні, військовому госпіталю Славутського гарнізону, дільничній лікарні с.Ганнопіль та у фельдшерсько-акушерський пункт с.Ставичани; передача одягу міськрайонному фонду соціальної реабілітації, книг - до бібліотек Славутчини та військового гарнізону тощо.
  Крім того, об’єднання зосередило свої зусилля й на культурно-просвітницькій роботі, організувавши та провівши цілу низку науково-практичних конференцій у центрі культури, просвіти та дозвілля, а також у Славутському обласному спеціалізованому ліцеї-інтернаті.
  Учасники об’єднання брали активну участь в грудні 1998 року в становленні громади Української православної церкви Київського патріархату в місті.
  З ініціативи об’єднання в березні 2001 року було урочисто відкрито меморіальну дошку Герою України В’ячеславу Чорноволу на приміщенні районного будинку культури.
  Протягом 2001-2003 років учасниками об’єднання було організовано та проведено міжрегіональні науково-практичні конференції: "Здоровий спосіб життя", "Сангушківські читання", українсько-шведський екологічний семінар для вчителів Західного регіону України, а також масові громадські акції щодо захисту довкілля - очищення засміченого гирла р.Утка у Славуті, збір підписів громадян проти тотальних та віяльних відключень електроенергії, добудови нових енергоблоків на Хмельницькій та Рівненській АЕС тощо.
  У серпні минулого року з ініціативи та завдяки активній участі учасників об’єднання було урочисто відкрито пам’ятник загиблим воякам УПА у с.Стригани.
  Учасники об’єднання також постійно піклуються про соціальний захист малозабезпечених верств населення Славутчини, а також сприяють духовному відродженню славутчан, всебічному утвердженню та подальшому розвиткові української мови і літератури, відродженню історичної пам’яті і національної свідомості славутчан, відстоюють християнські та загальнолюдські моральні чесноти, недоторканність особи та приватної власності, право людини на безпечне довкілля, збереження навколишнього середовища, активно співпрацюючи при цьому з державними установами, органами державної влади та місцевого самоврядування, іншими політичними партіями та громадськими об’єднаннями громадян, котрі ставлять за мету розбудову незалежної, демократичної, правової держави. Про все це йшлося у виступі В.Скоморохи.
  Учасників "Демократичної Славутчини" з нагоди 10-річного ювілею привітали також голови місцевих осередків партій "Реформи і порядок" - депутат міської ради В.Гавура та УРП "Собор" - О.Бунда.
  Далі ветеранам ОУН-УПА, мешканцям Славутчини, було вручено грамоти та медалі Всеукраїнського братства ОУН-УПА з нагоди святкування 60-річчя Української повстанської армії, після чого голова міської громадської організації "Конституційне право" О.Мазуркевич зачитав, а присутні одностайно підтримали текст ухвали громадсько-політичного об’єднання "Демократична Славутчина" щодо здійснення політичної реформи в Україні (додається).
  
"Трудівник Полісся", 17, 25 квітня 2003 р.

  
УХВАЛА ГРОМАДСЬКО-ПОЛІТИЧНОГО ОБ’ЄДНАННЯ "ДЕМОКРАТИЧНА СЛАВУТЧИНА"

  Виходячи з основної мети нашої діяльності - побудови в незалежній Україні правового і демократичного суспільства, ми - керівники місцевих осередків політичних партій та громадських організацій, виражаючи волю членів наших організацій, заявляємо про наступне:
  1. Оскільки нинішня влада за своєю суттю не є демократичною і відповідальною, а є головним гальмом ефективного соціально-економічного розвитку, причиною політичної кризи, політична реформа в Україні потрібна.
  2. Політична реформа повинна здійснюватись на базі чіткого дотримання діючих законів і Конституції України.
  3. Внесені Президентом України для обговорення пропозиції щодо змін Конституції є несумісними з поняттям демократичної правової держави і є небезпечними для суспільства.
  4. Враховуючи низьку правову культуру населення, можливості фальсифікації (залякування на роботі, підміна бюлетенів, внесення "мертвих душ"), ми категорично проти проведення референдуму з питань політичної реформи і введення положення, що результати референдуму мають вищу юридичну силу й не потребують затвердження.
  5. Пропонуємо розпочати політичну реформу з прийняття Закону про вибори народних депутатів України і органів місцевого самоврядування на пропорційній основі, Законів про Кабінет Міністрів України, Президента України, центральних органів виконавчої влади та інші, які б забезпечили підконтрольність та відповідальність влади перед народом, прозорість її діяльності, утвердили ефективну систему стримувань і противаг між трьома гілками влади: законодавчою, виконавчою, судовою, посилення владних повноважень місцевого самоврядування.
  Сьогодні необхідно від декларацій приступити до реальної реалізації положень Конституції, а зміни до Конституції розглядати через посилення повноважень і відповідальності усіх гілок влади, забезпечення повновладних функцій виконкомів місцевих рад.