Google




Мiсто Старокостянтинiв






Православна Церква України


Учнівські твори:   Вступ Шевчук Катерина Нечипорук Оксана Кондратюк Олена Біла Тетяна Бунда Ірина Гуменюк Іванна Карнаух Вікторія Пекарська Леся

  Багато поколінь українського народу мріями про свою незалежну державу. І не тільки мріями, але й боролися за її самостійність. А який героїзм проявили запорозькі козаки, борючись, щоб звільнитися від залежності польської шляхти! Вступаючи до Запорозького війська майбутнього козака питали, чи готовий він віддати життя за Україну. І той ствердно відповідав, не боячись польської кари - сісти на палю. Невмирущий подвиг здійснив Іван Мазепа, борючись за визволення України від залежності Росії. Навіть Т.Г. Шевченко докоряв Богдану Хмельницькому за возз.єднання України з Росією. У своєму вірші він писав: "Якби ж ти був, Богдане, п'яний, що Україну москалям віддав. А то ж тверезий..."
  Героїчною сторінкою історії залишається історична доба, коли у 1917 році Центральна рада України проголосила суверенітет України. Її вірний син перший президент України Михайло Грушевський своєю діяльністю вписав невмирущу сторінку в історію України. Хоч на короткий строк, але під його керівництвом було доведено, що Україна може бути самостійною державою. Та російські більшовики потопили в крові таку самостійність.
  Та в суспільстві, як і в природі, зупинки немає, все рухається. Наступив період, коли дали про себе знати українські націоналісти і їхній бойовий загін - Українська повстанська армія. Тому невмирущу сторінку вписала вона своїми діями в боротьбі за самостійну Україну. Її воїни-добровольці не шкодували не тільки крові, але й життя, аби досягти, щоб на своїй землі господарем був український народ. Кінцевої мети повстанці не досягли, але розхитали "Союз нерушимий республік свободних..."
  Їхня справа не вмерла, її підхопили інші патріоти України. Світлою постаттю тут постає В'ячеслав Чорновіл. Знав він, що ризикує не тільки свободою, але й життям. Але боровся. Знав, що тільки в боротьбі з московським більшовизмом можна здобути перемогу і побудувати незалежну Українську державу.
  Нарешті розвалився радянський Союз і Україна у 1991 році здобула незалежність. Чи змінилось щось в незалежній Україні? Так, змінилося, але в багатьох випадках на гірше. Але треба розуміти й те, що все, що народжується, потребує часу, щоб встановити на наш. Так у тварин, так і в державному будівництві. Про життєві негаразди не згадую, бо вони у всіх на
  виду. Але чи все так погано в нашому домі? Висловлюю свою думку, що ні. І ще. Всі ми спостерігаємо, як талі води восени течуть струмочками, несучи із собою сміття та всякі нечистоти. Отак і в новонародженій державі, тобто в Україні, до влади приходять різні люди, не всі із чистими руками і думкою.
  Приходять, як мовиться нечисті на руку. Крадуть, грабують, продають, вивозять за кордон. Але як вода з часом самоочищається від сміття, бруду, так і людство очиститься від нечистих на руку людей. Україна з своїми природними дарами вийде в число передових. Є в нас для цього все необхідне, заводи по виготовленню автомобілів, комбайнів, транспорту, побутової техніки. А землі які багаті! А люди які працьовиті, розумні! Є в нас багаті запаси вугілля, газу, нафти, залізної руди. В нашій Славуті прокладаються труби для подачі газу в приватні будинки. Діє автобусне сполучення майже з усіма населеними пунктами району. Правда, така розкіш поки що дорого обходиться, але з часом все піде на краще. Я в це вірю.
  
  
Гуменюк Іванна Валентинівна
  учениця 8-Б класу, ЗОШ І-III ст. N6.
  
  Славута - 2003р.