Google




Мiсто Старокостянтинiв






Православна Церква України


Святопокровський храм:   Громада УПЦ КП Звернення настоятеля Проект храму Будівництво Візит Патріарха Статті про освячення 2000р. 2001р. Пасха 2003р. 2005р. Освячення 9 жовтня 2005 р. 2006р. Покрова 2006р. 2007р. 2008р. 2009р. 2010р. 2011р. 2012р. 2013р. 2014р. 2015р. 2016р. 2017р. 2018р. 2019р.

І наша честь - козацька Покрова

  Перший камiнь пiд будiвництво собору на честь Покрови Святої Богородицi у м.Славутi закладено Його Преосвященством Антонiєм, Єпископом Хмельницьким i Кам’янець-Подiльським 14 жовтня 2001 року. Будiвництво безпосередньо на майданчику розпочате у липнi 2003 року. Серед жертводавцiв - Слава Стецько (150 гривень, 2000 рiк), Вiктор Пинзеник (500 гривень, 2001 рiк), обласна органiзацiя УРП "Собор" (1.000 гривень, 2003 рiк), Василь Червонiй (14.000 гривень, 2003-2005 роки).
  За сухими рядками цих фактів навряд чи можна відчути те, що сталося в Славуті.
  Тому що храм будується не цифрами - храм будується вірою. Занадто багато перепон було в славутського українського храму саме тому, що він був українським. Занадто довго відбувалося і вирішувалося те, що мало б відбуватися швидко.
  Але були люди, що вірили все життя - а не лише від того дня, коли 1998 року в орендованому приміщенні відбулася перша служба. Ті, хто в далекому вже 1999 році ніс хреста до майбутнього майданчику. Ті, хто брав участь у закладці першого каменю. Хто будував. Хто давав гроші - і 50 копійок, і 50, і 500 гривень. Хто дарував ікони і церковні приналежності. Чимало зусиль доклав настоятель храму отець Микола Бочкай.
  І в сонячний осінній день 9 жовтня відбулося освячення. В ньому взяли участь парафiяни храму, священики УПЦ КП з Нетiшина, Шепетiвки i навколишнiх сiл, голова районної адмiнiстрацiї Г.Душнюк, голова Рiвненської обласної державної адмiнiстрацiї В.Червонiй, заступник голови Хмельницької ОДА Р.Білик, мiсцевi меценати.
  Попереду ще багато справ. Власне, в майбутньому - спорудження головного собору. Колись його куполи здійматимуться над містом майже на 40 метрів, а його дзвони буде чутно далеко, за Горинню, лісами, озерами, навколишніми селами.
  Тож дай Боже всім нам зберегти оте відчуття єдності і спокою - як після важкої, але радісної роботи - яке було того дня в Славуті.
  
  В.Смерека
  "Проскурів" 81-82, 20 жовтня 2005 року.
  
  ***
  
Україні - українську церкву

  9 жовтня сотні славутчан стали свідками освячення новозбудованого Свято-Покровського храму Української православної церкви Київського патріархату у М.Славуті. Що ж передувало цьому?
  1 грудня 1998р. було засновано громаду церкви Покрови Пресвятої Богородиці. Це ім’я церкві було надане тому, що Покрова має безпосереднє відношення до історії України, українського народу. Українське козацтво обрало Покрову своєю заступницею. Відтоді 14 жовтня стало днем захисників України. Пізніше, саме ця дата стала днем заснування Української Повстанської Армії.
  До першого складу ради парафіяльної громади увійшли - Р.Бачинський, М.Білоусова, М.Гордєєв, І.Зеленюк, О.Мельник, Б.Олійник, В.Онищенко, В.Сєрих, М.Ярмольський і автор цієї статті. Вже 22 січня 1999р. громада була зареєстрована управлінням у справах релігій Хмельницької облдержадміністрації. Заявка до Славутської міської ради про надання земельної ділянки під будівництво собору Покрови Пресвятої Богородиці біля спорткомплексу "Здоров’я" була надана 3 червня 1999р.
  Протягом 2000-2001 років проект майбутнього собору був розроблений архітектором Г.Александровою.
  Перший камінь під побудову собору на честь Покрови Пресвятої Богородиці УПЦ Київського патріархату у М.Славуті закладено Його Преосвященством Преосвященнішим Антонієм - єпископом Хмельницьким і Кам’янець-Подільським 14 жовтня 2001р. Будівництво безпосередньо на майданчику церкви розпочалося у 2003р. При цьому було вирішено звести церкву, а пізніше, за більш сприятливих умов, власне, сам собор. Розпочалося будівництво під керівництвом настоятеля храму о.Миколая Бочкая та участі парафіяльної громади. За два роки буквально з рівного місця на майданчику постала нинішня споруда.
  Завдяки копіткій праці: І Зеленюка, К.Бережнюка, П. Красномовця, А.Гуменюка, О Касянчука, І.Огородника, В.Іллєнка, М.Корсуна, В.Галянта, З.Печенюка, а також жіночої половини громади: К.Зеленюк. М.Темнюк, Г.Поліщук, Г.Грицаюк, Л.Ущапівської, Г.Цимбалюк, Г.Лацик і ще багатьох і багатьох інших людей Славута отримала ще одне свято.
  Безперечно, що усі роботи були б неможливі і без фінансової та матеріальної допомоги. В свій час внески робили: С.Стецько, С.Буряк, В.Червоній, керівництво Хмельницької АЕС, обласна організація УРП "Собор", а ще допомогли матеріалами: І.Борисенко, В.Лісовий, Ю.Григорук, П.Дзюнь, В.Гаврилюк, Г.Душнюк, В.Кононюк.
  Повертаючись до освячення престолу у новозбудованій церкві, його проводив архієпископ Хмельницький та Кам’янець-Подільський Антоній, священики Хмельницької, Шепетівської парафій, Нетішина та Солов’я. Слід відзначити, що присутні відчули акустичні можливості нового храму. Серед запрошених на святкове Богослужіння були: В.Червоній (голова Рівненської облдержадміністрації, який за його словами був присутнім як приватна особа), Р.Білик, заступник голови ОДА (голова Хмельницької облдержадміністрації І.Гладуняк був зайнятий ситуацією в Нетішині), Г.Душнюк, голова Славутської райдержадміністрації, М. Поліщук, міський голова, В.Філінюк, голова ради директорів та В.Кононюк, голова депутатської комісії міської ради.
  Після завершення Богослужіння до парафіян звернувся архієпископ Антоній з промовою, в якій відзначив, що за десять років єпархія суттєво зросла. Так, замість чотирьох священиків в єпархії напочатку, нині служить 108. Збільшується і кількість збудованих храмів. Так, зокрема, 9 жовтня їх було освячено два - ще один у Старосинявському окрузі. Відзначив Його Преосвященство і роль настоятеля храму о.Миколая, який зумів заснувати громади УПЦ Київського патріархату в Ізяславському, Славутському, Шепетівському округах, м.Нетішині, які до речі, мають розвиток. Також архієпископ Антоній повідомив, що завершуються перемовини про об’єднання УПЦ Київського патріархату та Української автокефальної православної церкви. Є надія, що процес створення Помісної православної церкви в Україні набере практичного змісту.
  Староста Свято-Покровського кафедрального собору М.Рівне В.Червоній відзначив роль української церкви в українському суспільстві. Він нагадав, що без української духовності збудувати Українську державу, яка б працювала на людину, неможливо. Ось чому важливо аби церква змогла об’єднати суспільство для спільної мети. Завершилась подія спільним співом "Многая літа".
  
  В.СКОМОРОХА, голова ради парафіяльної громади Свято-Покровського храму м.Славута.
  "Трудівник Полісся"