Google
Мiсто Старокостянтинiв
1165

каталог сайтів

УПЦ Київського Патрiархату


Святопокровський храм:   Громада УПЦ КП Звернення настоятеля Проект храму Будівництво Візит Патріарха Статті про освячення 2000р. 2001р. Пасха 2003р. 2005р. Освячення 9 жовтня 2005 р. 2006р. Покрова 2006р. 2007р. 2008р. 2009р. 2010р. 2011р. 2012р. 2013р. 2014р. 2015р. 2016р. 2017р. 2018р.

ПАСХАЛЬНЕ ВІТАННЯ

  Шановні славутчани, дорогі брати і сестри! Христос Воскрес!
  Воскресіння Христове є найбільшим святом усього християнства, як про це урочисто сповіщає церковна пісня: "Цей урочистий і святий день, єдин субот Цар і Господь, свято із свят і торжество із торжеств, в цей день благословімо Христа навіки!" (8п.).
  Свята Церква закликає своїх дітей насамперед освячувати і просвітлювати свої душі тією радістю, яку принесло всьому світові Воскресіння Христове. "Небеса нехай достойно веселяться, земля ж нехай радіє, і нехай святкує світ увесь видимий і невидимий, бо воскрес Христос - радість вічна!" (І п.2. т.).
  Веселиться небо, ангели являються людям у блискучих одежах (Лк.24,4) і закликають їх до радості. Величається у славі Воскресіння наш Спаситєль, утішається Воскресінням Сина Свого Пречиста Діва Марія, і ангел вітає її словами: "Чиста Діво, радуйся... Твій Син воскрес із гробу..." (Приспів 9 п.).
  Втішаються радістю Воскресіння апостоли і всі ученики Христові. З якою радістю сповіщають вони фомі вістку про Воскресіння Христове. Ще так недавно вони "плакали та ридали" (Мр. 16,10), а тепер скільки радості і ясного щастя в їх зверненні до Фоми: "Ми бачили Господа!" (Ін.20,25).
  Воскресіння Богочоловіка піднесло і освятило в Ньому людське тіло, яке Він прийняв при своєму втіленні. Тіло Христове після Воскресіння перестало бути для душі перешкодою і тягарем, а стало явищем рівнорядним з нею (Ін.20,19), що гармонійно єднається з душею і стає для неї джерелом радості і сили. Тіло Христове, як каже святий апостол Павло (І Кор. 15,35-55), не перестаючи бути тілом, приймає нові властивості. Воно стає безсмертним, нетлінним, воно не страждає, не спить, не голодує, не відчуває спраги, не стомлюється, не відпочиває - отже, воно незалежне усвоєму існуванні від зовнішніх впливів. Тіло Христове після Воскресіння стає ясним, світлим і величним, вільним, рухливим і незв'язаним ніякими перепонами часу та простору.
  У цьому духовному, нетлінному, тілі Христос після Свого Воскресіння являвся. Він є "первенець серед померлих" (І Кор. 15.20), Він преобразить тіло приниження нашого так, що воно буде подібним до тіла слави Його (Флп.3,21). Він є правдивий
  Син Божий, що заслужив Своїми стражданнями і смертю цей вінець честі, величі, сили і слави, як каже святий апостол Павло:
  "Принизив Себе Самого, прийнявши образ раба, зробившись подібним до людей, і з вигляду став як чоловік; упокорив Себе, був слухнянім аж до смерті, і смерті хресної. Тому і Бог звеличив Його і дав Йому ім'я вище над усяке ім'я, щоб перед іменем Ісуса схилилося всяке коліно небесних, земних і пекельних, і всякий язик сповідував, що Господь Ісус Христос у славу Бога Отця" (Флп.2,7-11).
  Образ раба після Воскресіння зник, і через прославлене тіло виявляється божество Христа. Тепер знову до Нього можна прикласти слово Бога Отця: "Ти Син Мій, Я нині родив Тебе" (Євр.5.5).
  Щиро втішається Свята Православна Церква на Великдень! Храм Божий прикрашений квітами, освітлений десятками і сотнями свічок. Вірні святочна убрані, з благодатною радістю на обличчі, а священик перед престолом Господнім, у найсвітліших церковних ризах, виголошує: "Воскресіння день, просвітімось, люди: Пасха Господня, Пасха! Бо від смерті до життя і від землі до неба Христос Бог нас перевів, що пісню перемоги співаємо!" (Іп.).
  Веселиться і радується увесь світ Воскресінням Христовим. Весняне сонце, що померкло було під час смерті Христа, знову ясно засвітило на Великдень, коли воскрес Христос.
  Розкриймо нині своє серце, щоб зігріти його цією великою радістю неба і землі і всього творіння, бо Великдень - це, дійсно, "урочистий і святий день, що його створив Господь" (8 п.). Не тільки втішаймося Воскресінням Христовим, але полюбімо Воскреслого Господа усім серцем, усіма силами і всіма почуттями нашими!
  Нам належить полюбити Його тим більше, що Його слава є водночас і наша слава. Він "принижене тіло наше преобразить так, що воно буде відповідне славному Тілу Його", - говорить святий апостол Павло (Флп.3,21). "Тоді праведники засяють, як сонце, в Царстві Отця їхнього" (Мф. 13,43), - каже Сам Христос. Ради Воскреслого Господа слави ми повинні полюбити ближніх наших, нам треба молитися за всіх і від усього серця прощати нашим ворогам і супротивникам. Коли хто лежить у гробі гріха, ненависті та ворогування, гордості і заздрості та всякої неправди, нехай воскресне, як закликає до цього церковна пісня:
  "Воскресіння день - і просвітімось торжеством, і один одного обіймімо. Скажімо "браття" і тим, що ненавидять нас; простімо все ради Воскресіння, і так усі заспіваймо: "Христос воскрес із мертвих, смертю смерть подолав і тим, що в гробах, життя дарував!"
  Улюблені славутчани! Від щирого серця вітаю вас із світлим Христовим Воскресінням! Проміння СВІТЛОСЯЙНОГО І ПОВНОГО радості празника Воскресіння Христового нехай очистить наші серця від гріха і спокус, щоб ми, чистим серцем оспівуючи воскреслого з гробу Христа Спасителя, удостоїлись вічної радості у Царстві Небесному.
  Воістину Христос Воскрес!
  
Митрофорний протоієрей Миколай БОЧКАЙ, благочинний Славутського округу УПЦ КП.