Google




Мiсто Старокостянтинiв






Православна Церква України


''Наше слово'':   1 2 3 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22-23 24-25 26-27 28-29 30 31 32

N 1(18) січень 2000р.

  ЗАЯВА
  Спілки офіцерів України у зв’язку з агресією Російської Федерації
  проти Чеченської Республіки Ічкерія.

  Російська Федерація, порушивши в односторонньому порядку угоди, досягнуті з Чеченською Республікою Ічкерія, знову розв’язала жорстоку широкомасштабну війну на Кавказі.
  Незважаючи на протести світової громадськості, міста і села Чеченської Республіки Ічкерія знищуються артилерією, авіацією, ракетами. Гинуть під "килимовими" бомбардуваннями жінки, діти, старі і хворі люди, сотні тисяч людей вигнані з домівок та приречені на страждання і вимирання. Фактично все чоловіче населення Чеченської республіки Ічкерія віком від 14 до 70 років оголошене терористами та бойовиками. Російськими військовими творяться злочини проти людства і людяності, проводяться масові вбивства в окупованих селах і містах, які називаються "зачисткою". Внаслідок референдуму у 1991 році чеченський народ довів своє прагнення жити у незалежній державі. Це право було визнане де-юре і де-факто Російською Федерацією шляхом підписання угод з Чеченською Республікою Ічкерія. Під час виборів президента та парламенту Чеченської Республіки Ічкерія у 1996 році, які визнані демократичними і законними спостерігачами 36 країн світу, в тому числі України і самої Російської Федерації, чеченці підтримали курс керівників держави на державну самостійність і незалежність.
  Розпочавши війну, уряд Російської Федерації порушив один з чільних принципів ООН - право націй на самовизначення. Війна на Кавказі дестабілізує ситуацію в регіоні і несе безпосередню загрозу країнам, що межують з Російською Федерацією.
  Спілка офіцерів України - громадська організація військово-патріотичного спрямування, відстоюючи і захищаючи інтереси українського народу та Збройних Сил України, засуджує агресію Російської Федерації проти Чеченської Республіки Ічкерія, вимагає припинити політику етноциду, яку проводять на території Чеченської Республіки Ічкерія уряд та збройні сили Російської Федерації і звертається до українського народу, Президента України, Верховної Ради України з закликом:
  - вимагати від Російської Федерації припинення агресії та виведення військ з окупованих нею територій Чеченської Республіки Ічкерія;
  - засудити злочинну, антилюдяну діяльність уряду та збройних сил Російської Федерації по відношенню до волелюбного чеченського народу;
  - визнати Чеченську Республіку Ічкерія;
  - надати гуманітарну допомогу Чеченській Республіці Ічкерія
Грудень 1999 р.


  СТАВКИ ПРИЙНЯТІ
  XV сесія міської ради 28 грудня минулого року прийняла розміри ставок єдиного податку підприємницької діяльності. Вперше сторони мають компроміс.

Види послуг
Розмір ставки

1. Транспортні послуги: -

 
легкові авто
30
мікроавтобуси
50
вантажні автомобілі
60
2. Технічне обслуговування і ремонт автомобіпів
- ремонт кузовів, фарбування, ремонт двигунів
80
- дрібний ремонт і шиномонтаж
50
3. Ремонт годинників
30
4. Відеозапис, прокат відеокасет, аудіокасет
40
5. Фогографування
40
6. Музичне обслуговування
40
7. Послуги перукарень:
- жіночі
60
- чоловічі
40
8. Ремонт телерадіоапаратури
50
9. Ремонт побутової техніки
40
10. Відеозйомка обрядів та урочистих подій
30
11. Будівництво, ремонт обладнання, благоустрій житлових будинків
30
12. Виготовлення в’язаних виробів
50
13. Виготовлення столярних виробів
40
14. Виготовлення виробів для траурних обрядів
40
15. Виготовлення пам’ятників
40
16. Надання медичних послуг
30
19. Пошиття одягу
50
20. Операції з металобрухтом
50
21. Ремонт та виготовлення металовиробів
40
22. Ремонт та виготовлення ювелірних виробів
150
23. Торгово-закупівельна діяльність
- магазин до 20 кв.м;
- магазин від 20 до 50 кв.м;
- більше 50 кв.м,
- кіоски

60
80
100
50
24. Підприємства громадського харчування:
- їдальні від 20 до 50 кв.м;
- більше 50 кв.м;
- кафе, бари, ресторани, площа зали від 20 до 50 кв.м:

50
60
100


  ПІДХІД СТАРИЙ

  До річниці проголошення єдиної соборної Української держави громадсько-політичне об’єднання "Демократична Славутчина" внесло пропозиції до міськвиконкому провести загальноміський захід (лист N 3 від 11 січня ц.р.). Відділом гуманітарних питань 20 січня було проведено "круглий стіл" до події 22 січня 1919 р.
  На превеликий жаль, рівень проведення заходу залишив присмак, як кажуть в народі, "відчепного". Все обмежилось монологами вчителів історії та учнів однієї школи. Слухати курс шкільної дисципліни, нехай і у виконанні. кращих викладачів, не зовсім те, на що розраховували прибулі керівники трьох громадських організацій, яких, до речі, як ініціаторів, організатори офіційно не повідомили про час і місце проведення заходу. Здивувала і "уважність" ведучої, яка не здогадалась представити гостей присутнім. Склалось враження, що організатори не бажали присутності громадськості. Від цього, напевне, і виголошувались монологи.
  За два дні до цього у місті відзначалась теж не ювілейна річниця визволення Славути від фашистської окупації, однак вшанування річниці об’єднання українських земль в межах єдиної держави виявилось блідою тінню. І це при тому, що указом Президена України ще в минулому році було встановлено, що 22 січня отримало статус державного відзначення.. Мусимо констатувати, що за такої організації ні про яке становлення державної ідеї в місті навіть говорити не доводиться. Як, до речі, і в районі, де навіть не спромоглися на захід, подібний проведеному у місті.


Міському голові В.М.Жуку

  Шановний Василю Михайловичу!
  Велике значення мають взаєморозуміння і терпимість у стосунках людей в суспільстві. Найактуальнішим питанням, особливо зараз, є і вміння керувати власними вчинками, виховувати принципи поведінки, що не заважають іншим. Чимале значення має і можливість об’єднати людей для досягнення спільної мети - полегшити сьогоднішнє життя. На наш погляд, ці завдання можуть вирішити громадськість і Церква. Враховуючи, що нинішній рік є історичною межею, є нагода "почати будувати суспільні стосунки на засадах громадянського і міжконфесійного порозуміння. З цією метою пропонуємо провести зустріч представників громадських організацій, осередків політичних партій і релігійних громад разом з керівниками органів міського самоврядування і визначити напрямки спільної діяльності.
Громадсько-політичне об’єднання "Демократична Славутчина"
28 січня 2000 року


  ПОЛІТИЧНІ НОВИНИ ЗА МІСЯЦЬ

  Народний Рух України, партія "Реформи і Порядок", Конгрес українських націоналістів підписали спільну заяву про тісну політичну співпрацю з подальшими намірами створення політичного блоку. У подальшій діяльності сторони узгоджують спільну політичну та парламентську роботу на основі програмових і статутних засад своїх партій. Заяву підписали Г.Удовенко, В.Пинзеник та Я.Стецько.

  * * *

  Представники національно-демократичних партій Хмельниччини домовились створити об’єднання "Подільська Асамблея", яке взяло на себе відповідальність за діяльність владних структур України і області. Декларацію підписали голови обласних організацій Демократичної партії України, Конгрес українських націоналістів, Народно-демократичної партії, Народного Руху України, партії "Реформи і Порядок", Республікансько-християнської партії, Українського народного руху (після легалізації), Української республіканської партії, Української селянсько-демократичної партії.

  * * *

  Втретє поспіль підписана Декларація про співпрацю у складі громадсько-політичного об’єднання "Демократична Славутчина". Документ підписали громадські організації: Асоціація підприємців, ветерани ОУН-УПА, Спілка інвалідів Чорнобиля, Спілка офіцерів України, Товариство політв’язнів та репресованих, а також осередки партій Народного Руху України та Конгресу українських націоналістів. Сфера спільних інтересів - політика, економіка, духовність, соціальні питання.

  ПІДХОДИ РІЗНІ

  Останнім часом Президент і уряд України все більше уваги надають сприянню розвитку малого і середнього підприємництва. Уважнішими намагаються бути в цьому питанні в обласних державних організаціях. Однак чим далі від центрів, тим атмосфера для підприємництва погіршується.
  Для прикладу - захід, проведений під егідою міської ради у Славуті 2 лютого ц.р. До участі були запрошені депутати міської ради, представники фінансового і торгового відділів міськвиконкому, податкової інспекції, Пенсійного фонду, центру зайнятості і безпосередньо підприємці разом з головою їх Асоціації. На жаль, замість пошуків шляхів сприяння підприємництву, все звелось до одного - що краще для міського бюджету: платити підприємцям за книгою обліку чи за єдиним податком. Нагадаю - 28 грудня минулого року XV сесія міської ради, під аргументами Асоціації підприємців та за підтримки депутатської групи "Демократична Славутчина", уникла прикладу міст-сусідів, де затвердили ставки, далекі від оптимальних для розвитку підприємництва: Минуло трохи більше місяця і у податковій інспекції, фінансовому та торговому відділах міськвиконкому почали збирати матеріали аби довести, що прийняте міською радою рішення хибне. Отже, з’явилась мета - найшвидше переконати, що так би мовити експеримент нічого позитивного не дав, і вже на найближчих сесійних засіданнях повернутись до питання - тепер вже для збільшення ставок єдиного податку. В цій ситуації мають значення і психологічні спостереження. Після завершення сесії 28 грудня (до речі, до 4 лютого ц.р. жодним з місцевих засобів масової інформації не було оприлюднено розмірів прийнятих ставок єдиного податку), окремі депутати від освітян почали бідкатись, що, мовляв, тепер міський бюджет недоотримає коштів і нічим буде платити зарплату бюджетній сфері. Підприємці дбають лише про себе.
  При цьому ті ж депутати знають, що постійними боржниками по сплаті як до міського бюджету, так і до Пенсійного фонду є промислові підприємства. Це сприймається як належне. Лише підприємців, які сплачують податки виключно грішми, деякі депутати від освітян готові тиснути. І це при тому, що серед підприємців чимало освітян, для яких підприємництво - не легкий хліб.
  Ще одна деталь. Серед депутатів міської ради, які взяли участь у зустрічі, не було жодного від групи лівих, які на словах постійно захищають "трудящихся". Ось лише про наповнення міського бюджету за допомогою "не трудящихся" підприємців, бажання говорити не виявилось.
  В цілому слід підкреслити - відсутність навіть розуміння пошуку економічної зацікавленості для збільшення надходжень до міського бюджету призводить до того, що підвищення ставок вигідне чиновництву. Адже тоді ті, хто працює з книгами обліку, стануть об’єктами отримання хабарів для перевіряючих. Ось тоді про наповненість міського бюджету вже й годі мріяти.