Google




Мiсто Старокостянтинiв






Православна Церква України


''Наше слово'':   1 2 3 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22-23 24-25 26-27 28-29 30 31 32

  
N 5 (10) травень 1999р.

   ПРОБЛЕМИ МІСТА: ПІДХОДИ СТАРІ
  
   Травнева сесія міської ради розглядала питання оцінки міським головою роботи міськвиконкому. Пропонуємо своє бачення роботи, яке прозвучало на сесії лише завдячуючи "демократичному" крокові самого голови - його виступ пройшов без обговорення.
   Отож, минув рік з моменту початку роботи нинішнього міського голови і оновленого складу виконавчого комітету міської ради. Термін достатній для оцінки рівня можливостей як самого керівника, так і тих, кого він обрав собі у помічники. Прийшов час подивитись, що змінилось на краще у славутчан.
   Своєчасна виплата пенсій та заробітної платні працівникам бюджетної сфери виявились непосильним завданням. Ні зміна підпорядкування підприємств, установ та організацій, ні створення тимчасові депутатської комісії по контролю за виплатою зарплатні, не допомогли. Міський голова та виконком так і не зрозуміли, що головне їх призначення - створити такі умови суб'єктам економічної діяльності, які б заохочували сплату податків, що наповнювало б міський бюджет. Однак, замість чіткої власної позиції -орієнтація на окремих керівників, які зовсім невипадково з'явились у складі міськвиконкому. І ось результат; в умовах, коли про відновлення роботи підприємств у місті говориться лише у майбутньому часі, потрібно було б підтримати мале і середнє підприємництво, але в цьому потреби у міськвиконкомі не вбачають. Більш того, розміри деяких видів місцевого оподаткування. які держава надала можливість регулювати на місці, встановлено так. що вони не стимулюють розвиток, а навпаки, ведуть до згортання підприємництва. І це тоді, коли лише підприємці дають надходження до бюджету виключно грішми, а не розраховуються з ним продуктами харчування чи іншим, Ось в чому причина небажання збирати кошти на виплату пенсій і зарплатні медпрацівникам, освітянам, іншим отримувачам коштів з міського бюджету. Ось чому вкрай незадовільне становище комунального господарства та його працівників.
   Однак, є ще декілька прикладів. Сума коштів, витрачених на реконструкцію міської лазні, за офіційними даними, наближається до позначки в 1 мли, грн. Однак, і це ще не означає близький початок роботи цього об'єкту. Виявляється. котли за рік вичерпають термін придатності до експлуатації, а лазня без тепла - не лазня.
   Для капітального ремонту доріг у місті необхідно близько 8 млн.грн. Однак, протягом року не вівся пошук шляхів залучення коштів, а велось їх звичайнісіньке випрошування або проводилось укладання плит. Це лише на деякий час відсуває проблему, а не вирішує її. Лише через рік від початку роботи, міськвиконком здогадався шукати кошти на продовження та завершення будинків, що вже зведені у місті. хоча це лише поки що наміри.
   Залишається невирішеною і проблема теплозабезпечення мікрорайону заводу залізобетонних конструкцій, В поточному році ситуація може повторитися знову, бо майже 700 тис.грн. взаємозаліком буде проплачено за мазут для заводської котельні, у нової зведено лише корпус.
   Не вирішені виконавчими структурами міської влади і питання збирання і утилізації побутового сміття від приватних будинків.
   Нарешті, протягом 5 місяців міськвиконком не зміг відновити роботу міського радіо. Замість двох студій працювала лише одна. Отже, знову монополія замість конкуренції. Все вищеперераховане спонукало поставити питання - чи в змозі нинішній склад міськвиконкому вирішити позитивно проблеми славутчан?
  
Депутатська група "Демократична Славутчина"

  
   ГРОМАДСЬКІ СЛУХАННЯ. ПРОДОВЖЕННЯ
  
   Після проведення таки 26 квітня слухань стосовно впливу добудови енергоблоку 2 ХАЕС, громадсько-політичне об'єднання "Демократична Славутчина" запропонувало проект подальшої роботи. Ось які пропозиції він вміщує:
   - ознайомити громадян країни з Національною енергетичною програмою;
   - відмовитись від добудови реакторів ХАЕС-2 та РАЕС-4 до проведення громадської експертизи;
   - направити кошти на розвиток і впровадження енергозберігаючих технологій та альтернативних видів енергозабезпечення, що пропонуються Європейським банком реконструкції та розвитку;
   - завершити прийняття проекту Постанови "Про заходи соціально-економічної зацікавленості населення, яке проживає на територіях навколо АЕС"; (Кабінету міністрів України);
   - перевірити законність ведення добудови блоків ХАЕС-2 та РАЕС-4 без попередньої експертизи впливу на оточуюче навколишнє середовище;
   - дати оцінку відсутності соціальних гарантій жителям м.Славута, інших населених пунктів навколо атомних об'єктів у відповідності ст. 12 Закону України "Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку" (до Генеральної прокуратури України);
   - встановити безперебійний режим енергопостачання потреб жителів м.Славута, від якого ХАЕС знаходиться на відстані 13 км (до Міністерства енергетики України);
   - невідкладно дослідити гідрологічну систему та гідрогеологію майданчика ХАЕС;
   - зробити оцінку стану лісів та боліт, що забезпечують природне середовище в радіусі ЗО км від ХАЕС;
   - надати інформацію щодо якості повітря І води. в тому числі концентрації радіонуклідів в різних природних середовищах;
   - припинити повернення води після продування ставка-охолоджувача в р.Горинь (до Міністерства охорони навколишнього природнього середовища та ядерної безпеки України);
   - підтримати резолюцію громадських слухань по проекту добудови 2-го енергоблоку ХАЕС від 26 квітня ц.р., проведену у М.Славута (Хмельницьким облдержадміністрації та облради);
   - міській раді звернутись до Державного комітету з енергозбереження, недержавних громадських організацій в цій галузі з пропозицією розробити для Славути програму енергозбереження та самозабезпечення електроенергією;
   - створити комітет для продовження роботи протягом місяця після проведення слухань.
   19 травня цей текст було ухвалено учасниками "круглого столу", громадських організацій та політичних партій, зареєстрованих у місті. Цікаво, що в районній раді (зустріч керівників "Демократичної Славутчини" 19 квітня ц.р.)зголовоюїї1.М.Остапчуком, пропозиція проведення слухань не зацікавила. Це до того, що деякі славутчани шукають порятунок від економічних негараздів у створенні одної ради замість двох. На жаль, тоді взагалі ніхто навіть не запропонує шляхи виходу з кризи. Про роботу годі і говорити.
  
   ПІДПРИЄМСТВО: ПОКИЩО СПРОТИВ
  
   Остання сесія міської ради (травень) дала саме такий висновок. Справа навіть не в тому, що погоджене питання депутатськими комісіями (3-ма з 4-х 25 березня та 14 травня ц.р.) по зниженню розміру плати за фіксований патент міський голова на сесії практично завалив. Головне, що він апелює до депутатів, мовляв, зменшите розмір плати - не доотримаете зарплатні. Цікаво, що робиться це без проведення будь-якого аналізу надходжень. Просто так вважає міський голова. Однак, це свідчить і про виконання посадовою особою указу Президента України про сприяння розвиткові малого і середнього підприємництва. Наочний приклад отримали присутні на сесії під час розгляду заяви власника єдиної в місті ювелірної майстерні. Погодившись ніби з тим, що працюючі тут отримують без затримок зарплатню, а це дозволяє утримувати декілька сімей, міський голова зробив усе. аби завадити підприємцю об'єктивно представити пропозицію. Не зупинили аргументи стосовно своєчасної оплати усіх комунальних платежів, відрахувань до Пенсійного фонду, центру зайнятості та оплату податків у повному обсязі виключно грішми.
   Цікаво, що підприємець несе і додаткові витрати, бо надає допомогу різним заходам, що проводяться у місті, опікує ветеранів війни. Цього виявляється, замало. Більш того, достатньо було підприємцю звернутись із запитанням, як його відразу почали перевіряти. При цьому зовсім не так, як передбачено указом Президента України "Про дерегуляцію підприємницької дільності".
   Ось так, замість сприяння надходженню коштів до міського бюджету, йде їх зменшення. За таких обставин ніколи не буде коштів на виплату пенсій, зарплатні працівникам освіти, культури, а тепер ще і медицини. Не матимуть славутчани ні доріг, ні ліків.
  
   ДЕКІЛЬКА ПОРАД СПОЖИВАЧЕВІ
  
   Послуги зв'язку:
   - встановлення телефону;
   - надання телефонного зв'язку місцевого, міжміського, міжнародного;
   - повторне встановлення телефону, переключення, повторне підключення;
   - заміна стандартного телефонного кабеля;
   - надання довідок щодо телефонних номерів.
   Користування телефоном може бути припинене:
   - за заявою абонента:
   - якщо абонент змінює місце проживання;
   - за ініціативи підприємства зв'язку (наприклад, за несплату).
   Відносно наданих послуг споживач має право направляти підприємству зв'язку пропозиції (заяву, скаргу, пропозицію), які мають бути розглянуті у 14-денний термін, що засвідчує письмова відповідь.
  
   Навіщо чек? Це ваше страхування у випадку придбання неякісного товару, бо у разі виникнення суперечок щодо якості товару важливо мати документ, що засвідчує купівлю. Якщо товар продається на ринку, ви маєте право вимагати сертифікат якості. Крім того, всі особи, що займаються торгово-посередницькою діяльністю, повинні мати відповідну ліцензію, тобто документ, що підтверджує право на таку діяльність.
   Товари, які утворюють обмінний фонд:
   Телевізори, магнітоли, магнітофони, радіоприймачі, холодильники, пральні машини, мікрохвильові печі, кухонні та в'язальні машини, порохотяги, електроміксери, електросоковитискачі, електропраски.
  
Інститут громадського суспільства

  
   ВДЯЧНІ ЗА ДОПОМОГУ
  
   Рада парафіяльної громади церкви Покрови Пресвятої Богородиці (м.Славута) УПЦ Київського патріархату дякує добродіям, які надали посильну підтримку:
   Ганні Поліщук - 20 грн.
   Ганні Сторожук-10 грн.
   Андрієві Зайедінову - 5 грн.
   Раїсі Шинкарук - 5 грн.
   Подружжю Грабовських - 10 грн.
   Ользі Тимощук - 4 грн.
   Валентині Тимощук - 5 грн.
   Парасці Косько - 10 грн.
   Подружжю Бережнюків -10 грн.
   Петрові Красномовцю - 10 грн.
   Павлові Гамрецькому - 5 грн.
   Ганні Поліщук - 10 грн.
   Леоніді Мартинчук - 2 грн.
   Подружжю Ляхоцьких -10 грн.
   Михайлові Грєбеннікову 10 грн.
  
   ПАМ'ЯТНІ ДАТИ. ТРАВЕНЬ.
  
   2.05.1648 р. - Богдана Хмельницького обрано гетьманом України.
   6.05.1947 р. - Договір СРСР, Польщі та Чехословаччини про спільну боротьбу проти УПА.
   8 травня - День Матері.
   9.05.1945 р. - День Перемоги над фашистською Німеччиною у Другій світовій війні.
   16.05.1954 р. - Повстання політв'язнів у радянському концтаборі Кінгір.
   18.05.1976 р. - Видано т.зв. "Емський" указ російського уряду про заборону українського слова і письменства.
   23.05.1938 р. - Від руки агента НВСВ СРСР Судоплатова в Роттердамі загинув провідник Організації Українських Націоналістів полковник Євген Коновалець.
   25.05.1926 р. - У Парижі від рук агента ДПУ СРСР Шварцбардта загинув Головний отаман військ УНР і Голова держави Симон Петлюра. Міжнародний тероризм радянського режиму - в дії.
   30 травня - Пресвята Трійця.