Google




Мiсто Старокостянтинiв






Православна Церква України


''Наше слово'':   1 2 3 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22-23 24-25 26-27 28-29 30 31 32

  
N 3 жовтень 1998р.

   У СПІЛЦІ ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ
  
   11 жовтня відбулось засідання Виконавчого комітету цієї громадської організації. Серед питань, що розглядались: підготовка до проведення І Всеукраїнського з’їзду офіцерів та роль Спілки під час підготовки та проведення виборів Президента України 1999 року. З метою консолідації офіцерського корпусу Збройних та Військово-Морських Сил, Національної гвардії, Прикордонних військ, Міністерства з надзвичайних ситуацій, внутрішніх справ, Служби безпеки України, підняття боєздатності та дисципліни, посилення боротьби з нестатутними відносинами та зловживанням службовим становищем, впровадження державної мови у військах та міністерствах, посилення соціального захисту військовослужбовців, працівників органів внутрішніх справ та членів їх сімей, 25 грудня ц.р, у приміщенні київського центру культури, просвіти та дозвілля і відбудеться з’їзд. За ініціативи СОУ, до роботи зібрання будуть запрошені: Генеральний прокурор України, голови комітетів Верховної Ради України з питань соціальної політики та праці, оборони і національної безпеки. Виконання розпорядження Верховного Головнокомандувача Збройними Силами України Л.Кучми покладено ним на секретаря Ради Національної безпеки і оборони В.Горбуліна. Виходячи із досвіду попередніх виборчих компаній, підчас виборів Президента, Спілка буде підтримувати кандидата національно-державницького спрямування, який поведе Україну демократично-правовим шляхом, здійснюватиме економічні реформи, забезпечивши добробут українському народові, незалежність і безпеку нашій державі. Ще одним з питань роботи Виконкому стала заява, в якій, зокрема, говориться: «Спілка офіцерів України неодноразово звертала увагу владних структур держави на неприпустимість ведення на території нашої країни антиукраїнської пропаганди, втручання чиновників інших держав у справи України. Так керівник російської Держдуми Г.Селезньов, з парламентської трибуни України, повчає, що повинна робити наша держава. Ліві, які «люблять» Україну на словах, стоячи, вітають нововиявленого «Мойсея», який закликає український народ в нову «землю обітовану» - імперію під керівництвом Росії. Одночасно, Спілка офіцерів України засуджує виступи і заяви голови Верховної Ради України, в яких він вихваляє тоталітарний режим та його керівну еліту - винуватців загибелі мільйонів українських громадян. Спілка офіцерів України закликає усі національно-патріотичні сили України об’єднатись. Адже ліві, прийшовши до влади, не знають, як керувати державою, щоб дати їй раду, окрім заклику до об’єднання із «старшим братом».
   Одночасно, ми звертаємось до Президента України: «прийшов час навести порядок в державі, забезпечивши її безпеку, а також кожного громадянина. Ми підтримаємо Вас в цьому усіма законними методами».
  
Володимир СКОМОРОХА, Спілка офіцерів України.

  
   ПРИЧИНИ ТА НАСЛІДКИ
   Увечері 11-го та зранку 12-го жовтня адміністрація ринку перекрила прохід через цю територію. Це створило численні незручності городянам, до того ж, як часто буває, людей заздалегідь не повідомили про нову «зручність».
   Ситуації можна було уникнути, якби міська виконавча влада контролювала життя в місті. Не відреагували на те, що відбулося, і депутати міської ради. Не дивно, що в такій ситуації подібне коїться з боку адміністрації ринку. Про причини свавілля промовчала і газета «Трудівник Полісся» (12.10.98 р. «Cлавутська епопея: чи можна замкнути ринок?»), в черговий раз підтвердивши свою «демократичність».
   Є однак інший приклад, вже «ініціативності» виконавчої влади. Це - нарада з питань діяльності виконкому під головуванням заступника міського голови Л.Г.Хавкуна. Виявилось, що не знають у міськвиконкомі, що ринковий збір незаконно справляє і керівництво магазину «Меблі» вже не перший рік після постанови N 140 від 26 травня ц.р. Не бачать у міськвиконкомі, прокуратурі, податковій адміністрації, що районне споживче товариство, поряд з ринковим збором, отримує гроші і за надання торгового місця, всупереч ст.22 Правил торгівлі на ринках та роз’яснень Головної державної податкової адміністрації України (1996 р.). Міськвиконком не повертає 25% ринкового збору для утримання ринку, чим підштовхує порушувати чинне законодавство керівництво районного споживчого товариства та адміністрацію ринку. Безкарно відбувається і здирство 104 гривень з підприємців міста за виготовлення торгового лотка площею 1,3 погонних метра. Постійно перевіряють тих підприємців, що мають відповідні документи на право торгівлі, «не помічаючи» тих, хто працює без будь-яких документів. У такій ситуації ігноруються пропозиції Асоціації підприємців по ринку і організації торгівлі, по розмірах ставок ринкового збору (травень 1998 р.), хоч і передані міському голові. Більш того, має місце спроба ліквідувати Дорадчу раду з питань розвитку малого і середнього підприємництва при міському голові. Виходить це, що цікаво, саме звідти, звідки і створювалась Дорадча рада. Кому це потрібно? На мою думку, великому власнику - для створення монополії на ринку послуг. Таке свавілля і буде надалі, поки об’єднавшись через громадські організації, не почнеться вплив самих людей на формування політики - знизу вверх. Нинішня ситуація зберігатиметься, поки до владних структур не будуть обиратися патріотично налаштовані фахівці, а не політичні «ляльки». Є й інший шлях - впливати на владу, змушуючи її працювати на себе. Однак, це буде за умови об’єднання зусиль. Отож, допоможи, Господи, швидше прозріти в цей нелегкий час.
  
Василь ГАПОНЮК, Асоціація підприємців міста та району

  
   ЗА ПРАВА СЛАВУТЧАН
  
   Минулої осені 2280 славутчан, за пропозицією громадсько-політичного об’єднання «Демократична Славутчина», поставили свої підписи під вимогами до Президента України, Прем’єр-міністра та голови облдержадміністрації стосовно припинення вимкнень електроенергії, наповнення міського бюджету від реалізації електроенергії, виробленої на ХАЕС. Враховуючи те, що нічого практично не змінилось, ми пов’язуємо нині добудову енергоблоку N2 станціїз порушенням прав людини для славутчан. Окрім ігнорування соціальних прав є й інше. Рівень безпеки блоку N2 не може бути забезпечений за європейськими та світовими стандартами. Уряд та «Енергоатом» говорять лише про... національний стандарт безпеки. Це означає, що дійсно безпечного рівня навряд чи буде досягнуто взагалі.
   У цій ситуації дивує позиція і міського керівництва. Там згодні на добудову другого блоку, а вже після цього вирішувати соціальні проблеми городян. На наш погляд, все повинно бути навпаки, бо у випадку завершення будівництва ні про яке врахування інтересів місцевих жителів не йтиме мова. Справу буде зроблено.
   На підставі Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», громадсько-політичне об’єднання «Демократична Славутчина» ініціює проведення громадських слухань по добудові блоку N2 ХАЕС саме у місті. Адже у Нетішин доїхати, та ще й на 17-ту годину, славутчани навряд чи зможуть. До того ж, зацікавленість в містах буде різною. Ми також пропонуємо запросити представників «Енергоатому» Міністерства енергетики України, Державного комітету енергозбереження, громадських екологічних організацій. Текст звернення передано в організаційний відділ міськвиконкому 26 жовтня ц.р.
  
   ПОВЕРНУТИСЬ ОБЛИЧЧЯМ
  
   Саме так пропонується міській виконавчій владі до житлового господарства. Чому виникає таке запитання? Тому, що дивлячись на цифри фінансового стану підприємства (ЖЕК), що обслуговує житло, яке знаходиться в комунальній власності, відразу видно, що не все тут гаразд. Дане підприємство знаходиться в скрутному фінансовому становищі. На підприємстві працює 80 чол. Фонд оплати праці за 3 міс.1998 р. складає 104 373 грн. Заборгованість по заробітній платі становить 54 700 грн. Згідно з планом доходів та витрат на 1990 р, заплановано дотації 347 760 грн., бюджетом доведено 800 000 грн., фактично профінансовано 77 632 грн., в т.ч. готівкою 8 600 грн., залік 69 032 грн. На капітальний ремонт житла на 1998 р. заплановано 580 400 грн., фактично не виділяється нічого. З 1995 р. підприємство не проводить капітального ремонту житла. На обліку в ЖЕК нараховується З 520 особових рахунків квартиронаймачів. Нараховано квартплати 222 749 грн., оплачено 197 759 грн., в т.ч. готівкою 105 212 грн., залік 91 957 грн. Заборгованість на 1.09.98 р. складає 207 478 грн., в т.ч. за 1997 - 181 898 грн. Надано субсидій на суму 66 442 грн., з них профінансовано бюджетом 21 112 грн. (заліком), заборгованість складає 45 350 грн. Надано пільг в 1998 р. 33 404 грн., з них профінансовано 1 297 грн. Заборгованість по пільгах 152 107 грн. Цифри - річ вперта, а це говорить про те, що при такому фінансовому становищі підприємство змушене мати і кредиторську заборгованість, інакше - розвал. Маючи таке підприємство, де налагоджені служби для обслуговування і ремонту інженерних систем житлових будинків, шкода, якщо воно розвалиться. Що чекає мешканців, які проживають у будинках ЖЕК? Можна уявити собі, що при такому скупому наданні послуг, із-за фінансового стану, які може надати підприємство, на кілька днів зупинити його роботу, а особливо в зимовий період. Мені здається, що це буде не дуже добре для всіх. Ми маємо наглядний приклад недбайливого ставлення до житлового господарства у військовому містечку та заводі ЗБК. Внаслідок безгосподарного ставлення керівництва Шепетівської КЕЧ і заводу ЗБК, мешканці цих мікрорайонів змушені проживати, м’яко кажучи, не дуже в комфортних умовах. Можна зрозуміти міську виконавчу владу, що для опалення будинків в районі заводу ЗБК потрібно будувати котельню, але це не під силу зробити в сьогоднішніх умовах за кілька місяців. Можна зрозуміти, що потрібно будувати дороги, але не такі, що провалюються після першого дощу. Можна зрозуміти, що потрібна місту лазня. Але вхід в лазню платний, а може міська влада планує організувати відвідування по взаємозаліках, як це робилося при будівництві цих об’єктів? Для того, щоб не відновлювати потім житлове господарство, давайте не будемо його розвалювати.
  
І.ТОМКІВ, депутат міської ради, Конгрес Українських Націоналістів.

  
   «НС»-ВІСТІ
  
   Кожного року у березні відзначається День боротьби з дамбами. Протягом року у США йде збір інформації про дитячий захист річок. Це вірші (англійською) та малюнки. Бажаючі можуть направляти свої, роботи за адресою: INTERNATIONAL RIVERS NETWORK, LORI POTTINGER, EDITOR WORLD RIVERS, 1847 BERKELEY WAY, BERKELEY CA 94703, USA.
  
   * * *
  
   43 відсотки надходжень бюджету м.Хмельницький отримуються від діяльності підприємців. Міська влада при цьому максимально сприяє розвитку виду господарської діяльності, що виключно грішми поповнює бюджет.
  
   * * *
  
   За словами першого заступника міського голови В.Д.Харлаша (лист N С-17/541, від 21.09.98 р.) вулиці Славути поділені на головні та другорядні. Напевно, з цієї причини повністю затемнена половина провулку Леніна - до перетину з вулицею Мануїльського. Темрява господарює і на цій вулиці - в напрямку автопарку. Гострота відчуттів підсилюється розритою трасою газопроводу, вздовж якого розмокла багнюка. Є можливість перевірити власну спритність . пройти в темряві слизотою І не впасти.
  
   * * *
  
   17 жовтня відбулась зустріч керівників громадсько-політичного об’єднання «Демократична Славутчина» з славутчанами, які хочуть вшанування пам’яті роду князів Сангушків. Підтримані пропозиції об’єднання надруковані у числі 1 «НС», з’явились і нові.
  
   * * *
  
   Розпорядженням Хмельницької облдержадміністрації N 486 ц.р., від 2 серпня 1996., тариф на опалення для населення в Славуті складає 45 коп. за кв.метр опалювальної площі. Для порівняння: в Шепетівці - 25 копійок. Чому така різниця? Державна інспекція з контролю за цінами в області пояснити цього не може (лист 531 від 25.08.98 p.). Поки що.