Google
Мiсто Старокостянтинiв
1165

каталог сайтів

УПЦ Київського Патрiархату


"Перлинка":   10 років Лісова пісня Фотогалерея "Перлинка" в музеї Нетішина Перлинка-2013 Етногостини-2015 Етногостини-2015 Етногостини-2016 2019р.

Славутські колективи викликали фурор у Німеччині

Усі із захоnленням епостерігали за виступами славутської творчої делегації.
  Уже не перший рік творчі колективи міста Славути беруть участь у різнопланових міжнародних фестивалях, де дивують усіх своїми яскравими автентичними виступами. Ось нещодавно славутська делегація із 35-ти чоловік у складі учасників зразкового фольклорного гурту "Перлинка" ЗАТО "Об'єднання "Прогрес" , ансамблю народного танцю "Пролісок" Районного будинку культури, ансамблю троїстих музик "Червоненький бурячок" ПАТ "Славутський комбінат "Будфарфор" повернулася із Німеччини, де взяла участь у Міжнародному "Фестивалі землі". Славутчани представляли пісні та танці Поліського регіону.
  Запрошення до Німеччини наші колективи отримали ще минулого року, перебуваючи на фестивалі у Хорватії. Директор Будинку народної творчості міста Балінген (Німеччина) Манфред Штінгель високо оцінив виступи українців та одразу запросив їх на свої рідні землі.
  Вісім днів тривала закордонна незабутня подорож славутчан, адже вони взяли участь не лише у Міжнародному "Фестивалі землі", а й були запрошенні до виступу у кількох сусідніх німецьких містах та замках. Весело зустріли українські колективи жителі міст Балінген, Зігмарінген, Плохінген, та особливо запам'яталася їм гостинність замку Гогенцоллерн. Про популярність славутських колективів "Перлинка" , "Пролісок" та "Червоненький бурячок" свідчать численні публікації у місцевих німецьких газетах, в яких зазначається, що українці викликали справжній фурор у Німеччині. З радістю зустріли славутчан бургомістри Балінгена та Плохінгена. На таких офіційних зустрічах, в яких також взяли участь делегації із Франції та Голландії, наголошувалося на важливості налагодження дружніх стосунків між творчими колективами різних країн. Адже, як було зауважено, культурний досвід кожного народу є унікальним і заслуговує визнання на міжнародному рівні.
  Варто відмітити, що приймаюча сторона взяла на себе повне утримання гостей та забезпечила їм цікаву культурну і розважальну програму. Учасники делегації зі Славути відвідали численні екскурсії по містах Німеччини, в яких побували. А це - унікальні музеї, таємничі замки, розважальні аквапарки. Керівник зразкового фольклорного гурту "Перлинка" Майя Сайпель ділилася з нами враженнями від захоплюючої подорожі:
Директор

  - Важко описати усю ту яскравість відчуттів, отриманих від нашої поїздки, адже розповідати про це можна беззупину. В першу чергу, ми отримали неабиякий досвід від інших колективів - учасників фестивалю, та, крім того, знайшли безліч нових друзів з різник країн. Спільні танцювальні вечори, званні вечері у бургомістрів, міні-чемпіонати Европи з футболу, влаштовані дітьми, численні екскурсії та те захоплення, які ми бачили в очах німців від наших виступів, - все це надовго залишиться у пам'яті учасників нашої делегації. Повертаючись додому славутчани відвідали столицю Австрії - Відень - місто розкішних палаців і величних площ, живописних вулиць і численних скверів.
  Важким виявилося прощання з новими друзями, проте, на радість, така співпраця буде продовжена і надалі, адже вже у серпні наступного року творча делегація із Німеччини планує завітати до Славути. Будемо щиро раді таким гостям!
  

  Людмила Чумак, прес-слvжба Славутського МВК
  "Вісті громади" N25, 21 червня 2013р.
  
  ПОДЯКА
  Зразковий фольклорний гурт "Перлинка" ЗАТО "Об'єднання "Прогрес" і ансамбль народного танцю "Пролісок" Районного будинку культури, ансамбль троїстих музик "Червоненький бурячок" Славутського комбінату "Будфарфор" висловлюють щирі слова вдячності за сприяння у поїздці до Німеччини міському голові Василю Богдановичу Сидору, керівникам підприємств Івану Дмитровичу Панчуку (ПрАТ "Славутський хлібозавод") та Сергію Васильовичу Мосійчvку.