Google




Мiсто Старокостянтинiв






Православна Церква України


Post-трудівник:   Спростування Versus Передумови Продовження Перевірка Документи Медалька Принцип ворога Листування

Питання вирішували спільно

  Без перебільшення, в центрі уваги того дня в сесійній залі опинився наш "Трудівник Полісся". Адже вперше за багато років були затверджені засади редакційної політики газети та Установчий договір співзасновників "ТП", а редактор часопису Віра Мальчук звітувала про виконання колективом редакції Програми розвитку та підтримки інформаційної сфери і засобів масової інформації на 2007-2010 роки. Перш за все, Віра Олександрівна подякувала за прийняті на сесії доленосні для редакції "ТП" документи: "Хоч важко ми йшли до цього історичного моменту в житті 87-річного "Трудівника...", але впевнена: відтепер між радами, райдержадміністрацією і трудовим колективом буде налагоджено цивілізовані стосунки, культуру взаємин, що сприятиме іміджеві газети, а значить, й поважному реноме міської та районної рад, виконавчого комітету та РДА". В.Мальчук пообіцяла, що критичні зауваження, які прозвучали в ході підготовки до укладання цих двох документів, обов'язково будуть враховані в подальшій роботі трудового колективу редакції. Вона розповіла про справді вагомі здобутки міськрайонного часопису, його незаперечне визнання на рівні держави і підкреслила: "На цих двох крилах - висвітлення діяльності влади і життя людей праці - "Трудівник Полісся" й будує свою концепцію як громадсько-політичне видання краю, трибуна громад міста і району". Зал уважно вслухався в ці слова і в цілому звіт сприйнявся позитивно. Але сьогодення таке, що далі мова пішла про хід виконання рішення Славутської міськради від 27 березня ц.р. "Про зміну найменування та затвердження Статуту комунального підприємства "Редакція газети "Трудівник Полісся" у новій редакції..."
  Далеко не райдужною виявилась інформація начальника фінуправління Юлії Долішної про перевірку господарсько-фінансової діяльності, проведену за дорученням депутатів міськради. Зупинившись на зафіксованих комісією порушеннях, зокрема, щодо кількості випусків інформаційного вісника "Місто", перегинах редактора (в особистий бік) при формуванні фонду заробітної плати, неприведення у відповідності до чинного законодавства штатного розпису тощо, депутати почули, що дані перевірки будуть передані на розгляд компетентних органів. У відповідь В.Мальчук тут же на сесії представила висновки незалежного аудиту, які привезла із Хмельницького: згідно із ними ніяких фінансових порушень допущено не було. Але як міський голова Василь Сидор і голова райради Василь Кардаш (а вони головували на спільній сесії), так і частина депутатів із недовірою сприйняли (на відміну від голови РДА Галини Душнюк) появу цього документа.
  Ось у такій атмосфері й постало питання про призначення головного редактора КП "Редакція газети "Трудівник Полісся". Першим свою пропозицію озвучив редактор міськрайонного радіо В'ячеслав Терновий, порекомендував на цю посаду кандидатуру Тетяну Скрипнюк, котра 16 років працює у "Трудівнику...": має економічну освіту, висвітлює проблеми агропромислового комплексу. А голова райдержадміністрації Галина Душнюк запропонувала кандидатуру Віри Мальчук, заслуженого журналіста України і досвідченого редактора, не дивлячись на сказане вище. Вийшовши на трибуну, Т.Скрипнюк коротко, але впевнено донесла до депутатів своє бачення ситуації й аргументи, що саме підштовхнуло її дати згоду стати кандидатом на посаду редактора. Але думки серед депутатського корпусу розділилися: одні (як от Ростислав Іванов) хотіли залишити у редакційному кріслі, враховуючи її безумовні заслуги, В.Мальчук, на що Микола Климковецький зауважив, що вона втратила його довіру із-за надмірної емоційності та амбіційності. З огляду на те, що вирішується доля і газети, і редактора, Анатолій Максимчук попросив зробити перерву, аби депутати могли порадитись, адже почули вкрай суперечливу інформацію...
  - Сьогодні чиниться розправа і все шито білими нитками. Як редактор я бажаю вам красивої газети. Не кривіте душею! Прошу підтримати мене, - звернулася до залу В.Мальчук. Депутат від райради Віктор Гавура поставив питання про таємне голосування, 20 колег його підтримали... Але ця процедура не була підготовлена. Тому голосували відкрито. І якщо серед міських обранців кандидатура Т.Скрипнюк пройшла майже одностайно (один-двоє були проти і 6 утрималося), то серед районних - думки розділилися рівно навпіл: по 14 голосів за Мальчук і Скрипнюк, 9 утримались. Рішення не прийняте. Голосували за виконуючого обов'язки редактора - те ж саме. Питання повисло в повітрі.
  Тому редакційна колегія газети й була затверджена без головного редактора у складі восьми чоловік: від міської ради у неї ввійшли Світлана Дзюнь і Роман Бачинський; районної - Віктор Прилуцький і Олександр Нікїтчук; райдержадміністрації - Світлана Рабцун і Вадим Богуцький, трудового колективу редакції - Тетяна Скрипнюк і Валентина Завадська. У розробленому Положенні про редколегію йдеться про її статус, головні функції, склад та організацію діяльності. Зазначимо для читачів: редакційна колегія є колегіальним дорадчим органом управління діяльністю КП "Редакція газети "Трудівник Полісся". Вона створена з метою сприяння об'єктивному та оперативному висвітленню на шпальтах видання суспільно-політичного, економічного, культурно-просвітницького життя міста та району, діяльності влади, політичних партій, громадських організацій тощо. Рішення редколегії набувають чинності після їх затвердження головним редактором - він же здійснює керівництво роботою.

  Після розгляду цих основоположних питань сесії роз'єдналися для подальшої роботи. І на пленарному засіданні XIX сесії міськради без будь-яких зауважень було затверджено Стратегічний план економічного розвитку м.Славута, так само як і поіменний список членів новоствореного комітету (в кількості 25 чоловік) із управління впровадження стратегічного плану (депутати запропонували включити до нього ще й свого колегу Петра Дзюня).
  Втілилося в життя рішення XVI сесії міськради про внесення доповнень до комплексної Програми "Піклування" - йдеться про надання фінансової підтримки найактивнішим громадським організаціям міста: депутати погодились виділити місцевому осередку Всеукраїнської організації "Захист дітей війни" 7тис.грн., міськрайонному Товариству інвалідів-спинальників "Інвалід" - 5тис.грн. Славутській організації ветеранів Афганістану - 3тис.грн. Повторимось, гідна наслідування ініціатива міської влади. Бо що може бути важливіше соціального захисту найвразливіших верств населення та поглибленого вирішення соціальних проблем? Наступне із розглянутих питань торкнулось особисто Василя Сидора: на сесії міському голові було присвоєно черговий (п'ятий) ранг посадової особи місцевого самоврядування, посада якого віднесена до третьої категорії посад.
  У "Різному" поговорили про новозатверджені тарифи на воду і водовідведення, підготовчу роботу над зверненням до славутчан та облради щодо критичного стану із травматизмом і смертністю, загрозу яких несе їзда на скутерах. Щодо відкритого питання із посадою керівника "ТП", то В.Сидор сказав наступне: "Проведено додаткове узгоджувальне засідання, із редактором буде підписано контракт". На даний час діють розпорядження міської та районної рад від 26 травня, згідно із якими тимчасове виконання обов'язків головного редактора комунального підприємства "Редакція газети "Трудівник Полісся" покладається на творчого працівника, який має досвід із випуску газети - Тетяну Володимирівну Скрипнюк (за її згодою). Вона має розробити штатний розпис і подати його на погодження зі співзасновниками підприємства. Контроль за виконанням розпоряджень В.Сидор і В.Кардаш залишили за собою.
  Депутати районної ради також розглянули декілька депутатських запитів. Приміром, з боку депутата О.В.Гаврилюка надійшло два запити: розв'язання проблеми електропостачання в с.Ганнопіль та вжиття заходів з відновлення роботи Ганнопільського спиртзаводу. Стосовно першого питання - воно буде розв'язане за умови наявності проекту вуличного електропостачання, а також бюджетних видатків в обсязі 98,5тис.грн. Другого - Хмельницька облдержадміністрація у березні ц.р. звернулась до Мінагропромполітики та керівництва концерну "Укрспирт" з пропозицією включити завод у перелік підприємств галузі, котрі підлягають перепрофілюванню, для випуску біоетанолу та залучення інвестицій вищезазначеного холдингу. Проте, поки що будь-якої інформації звідти не надійшло.
  Депутата В.А.Панчука хвилювало вирішення питання щодо автобусного сполучення з с.Стригани. З боку райдержадміністрації надійшла відповідь, що 22 травня ц.р. рух пасажирського транспорту із цього села розпочався в режимі маршрутного таксі, з метою вивчення пасажиропотоку. Облік перевезень та фінансові розрахунки їх ефективності здійснює Славутське АТП-16845.
  Як завжди, особливу увагу депутатів викликало питання внесення змін до районного бюджету. Керуючись Законом України "Про місцеве самоврядування", районна рада вирішила: збільшити обсяг дохідної частини загального фонду на суму 67,8тис.грн., а дефіцит загального фонду районного бюджету становить 554,846тис.грн. Джерелом покриття дефіциту бюджету став вільний залишок бюджетних коштів загального фонду за станом на 1 січня ц.р. Депутати також вирішили збільшити обсяг видаткової частини на суму 90,8тис.грн., у т.ч. районній раді на кінематографію - 23тис.грн., для відділу культури РДА, зокрема на централізовану бібліотечну систему - 47тис. (на поповнення бібліотечних фондів сільських бібліотек); для райдержадміністрації (на лікарняний комплекс) - 20,8тис. (на придбання обладнання для ЦРЛ).
  Депутати розглянули клопотання управління агропромислового розвитку райдержадміністрації і внесли доповнення до рішення районної ради від 14.12.2007р. N4 "Про встановлення ставок єдиного податку для суб'єктів малого підприємництва - фізичних осіб", затвердивши ставку єдиного податку за виробництво і реалізацію молока в сумі 25грн., а на розведення великої рогатої худоби - 110грн. на місяць.
  Наприкінці сесійного засідання районна рада також розглянула та затвердила деякі районні Програми розвитку - "Розробка та впровадження сучасних інформаційних технологій у практику роботи органів місцевого самоврядування Славутського району", Програму профілактики та боротьби зі сказом у Славутському районі на 2008-2009 роки, а Програму розвитку туризму та забезпечення екологічної безпеки території гідрологічного заказника місцевого значення "Голубе озеро" на основі ефективного використання наявних природно-рекреаційних ресурсів.
  Метою цього Проекту є забезпечення ефективного використання наявних природно-рекреаційних ресурсів цього мальовничого куточку нашого краю, збереження його навколишнього середовища та організація цивілізованого відпочинку з перспективою розвитку рекреаційно-туристичної сфери регіону. Очікується, що у разі запровадження в районі у наступному році цього проекту, подальші роки стануть періодом широкого розвитку туристичної галузі в цілому на Славутчині. На реалізацію проекту планується витратити 260тис.грн., з різних джерел фінансування.
  В. ЗАВАДСЬКА,
  О. ДЕЙКАЛЮК.
  Фото О. КОНДРАТЮКА.
  
  3О травня 2008р. N23 (10744)