Google




Мiсто Старокостянтинiв






Православна Церква України


Post-трудівник:   Спростування Versus Передумови Продовження Перевірка Документи Медалька Принцип ворога Листування
Золоту медаль - порушниці закону?

  Нещодавно громадська організація Національної спілки журналістів України нагородила "Золотою медаллю української журналістики" головного редактора комунального підприємства "Редакція газети "Трудівник Полісся" В.О.Мальчук, з нагоди 50-річчя Національної спілки журналістів України.
  Нагороди, відзнаки - це завжди приємно і поважно. Вони надихають до все більш творчої праці, відданості справі і безумовно нових злетів!
  Але якщо проаналізувати шлях нашої "героїні", то задаєшся питанню, а чи по заслузі ті чи інші нагороди роздають колеги-журналісти своїм спілчанам? Чи цікавляться вони, бодай хоч їхніми справами у місцевих колег по перу? Але навіщо, вони ж бо давні друзі, їм видніше:
  Ще зовсім недавно В.О.Мальчук, редактор громадської газети "Трудівник Полісся" намагалася переконати трудовий колектив і співзасновників газети, щоб перевести її у якусь "іншу власність", пропонуючи "пілотний проект", який запропонувала В.О.Мальчук Національна спілка журналістів України, залучивши до проекту "Трудівник Полісся", при цьому використовуючи державні кошти(!) Але міська та районна ради, які є співзасновниками видання (існує вже майже 90 років!), та згодом і трудовий колектив, не погодилися на умови запропоновані редактором. І сесіями обох рад було прийняте рішення про створення комунального підприємства згідно Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні".
  Згодом на замовлення В.О.Мальчук, у таких виданнях як "Сільські вісті", "Подільські вісті", "Нетішинський вісник" та ін. почали виходити публікації з таким висновком, що "трудовий колектив пішов на поводу у влади" і т.ін. Це тільки за те, що газета не перейшла в "якусь іншу власність".
  23 травня 2008р на сесіях обох рад було усунуто В.О.Мальчук від виконання обов'язків редактора даної газети. Тимчасово було доручено виконувати обов'язки головного редактора - кореспонденту Т.В.Скрипнюк. З боку В.О.Мальчук була подана заява до суду про незаконне її звільнення. А вірніше за неправильне формулювання звільнення. Бо підстав звільнити В.О.Мальчук було достатньо і на той час. Славутське КРУ виявило ряд порушень, лише за один рік 2007 та три місяці 2008р., вказавши повернути в комунальне підприємство біля 20тис.грн.
  Оскільки відбулась зміна власників підприємства, було розроблено новий штатний розпис та затверджено новий колективний договір (розроблені положення виплати різних доплат, як для творчих, так і технічних працівників і т.ін.) згідно відповідних законів. Колективний договір був затверджений між адміністрацією кп "Редакція газети "Трудівник Полісся" та Незалежною профспілковою організацією працівників кп "Редакція газети "Трудівник Полісся". На час підписання колективного договору профгрупа працівників культури, яка формально діяла на підприємстві, не надала свідоцтва про державну реєстрацію, більше того, в ній налічувалось всього два члена із трудового колективу.
  Поновившись (через вісім місяців) 24 грудня 2008р. на посаді головного редактора В.О.Мальчук в одноосібному порядку "призупинила" виплату заробітної плати практично всім працівникам по новому колективному договору, майже вдвічі занизивши її. При цьому ігноруючи права Незалежної профспілки, в якій перебувало на той час 12 її членів із 14 працюючих (зараз 10), після того, як двоє працівників під тиском головного редактора В.О.Мальчук перейшли у профспілкову групу працівників культури, до якої входить і сама. В.О.Мальчук вимагає, щоб переглянули колективний договір з профспілкою, яка не є зареєстрована у державних органах юстиції і налічує віднедавна (з кінця березня ц.р.) чотири члени трудового колективу.
  В травні ц.р. працівники кп "Редакція газети "Трудівник Полісся" подали заяви до суду за незаконне заниження їм заробітної плати головним редактором В.О.Мальчук.
  В.О.Мальчук ігноруючи Незалежну профспілку працівників кп "Редакція газети "Трудівник Полісся", до якої входить переважна більшість працівників редакції, свідомо порушила Закон України "Про оплату праці", Кодекс законів про працю, Закон України "Про колективні договори і угоди", Закон України "Про профспілки, права та гарантії їх діяльності". Наприклад, заслужений журналіст України використовуючи своє службове становище В.О.Мальчук, створила посаду редактора відділу з реклами та дизайну, прирівнявши до посади державного службовця для свого чоловіка (який має середню технічну освіту - індустріальний технікум, спеціальність КВП) і який працював майже 17 років і можливо і на пенсію пішов би з посади державного службовця, якби не прикрий випадок - звільнення В.О.Мальчук з посади редактора. Окрім цього, додавши йому 0,5 оклада відповідального секретаря та повну ставку кочегара. Але пішов чоловік редактора з роботи за власним бажанням, бо коли т.в.о.головного редактора запропонувала йому посаду оператора-верстки, яку він фактично міг виконувати, бо самостійно впоратися з роботою відповідального секретаря був не взмозі. Не виправдала себе і посада редактора відділу реклами і дизайну. Адже відсоток реклами в газеті був мізерний, а дизайн газети не змінювався роками.
  До цього додамо й те, що коли В.О.Мальчук була звільнена з посади редактора, вона стала на облік у центрі зайнятості і отримувала державну допомогу, вона поновившись на роботі і працюючи вже півроку, так і не повернула у центр зайнятості отримані кошти.
  Неодноразові перевірки, приписи Державної територіальної інспекції праці у Хмельницькій області з приводу не отримання вчасно і в повному обсязі заробітної плати (три місяці) зафіксували ці факти, але ніяких заходів до керівника не було вжито.
  Натомість головний редактор В.О.Мальчук направила лист співзасновникам, аби ті погодились на скорочення штатних одиниць. Але ті пославшись на недоцільність - відмовили. Знову ж без погодження з Незалежною профспілкою В.О.Мальчук в односторонньому порядку намагається вирішувати всі питання. Також за своєї неорганізованості в роботі щосереди, у день здачі газети, В.О.Мальчук використовує деяких працівників до пізньої ночі, подовжуючи при цьому робочий день з 18.00 до 01.00год., тобто 16 год. на добу, без відповідного наказу, знову ж таки не погоджуючи ці питання з Незалежною профспілкою, до якої входять працівники. Окрім цього, змушує працівників писати заяви, щоб вони погоджувалися працювати після 18.00, а в разі їх відмови, погрожує звільнити їх з займаної посади операторів верстки.
  На сесії міської ради 27 березня 2009р. було зобов'язано редактора В.О.Мальчук усунути порушення законодавства про працю, а також забезпечити організаторську роботу по створенню належного морально-психологічного клімату в колективі редакції. Натомість видаються накази, якими працівникам редакції приписуються обов'язки, які не входять до їх функціональних обов'язків.
  В зв'язку з вищевказаним з'явилося звернення членів Незалежної профспілки працівників кп "Редакція газети "Трудівник Полісся" до депутатів міської та районної рад з приводу розірвання контракту з головним редактором кп "Редакція газети "Трудівник Полісся" В.О.Мальчук, згідно ст.45 Кодексу законів по працю України.
  Це ще не весь перелік фактів діяльності заслуженого журналіста України В.О.Мальчук, нагороджену "золотою медаллю української журналістики", різними почесними грамотами. В нашому розумінні звання заслуженого журналіста має зобов'язувати його носія до точного і неухильного виконання законів України, а не ігнорування ними. Виявляється, що бути взірцем, для В.О. Мальчук надто складно.