Google




Мiсто Старокостянтинiв






Православна Церква України


Документи:   Машина часу Мат у два ходи З вірою у Велику Перемогу... Ракетна замальовочка Формалізм для ветеранів Чим гірше - тим ліпше Через двадцять років Передчуття Історія одного листа Продовження історії одного листа ...і ще одне продовження До якої церкви йти? До якої церкви йти - два роки по тому. До якої церкви йти - 3 Вибори-2002 Результати виборів 2002 ХАЕС-2... І ще про вибори ХАЕС-3 "Зірниця"? "Зірниця-2" Пам'ятник Підприємництво Ще раз про підприємництво Герб Волині Чи є в Славуті влада? Прогрес по-мiсцевому Ноу-хау міського голови Зу шпрех Заратуштра

Славута: деякі підсумки виборів - 2002

  Віддавши право готувати проведення виборів партіям, влада в Україні нібито погодилася з такими умовами. Однак це лише на перший погляд. Насправді влада сама взяла участь у виборах, працюючи на один блок - "За єдину Україну". Адже саме у цьому блоці партій були сконцентровані усі засоби адміністративного впилву. Починалось це ще з лютого, коли міська влада, прийнявши рішення про визначення місць розміщення друкованої виборчої продукції партій і блоків, не встановила жодного щита чи тумби. Це дало можливість розміщувати плакати на підтримку "За єдУ" в усіх підприємствах та установах державної та комунальної власності - залізничному вокзалі, автобусній станції, міському палаці культури, відділі субсидій міськвиконкому тощо. Доречі, у багатьох містах України та області аналогічні місця були облаштовані ще до 9 лютого.
  Цікавим виявилося й інше спостереження у цих виборчих перегонах. Раптово, немов за командою "згори", на підприємствах та установах міста люди почали цікавитись політикою Якщо, наприклад, у 1998 році на 30 місць у міській раді претендувало 66 осіб, то нинишнього - маже 150. Цікаво і те, що представництво серед кандидатів було практично однакове: по 5 осіб висунуто від об'єднання "Прогрес", руберойдового і солодового заводів, комбінату "Будфарфор" та паперової фабрики, держлісгоспу. Школи були представлені 9 особами, комунальні підприємства - житлово-експлуатаційна контора, водоканал, теполмережа та комбінат комунальних підприємств разом висунули 12 кандидатів. При цьому паперова фабрика і об'єднання "Прогрес" представляли Партію Регіонів, а солодовий завод та держлісгосп - Аграрну партію. Враховуючи інших кандидатів - від МВС, Міноборони, податкової інспекції, міністерства охорони здоров'я, очевидне завдання блоку "За єдУ" - зайняти побільше місць і у представницькій владі. Щоправда, кілька завідуючих відділами виконкому міської ради пішли до виборів від СДПУ(о). Серед такої строкатості посад, в якій намагалися заховати свою участь у політиці кандидати, стало очевидним змагання між партіями і блоками і на міському рівні.
  Після виборів до міської ради потрапили представники: КПУ - 5, блоку "За єдУ" - 5, СДПУ(о) - 2, "Наша Україна" - 2, ПСПУ - 1. Слід також відзначити, що біля 10 депутатів будуть підтримувати блок влади "За єдУ" в силу посад.
  Підсумки виборів до Славутської районної ради наступні: із із 72 депутатів - шестеро представників Аграрної партії. СДПУо), "Демсоюз", "Наша Україна" та "Справедливість" мають по одному депутатові. "Батьківщина" - трьох. Серед депутатів районної ради - голова районного правління споживчого товариства, керуючий справами райради, директор комбікормового заводу, підрозділу паперової фабрики, районного вузлу електрозв'язку, голова районної ради, заступник голови райдержадміністрації, начальник районної дорожної дільниці, директори - сортовипробувальної станції та держлісгоспу, три спеціалісти районних управлінь. Якщо сюди додати майже 15 керівників сільгоспгосподарств та 11 освітян сільських шкіл, а також працівників держлісгоспу, які вказали себе, як позапартійні - це означає, що "За єдУ" матиме не менше півсотні співчуваючих. Так відбувся поділ у районній владі.
  
  
В.Скомороха, координатор громадсько-політичного об.єднання "Демократична Славутчина"