Google




Мiсто Старокостянтинiв






Православна Церква України


Бібліотеки:   Районна бібліотека Міська бібліотека Дитяча бібліотека

Славутська міська бібліотека для дорослих

  На підставі рішення N331 виконкому Славутської районної ради депутатів трудящих XIII скликання Хмельницької області УРСР від 21 вересня 1972 року відкривається міська бібліотека для обслуговування дорослих читачів по вул.Хмельницького, 58. Першими праціником були Тимошенко Діна Володимирівна і Якимчук Ганна Василівна.
  Приміщення бібліотеки було мале, складалося з двох кімнат: абонемент і книгосховище. З меблів було 2 столи, 5 стелажів. На той час послугами бібліотеки скористалися 150 читачів.
  Згідно наказу Хмельницького обласного управління культури від 23 грудня 1975 року була здійснена централізація державних бібліотек у Славутському районі. Центральна районна бібліотека комплектувалася через Хмельницький бібколектор. Книги своєчасно і у великий кількості розподілялися по бібліотеках району і в міську бібліотеку. Вже в 1977 році нараховувалося понад 6000 примірників книг. Бібліотечні працівники почали вести облік книжкового фонду, організували картотеку і каталоги. Організовані пункти видачі книг на паперовому виробництві, деревообробному комбінаті, ремонтно-механічному заводі.
  Інтерес до знань і книги зростав кожного року. На початку 1980 року книжковий фонд складав біля 15.000 примірників книг різного змісту. Ними користувалися 700 читачів. Бібліотека отримувала багато періодичних видань.
  Бібліотечні працівники не лише обслуговували читачів, але й оформлювали наочну агітацію, проводили масові заходи. З технічних засобів були придбані телевізор, магнітофон, діапроектор, програвач, проведене радіо, встановлений телефон.
  На початку 1990 року бібліотека обслуговувала більше 1000 читачів різних категорій (найбільше - юнацького віку), а її книжковий фонд становив 21000 книг.
  Першочергове завдання бібліотеки - постійне вдосконалення роботи по підвищенню рівня бібліотечного обслуговування населення. Впроваджуються нові форми роботи: літературні години, Дні інформації, Дні професій.
  Вся робота спрямована на виховання національної самосвідомості, вивчення історичного минулого нашого краю, сприянню відродження національних традицій, пропаганді художньої літератури.
  У зв'язку з фінансовою кризою, починаючи з 1994 року працівники змушені працювати на 0,5 та 0,25 ставки. Різко знизились асигнування на придбання літератури.
  У 1999 році бібліотека була переведена у міський палац культури. З фонду бібліотеки Будинку Офіцерів було передано 4600 примірників кращих книг. Інші книги були передані в шкільні бібліотеки, госпіталь, військову частину. Старі і зношені книги здали в макулатуру, і за отримані 420 гривень придбали нові видання.
  Власними силами зроблений ремонт, оформлені стенди, каталоги, розставлена література. А за рік довелося починати все спочатку - в зв'язку з переїздом в інше крило будинку.
  На сьогодні бібліотека обслуговує біля 1000 читачів, фонд налічує близько 21000 книг. В бібліотеці постійно оформлюються виставки до пам'ятних і знаменних дат в Україні, області та місті, ювілеїв письменників, ведеться масова робота, облік відвідування читачів. З 2000 року введений платний абонемент, що дозволило придбати нову художню літературу.
  Протягом 31 року в бібліотеці працювали Стеценко Тетяна, Матвійчук Лідія Харитонівна, Левінова Наталія Євгенівна, Музиченко Тетяна Анатоліївна, Чайка Марія, Ананьєва Маргарита, Дризик Неоніла Станіславівна, Душкевич Оксана Миколаївна. Провідний бібліотекар Костомаха Валентина Борисівна працює в бібліотеці 29 років. Більше 10 років технічним працівником працює Антонюк Оксана Петрівна.