Google




Мiсто Старокостянтинiв






Православна Церква України


Статті про місто і район:   Населення у XVII ст. Історія Славути 1633-1863 р. Оборонні споруди міста Славути у XVII - XVIII ст. Матеріали з історії Славутчини в архівах України Джерела соціально-економічної історії Славутчини Джерела з історії уніатської церкви на Волині. З історії міста 375 річниця славутської магдебургії Навколо назви нашого міста Заснування Славути Як Славута ставала містом Джерела з історії Славутчини Кумисо-лікувальний заклад Фабрики міста Лесине літо в Славуті Наукові дослідження у 1920-х рр. Рапортичка Депортація 30-х Вони боролися за радянську владу Партизани Таємниці славутського Грос-лазарету 301 Нацистські табори в Славуті 25 років за фотопортрет Маразм директора крєпчал чи крєпчає? Історія міліції Як називатися вулицям Пісенний фестиваль

То як називатися вулицям нашого міста

  Прочитала публікацію М.Павлюка "Час велить, а нам думати" стосовно перейменування вулиць у нашому місті. Питання це актуальне. Згодна з автором, що з приводу цього найперше потрібно думати, а не висувати необгрунтовані пропозиції. Тим більше, що коштуватиме це дорого і торкнеться чи не кожного з нас. Пам’ятаймо, що у зв’язку з перейменуванням вулиць доведеться вносити зміни у дуже багато документів.
  А ще я згодна з М.Павлюком, щоб вулицю Мануїльського назвати вулицею Князів Сангушків, а вулицю Дзержинського - вулицею лікаря М.Остапчука. А загалом же, спасибі йому за обдуманий, аргументований підхід до цієї важливої проблеми.
  
Т.СУМИНА.

  * * *
  
  На засіданні круглого столу, яке нещодавно відбулося у міськвиконкомі за участю керівників міста, депутатів міськради та представників деяких політичних партій і громадських організацій, чи не найемоційніше обговорювалося питання стосовно перейменування вулиць.
  У комісію з перейменування вже надходять претензії від мешканців на зразок "не чіпати!". То ж з цього приводу хотів би звернути увагу на два таких моменти: перший - у нас ще немає приватних вулиць, другий - не забуваймо, що йдеться про районний центр. Через це незайвим, здається, було б почути думку з цього приводу і жителів району. Наприклад, наскільки дорога їм газета "Правда" і т.п. Запитаймо у сьогоднішніх школяриків, що вони знають про Клару Цеткін, "залізного" Фелікса, про Леніна. Хоча, поряд з цим, мабуть, не дуже багато вони скажуть і про гетьманів України, славних козацьких отаманів, В.Стуса, про наших земляків-сподвижників. Тож добре подумаймо про нові назви вулиць перед тим, як їх перейменовувати.
  До речі, члени нашого клубу колекціонерів мають цілий ряд пропозицій стосовно подальшої долі пам’ятників, які є у нашому місті та нових назв вулиць. Ми, наприклад, за те, щоб вулиця Мануїльського називалася вулицею Князів Сангушків, а вулиця Дзержинського - Козацькою, вулицю Газети "Правда" можна було б назвати іменем Шевченка з однойменною площею біля міського палацу культури і там же встановити його бюст. А чому б, скажімо, вулицю Кірова не назвати Острозькою, а вулицю Б.Хмельницького - Гетьманською? То ж, шановні земляки, думаймо.
  
П.СМИРНОВ, голова міськрайонного відділення філателістів.

  * * *
  
  Передплачую "Трудівник Полісся" вже декілька десятків років підряд, але до газети не писав. А цього разу зробити це мене спонукала замітка Б.Ріпи "Перейменувати вулиці треба", опублікована у "Трудівнику Полісся" 22 лютого ц.р., яка викликала у мене подив. Нічого не маю проти того, щоб у наш час змінювати назви вулиць. Разом з тим, нові назви їх, пропоновані автором тієї замітки, викликають зрозумілий протест, посмішки і нерозуміння славутчан.
  Не буду повторювати пропонованих нових назв вулиць, бо звучать вони надумано. А тому з цього приводу я хочу висловити свої міркування. До революції Славута була невеличким містечком з декількома вулицями, скажімо, Горинською, Козацькою, Ганнопільською, Замейською тощо. Переважна ж більшість вулиць виникли не так давно, і зараз їх нараховується біля сотні. То ж, зважаючи навіть на це, до зміни назв вулиць потрібно підходити дуже обережно.
  Крім того, перейменування навіть декількох з них коштуватиме немалі гроші, а тому це питання потрібно вирішувати поступово, протягом декількох років, а серед нових назв бажано, щоб не було "філософських", як це пропонує Б.Ріпа, бо жителі нашого міста, певен, цього просто не зрозуміють.
  
В.КЛЕЙМИХІН, м.Славута.

  * * *
  
  Прочитала у газеті статтю М.Павлюка про перейменування вулиць нашого міста, у якій він закликає не мовчати, висловлювати свою думку з цього приводу.
  Так ось: я особисто - проти. Чому? Перша причина - це та, яка була висловлена у слушній статті М.Павлюка і багатьма іншими людьми: нестаток коштів. Наведу лише один приклад. На нашому ринку підійшов якось до мене чоловік і тихенько сказав: "Дайте, пожалуйста, кусочек хлебушка". Я впізнала в ньому свого колишнього вчителя, учасника бойових дій. Він не просив грошей, а шматочок хліба. А ви, панове, в цей час думаєте, як витратити тисячі гривень на перейменування вулиць(!).
  Друга причина - це та, що назви вулиць - це наша історія, історичні події і люди, що брали у них участь. В історії, як і в житті людини, є позитивне і негативне. Отож, про те і про інше повинне знати підростаюче покоління. Не потрібно ошукувати самих себе - треба бачити історію такою, якою вона є, і не знищувати пам’ятників, назв вулиць.
  Мабуть, з цією метою у Фінляндії споруджують пам’ятник Леніну. Щоб люди знали. Щоб пам’ятали і робили висновки, не повторювали помилок минулого.
  
М.ЯЩУРА, м.Славута.

  ВІД РЕДАКЦІЇ: дякуємо усім читачам газети за небайдужість до порушеної теми і чекаємо нових цікавих листів.
  
Трудівник Полісся» 21 10270) вівторок, 14 березня 2000р.

  

  Коментар

  Власне, переміг (принаймні, поки що), останній дописувач. Це не зважаючи на те, що представники об'єднання "Демократична Славутчина" запропонували владі виготовити таблички з назвами перших п'яти перейменованих вулиць за кошт об'єднання (до питання про гроші), а також на те, що ніхто не вимагає негайної заміни всіх бланків установ, що знаходяться на перейменованих вулицях - по мірі використання просто будуть замовлятися нові документи, де замість "вул. Дзержинського" буде вказано "вул.Церковна", от і усе.
  Але - ІДЕОЛОГІЯ. Світла пам'ять про минуле. Тому - не можна (так само, як не можна допустити розвиток приватної власності, як не можна допустити створення вільної економічної зони). Поки що не можна. І коли навколишній світ давно буде в світлому майбутньому - реальному, а не уявному - славутське керівництво зможе явити світові "все сто томов своих партийных книжек" - вулиці Леніна, Лібкнехта і Цеткін... А ще - вибитий асфальт, згаслі ліхтарі, мертві підприємства.
  Бо - ідеологія.
  А це вимагає жертв - звичайно, від народу - самі розумієте...
  А проте - все буде. Просто пiзнiше - але буде. Рiвнi дороги, усмiхненi обличчя, свiтлi вулицi - вулиця Церковна, вулиця Козацька, вулиця князя Сангушка...
  Ну, правда, без теперiшнiх керманичiв...