Місто
Район
ТП "Край"
Дослідження
Візитка міста та району
Бібліографія
Проект "джерела"
Презентація
Голодомор 32-33
ОУН на Славутчині
Джерела з історії
Геральдика
Карти
Нетішин
Нетішинський музей
Села району
Пам'ятки Славутчини
Статті про місто і район
Книги про місто
"Сангушківські читання"
Славута військова
Авторська сторінка
Історія міста в фото
Малюнки Н.Орди
Славутчани
Храми
Школи
Українська Повстанча
Ліси
Преса про місто
Політика
Події
Мистецтво
Суспільство
Новини
Гостьова книга
Online-Бібліотека

ПОШУК
Для пошуку потрібно
використовувати
не більше одного слова
або його частини







Google




Мiсто Старокостянтинiв






Православна Церква України


Статті про місто і район:   Населення у XVII ст. Історія Славути 1633-1863 р. Оборонні споруди міста Славути у XVII - XVIII ст. Матеріали з історії Славутчини в архівах України Джерела соціально-економічної історії Славутчини Джерела з історії уніатської церкви на Волині. З історії міста 375 річниця славутської магдебургії Навколо назви нашого міста Заснування Славути Як Славута ставала містом Джерела з історії Славутчини Кумисо-лікувальний заклад Фабрики міста Лесине літо в Славуті Наукові дослідження у 1920-х рр. Рапортичка Депортація 30-х Вони боролися за радянську владу Партизани Таємниці славутського Грос-лазарету 301 Нацистські табори в Славуті 25 років за фотопортрет Маразм директора крєпчал чи крєпчає? Історія міліції Як називатися вулицям Пісенний фестиваль

КУМИСО-ЛІКУВАЛЬНИЙ ЗАКЛАД

Кумисо-лікувальний заклад
  Нарешті, Славута користується славою кліматичної лікувальної станції. Величезні хвойні ліси, що займають до 60.000 десятин і оперезують Славуту, наповнюють повітря смолистими речовинами і сприяють розвитку озону, що грає велику роль у лікування багатьох, в основному грудних, хвороб. Кліматичних лісових станцій в Росії майже нема, окрім Славути, не зважаючи на те, що в жодній країні Європи таких чудових лісів нема. Наповнюючи повітря смолистими речовинами і озоном, захищаючи від сильних вітрів, створюючи заспокійливу тишу, поменшуючи різкі коливання температури помірною кількістю вологи, хвойні ліси являють собою природні інгалярії, перебування в котрих впливає позитивно на лікування багатьох хвороб, особливо легеневих.
  Як кліматична оздоровниця, Славута відома вже 25 років. Кліматична станція і кумисолікувальний заклад доктора Пржесмицького знаходиться за 4 версти від станції; екіпажі, що належать закладові, чекають кожного поїзда протягом усього сезону, сезон триває з 10 травня до 10 вересня. Заклад розташований поблизу ріки Горинь, серед величезного хвойного парку, має 45 умебльованих кімнат. Поза закладом, себто, в місті, можна винайняти квартиру, хоча й не такі зручні, як кімнати у закладі. Кумис з чистого конячого молока виготовляється татарами під суворим наглядом власника і лікаря на очах у відвідувачів. В Славуту їдуть хворі з усієї Росії, і кожного року їх все більше, завдяки поширенню слави чудового закладу Пржесмицького, де при усіх необхідних зручностях, ціни доступні, догляд за хворими уважний, а спокій такий, що більшого і не потрібно бажати. Перебування на славутській лісовій станції рекомендоване лікарями у всіх хронічних випадках хвороб дихальних органів, при катарах стравоходу, при хронічних жіночих хворобах, при загальному послабленні після важких хвороб, при золотусі, злоякісних лихоманках та похудінні.
  Повністю самостійним закладом є Славутський гідропатичний заклад доктора Пржесмицького. Заклад розташований в дубовому лісі, біля р. Горинь: він існує з 1864р.. Тут застосовують усі гідропатичні методи, визнані сучасною наукою, крім того, лікують електрикою, масажем т. ін.
  Ціни на все у Славуті, як вже було сказано, доступні і для людей небагатих. Так, на літній станції доктора Л.Пржесмицького повний пансіон разом з медичним доглядом коштує на місяць від 63 крб., курс кумису (150 пляшок) - 45 крб.; в гідропатичному закладі плата за повний пансіон - від 60 крб.
  
  
Андреев П.П.
  "Иллюстрированный путеводитель
  по Юго-Западным казенным железным дорогам".
  Киев, 1890.