Google
Мiсто Старокостянтинiв
1165

каталог сайтів

УПЦ Київського ПатрiархатуЗагальні
Загальні
14-Dec-2003
Славута. Грудень 2003

За iнiцiативою мiської органiзацiї Спiлки офiцерiв України у 97 ОМБР було проведено тематичний виступ до Дня української писемностi та мови. Викладач української мови загальноосвiтньої школи N6, депутат мiської ради Г.Душнюк виступила перед численною аудиторiєю воякiв, розповiвши, як звучить рiдна мова i у прозi, i у поезiї.

***

21 листопада мiська влада вiдзначила День скорботи по загиблим пiд час голодомору 1932-1933 рокiв. Саме вiдзначила, а не вшанувала - оскiльки власне захiд був проведений на день ранiше (вочевидь, аби не псувати собi вихiдний, що припадав саме на 22 листопада i був визначений президентським указом). Зайве свiдчення виконавської дисциплiни. Оскiльки планувалося виключно "вiдзначення", то була дана вказiвка - скiльки вiд кожної школи направити вчителiв i дiтей. Теж логiчно: адже вшанування - рiч добровiльна, а передбачався лише звiт про "наказ виконано"
Але справа в iншому. Принаймнi, хоча б у такий спосiб раз на рiк цi дiти дiзналися про трагiчну сторiнку нашої iсторiї. Та за вказiвкою обласного управлiння освiти до Дня вшанування пам'ятi загиблих пiд час голодомору було проведено конкурс пiд назвою "Жнива скорботи". Назва взята з вiдомої наукової працi Р.Конквеста - але в книзi йшлося про трагедiю; тому по-блюзнiрськи виглядав духовий оркестр бiля пам'ятника жертвам голодомору пiд час нагородження переможцiв...
Як сказав колись один чиновник - "Голодомор мы уже отпраздновали".

***

В нiч з 21 на 22 листопада 2003 року у Славутськiй центральнiй районнiй лiкарнi пiд N7285 було зареєстровано Шевчук Ольгу Василiвну, 1982 року народження, родом з с.Ганнопiль Славутського району, та пiд N7286 Коберника Вiктора Петровича, 1978 року народження, родом з с.Залужжя Бiлогiрського району Хмельницької областi. Обидвох доставлено до травматологiчного вiддiлення без свiдомостi з переломами та струсом головного мозку.
Трапилось це через наїзд на людей машини "Волга-ГАЗ 31029" з державним номером 555 43 ХМ. Це - службове авто мiського голови. Напевне, саме тому 22 листопада мiлiцiя навiть не зафiксувала факту завдання травм двом людям.

***

З 22 листопада у мiстi триває акцiя "Українi - народного Президента". Суть акцiї в тому, аби дати можливiсть громадянам України висловитись - чи хочуть вони бути позбавленими права обирати Президента. Вже перший день засвiдчив величезну цiкавiсть славутчан до цiєї теми. Протягом двох тижнiв зiбрано декiлька тисяч пiдписiв за збереження прямих виборiв Президента народом, а не частиною продажних депутатiв. В Славутi захiд проводиться учасниками громадсько-полiтичного об'єднання на пiдтримку блоку В.Ющенка "Наша Україна".

***

2 грудня 2003 року завершилося судове засiдання Славутського мiського суду по скарзi депутата мiської ради В.Л.Пономарьова до територiальнї виборчої комiсiї, яка визнала недiйсними пiдсумки голосування 16 листопада 2003 року. Нагадаємо - люди пiдтвердили повноваження депутата всупереч забаганкам мiського голови. Отже, дiї територiальної комiсiй визнано незаконними. I повторне голосування 7 грудня, на яке розраховувала мiська влада, просто не вiдбулося. Alas.