Google
Мiсто Старокостянтинiв
1165

каталог сайтів

УПЦ Київського ПатрiархатуЗагальні
Загальні
31-Oct-2003
Луганськ-Славута-Донецьк

25 жовтня 2003 року славутчани, якi прийшли на зустрiч з народним депутатом України Павлом Качуром (парламентська фракцiя "Наша Україна"), членом центрального виборчого штабу одноiменного блоку, стали свiдками замкнення примiщення районного будинку культури та поспiшного зникнення (втечi) директора цього закладу М.Мокляка.
Причина такого "теплого" прийому, як встиг пояснити пан директор перед втечею - спочатку по телефону, потiм i у розмовi - вiдсутнiсть письмового дозволу на проведення зустрiчi з народним депутатом України у примiщеннi районного будинку культури. Дозвiл мали надати (увага, сюрприз!) - аж завiдуючий вiддiлом культури П.М.Лопух, заступник голови райдержадмiнiстрацiї В.В.Смоляр або ж сам голова - Р.О.Бiлик. Цiкаво, що вранцi 25 жовтня В.В.Смоляр був проiнформований про приїзд народного депутата України та погодився надати примiщення для зустрiчi в районному будинку культури. Однак за пiвтори години до початку зустрiчi з'явилася умова "письмового дозволу", що i стала причиною зриву зустрiчi. Судячи зi слiв директора, його можуть позбавити шматка хлiба (звiсно, не тi, що прийшли чи приїхали на зустрiч) - директор елементарно боявся свого керiвництва. Тому i наполягав на письмовому дозволi - фактично, пiдтвердженнi вiдпущення грiха. Цiкаво, що коли приїжджають iншi депутати - так званої "бiльшостi" - дозволу нiхто не вимагає.
Окрiм того, пан директор на час зустрiчi забув, що депутат Верховної Ради України має право безперешкодно заходити в усi примiщення державної чи комунальної форрми власностi. Районний будинок культури пiд цей перелiк потрапляє. Так що директор - зрозумiло - чесно i завзято виконував вказiвку "згори". Особливу пiкантнiсть ситуацiї додає те, що саме в цей момент героїчної оборони народний депутат розмовляв з головою райдержадмiнiстрацiї. До речi, пiзнiшi спроби П.Качура додзвонитися вiд замкненого будинку культури до голови райдержадмiнiстрацiї чи його заступника по мобiльному телефону, були безрезультатними.
Мабуть, локальна магнiтна буря.
Згадуються дiї влади у Луганську, де В.Ющенку вiдмовили в орендi залу.
Отже, сценарiй один. Голова райдержадмiнiстрацiї - прихильник Аграрної партiї (а отже - все ще дiючого Президента). Ось такий i результат зустрiчi.
P.S. Коли матерiал був готовий, стало вiдомо про поведiнку влади у Донецьку, де для зриву з'їзду "Нашої України" мiсто фактичо було вiддане на поталу п'яному натовпу.
Звiсно, Славута за розмiрами - не Луганськ i не Донецьк. Масштаби не тi. Загальнодержавний бандитизм влади на мiсцi просто вироджується в лизоблюдство заляканого дрiбного чиновництва...

В.Скомороха, координатор громадсько-полiтичного об'єднання "Демократична Славутчина"