Google
Мiсто Старокостянтинiв
1165

каталог сайтів

УПЦ Київського ПатрiархатуЗагальні
Загальні
29-Sep-2003
Славутськi новини

18 вересня 2003р. У Славутському обласному лiцеї вiдбулась III мiжрегiональна конференцiя "Здоровий спосiб життя", одним з iнiцiаторiв якої є громадсько-полiтичне об'єднання "Демократична Славутчина". Її особливiстю стало не лише те, що вона вiдбувається втретє поспiль. Цього року в складi гостей - представники сусiдських районiв (Шепетiвського та Iзяславського) i Нетiшина. Це засвiдчує iнтерес до заходу в тих регiонах, що знаходяться поблизу. Адже багато факторiв, що впливають на здоровий спосiб життя, збiгаються i суто географiчно, а ось форми i методи впливу, розумiння сутi проблем, потребують постiйної координацiї. Для цього i проведено конференцiю.
Наступного дня подiбну ж конференцiю провело i мiське управлiння освiти. Такий детальний розгляд проблеми свiдчить, наскiльки актуальна дана проблема.
Варто зауважити, що при вирiшення питань потрiбно було б повернутися до досвiду громадських органiзацiй. Адже тi кошти, що витрачаються в навчальних закладах, i тi, що доступнi громадським органiзацiям, часто рiзняться - громадськi органiзацiї мають значно меншi суми на вирiшення спiльних проблем, хоча мають бiльше досвiду у їх вирiшення.

Група школярiв загальноосвiтньої школи 7 м.Славути зробила велосипедний виїзд до пам'ятника воякам Української Повстанчої Армiї бiля с.Стригани. Школярi почули розповiдь про iсторiю появи пам'ятника i про саму подiю 12-13 травня 1944 року, зроблену представниками громадсько-полiтичного об'єднання "Демократична Славутчина", поклали квiти до пам'ятинка та вшанували пам'ять своїх загиблих ровесникiв хвилиною мовчання.

Завiдуючий вiддiлом культури райдержадмiнiстрацiї П.Лопух повiдомив громадсько-полiтичне об'єднання "Демократична Славутчина", що в жовтнi 2003р. Сесiя районної ради дасть клопотання про встановлення на облiк пам'ятника загиблим воякам УПА побiля с.Стригани.

Як з'ясувалося, вiдома у мiстi споруда - костьол Святої Дороти, що збудований 1825 року, ще не є на державному облiку як пам'ятка архiтектури мiсцевого та нацiонального значення. Поки що iснує лише пропозицiя науково-дослiдного iнституту теорiї i iсторiї архiтектури та мiстобудування вiд 1993р. про таку реєстрацiю. Робота по визнанню костьолу Святої Дороти пам'яткою архiтектури нацiонального значення триває. Веде її громадсько-полiтичне об'єднання "Демократична Славутчина". Адже костел - одна з двох споруд мiста, якi збереглися з XIX столiття, хоча i зазнали серйозного ушкодження.