Google
Мiсто Старокостянтинiв
1165

каталог сайтів

УПЦ Київського ПатрiархатуЗагальні
Загальні
29-Sep-2003
Владна гра

Саме так виглядає спроба мiсцевої влади використати скрутне становище територiальних громад мiста та сiл району. Лише у поточному роцi голова райдержадмiнiстрацiї Р.О.Бiлик та славутський мiський голова М.О.Полiщук, нiби за командою (швидше за все, з облдержадмiнiстрацiї), почали говорити про 30-кiлометрову зону навколо ХАЕС, а особливо - про кошти, якi б мали компенсувати ризик сусiдства з таким об'єктом тутешнiм жителям. Таке одностайне "вболiвання" за народ мiсцевi можновладцi демонструють не через раптове розумiння проблем людей, а через необхiднiсть продемонструвати людям потребу власного подальшого перебування при владi. Адже з'ясувалось, що синдром радянських часiв - подiлити те, що "дадуть" згори - i досi не знищено в головах владних чиновникiв районного та мiсцевого рiвня. ЗА перiод перебування на посадах Р.О.Бiлика та М.О.Полiщука (а це 2-3 роки), не реалiзовано жодної програми залучення коштiв в регiон.
Цiкаво, що 4 вересня славутчани, в яких несподiвано з'явилося розумiння власних прав, були привезенi до Нетiшина, точнiше - до адмiнкорпусу ХАЕС, де вони висловили своє обурення вiдсутнiстю фiнансування соцiальних потреб. При цьому:
- для перевезення невдоволених були знятi з рейсiв усi мiкроавтобуси у Славутi. Через це було створено масу незручностей жителям мiста та гостям.
- широкий загал про проведення акцiї повiдомлений не був. Схоже, що у Нетiшин їхали заздалегiдь пiдготованi люди.
- виходячи з того, що акцiя пройшла без залучення правоохоронцiв, все було сплановано i в цьому питання. Адже коли влiтку 1995р. Перед тим же адмiнкорпусом з'явились учасники походу "За неньку Землю", їх чекали барикади, зведенi спецпiдроздiлами мiлiцiї.
Все перераховане наводить на висновок: мiсцева влада, представлена головою райдержадмiнiстрацiї (Аграрна партiя України) та славутським мiським головою (СДПУ(о)), розiграли такий собi полiтичний спектакль "борцi за права славутчан". Адже до обiцянки надати компенсацiйнi кошти (2003р.) нiхто з двох "полiтпрацiвникiв" i не згадував про iнтереси славутчан. А нинi найбiльша за накладом газета "Пульс" друкує оцiнку дiї НАЕК "Енергоатом", який також цiлком залежить вiд пропрезидентських сил. Ось так i вiдбувається - спочатку створюють нестерпне життя, пiсля чого намагаються сподобатися.

В.Скомороха, координатор громадсько-полiтичного об'єднання "Демократична Славутчина"