Google
Мiсто Старокостянтинiв
1165

каталог сайтів

УПЦ Київського ПатрiархатуЗагальні
Загальні
11-Nov-2013
7 листопада

7-го листопада 2013 року, за звичаєм, славутські комуністи відзначили 96-ту річницю більшовицького перевороту. Під гаслом: "Наше будущее - социализм!", близько 20-ти "вірних ленінця" понуро пройшли центральною вулицею міста та поклали квіти до підніжжя пам'ятника теоретику і практику "червоного терору".
Окрім жалюгідної чисельності учасників акції, вразила абсурдність обраного ними гасла. Адже саме в Європейському союзі, від однієї згадки про який ніяковіють найстійкіші ідеологічні бійці цієї партії, соціалізму найбільше! Адже де ще, як не в розвинутих країнах Європи, видатки на соціальну сферу складають до 50% їхнього ВВП, а людина, її права та свободи, є найвищою цінністю?!
Символічно, що саме в цей день, в місті розпочався цикл заходів, присвячених пам'яті жертв Геноциду українського народу у 1932 - 33 роках. За сприяння міської влади, в міському Палаці культури відбулася велелюдна презентація книги нашого земляка, кандидата історичних наук, директора Центрального державного архіву зарубіжної україніки Владислава Берковського: "Колективізація та Голодомор на Славутчині 1928-1933 роки". Цінність даної праці полягає в тому, що фактично вперше в одній книзі було зібрано документальні свідчення злочинів комуно-більшовитського режиму на Славутчині: партійні та урядові директиви, накази ДПУ, протоколи засідань надзвичайних "трійок", розсекречені донесення НКВД тощо.
Відтак, видання стане в пригоді не лише вчителям і науковцям, алей усім, хто цікавиться українською історією.
Придбати книгу можна в Славутському історичному музеї.

Ігор Піголь