Google
Мiсто Старокостянтинiв
1165

каталог сайтів

УПЦ Київського ПатрiархатуЗагальні
Загальні
02-Jun-2013
Депутатська реакція

Звернення депутатів Славутської міської ради до Президента України

Шановний Вікторе Федоровичу!

28.05.2013 року під час засідання колегії Хмельницької обласної державної адміністрації, голова Хмельницької ОДА Василь Ядуха, дозволив собі некоректні висловлювання на адресу міста обласного значення Славута.
Реагуючи на недоліки в роботі Славутської РАЙОННОЇ державної адміністрації, Василь Степанович зокрема наголосив: "Вважаю, що допущена величезна помилка і дасть Бог, що колись буде адміністративна реформа і ми ліквідуємо такі міста, які наплоджені на території області".
Зазначена репліка посадової особи органу державної влади України викликала значний резонанс серед славутчан, адже 23 квітня 2013 року громада Славути урочисто відзначила ювілейну дату - 380-річчя від дня надання місту Магдебурзького права. Хочемо нагадати, що Славута - місто обласного значення з 1979 року. А перша згадка про місто датується ще 1617 роком.
Сьогодні робота міської влади, підприємств, установ та організацій міста зосереджена на покращенні соціально-економічного розвитку міста, удосконаленні роботи із громадянами, які потребують соціального захисту, наданні комунальних послуг у повному обсязі та належної якості, поліпшенні якості та доступності послуг освіти та медичного обслуговування.
Завдяки спільним зусиллям міської влади та територіальної громади, в першому кварталі 2013 року за соціально-економічними показниками, м. Славута посіло перше місце серед шести міст обласного значення.
Відслідковується стабільний приріст населення. Станом на 01.01.2013 року кількість населення за рахунок природного та міграційного приросту (в 163 особи) становить 35600 осіб.
Рівень середньої заробітної плати одного штатного працівника на підприємствах м. Славута на кінець 2012 року становив 2598 грн., що практично є найкращим показником по області (не враховуючи місто Нетішин, де на показник впливає заробітна плата працівників ХАЕС). З початку 2012 року створено 1045 нових робочих місць при завданні на рік 900 місць, що складає 116,1 %.
У 2012 році підприємствами м. Славути реалізовано промислової продукції (товарів, послуг) на 1000,4 млн.грн. (6,4% загальнообласного обсягу). Обсяг реалізованої промислової продукції на одну особу становив 28103,2 грн., що є вищим у 2,4 рази за середньообласний показник (11858,0 грн), а також найвищим серед міст обласного значення (не враховуючи місто Нетішин, де обсяги реалізованої продукції є вищими за рахунок роботи ХАЕС).
Всього у місті працює понад 120 великих, середніх та малих підприємств. Обсяг прямих іноземних інвестицій в економіку міста, в тому числі і на розвиток промислових підприємств міста склав майже 2,8 млн.дол. США. Темпи зростання прямих іноземних інвестицій становлять 140%. Обсяг експорту зовнішньої торгівлі товарами по м. Славута за 2012 рік становив 75,5 млн. дол. США і збільшився порівняно з відповідним періодом 2011р. на 20%, імпорту - 24,9 млн. дол. Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі товарами становить 50,5 млн. дол. США.
Відтак, за основними показниками соціально-економічного розвитку, місто демонструє найкращі результати діяльності в усіх сферах серед міст обласного значення Хмельницької області.

Шановний Вікторе Федоровичу!

Відповідно до статті 7 Конституції України, в Україні визнається і гарантується місцеве самоврядування.
Відповідно до статті 119 місцеві державні адміністрації на відповідній території забезпечують взаємодію з органами місцевого самоврядування.
Відповідно до статті 132 територіальний устрій України ґрунтується на засадах єдності та цілісності державної території, поєднання централізації і децентралізації у здійсненні державної влади, збалансованості і соціально-економічного розвитку регіонів, з урахуванням їх історичних, економічних, екологічних, географічних і демографічних особливостей, етнічних і культурних традицій.
Окрім цього, відповідно до статті 12 Закону України "Про правила етичної поведінки", особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, забезпечують позитивну репутацію органів державної влади, органів місцевого самоврядування, всіляко сприяють зміцненню довіри громадян до влади, утверджують чесність, неупередженість та ефективність влади.
Зважаючи на викладене, просимо Вас дати належну оцінку некоректним висловлюванням на адресу нашого міста, а відтак і всієї територіальної громади голови Хмельницької обласної державної адміністрації В.С. Ядухи.

Схвалено на пленарному засіданні 30 сесії Славутської міської ради 31.05.2013р.