Google
Мiсто Старокостянтинiв
1165

каталог сайтів

УПЦ Київського ПатрiархатуЗагальні
Загальні
07-Apr-2013
Є у революції початок, або бла-бла-бла (за мотивами М.Булгакова)

"Мы к вам, профессор, и вот по какому вопросу!.."

Чи не головним пунктом так званої заяви-резолюції учасників акції протесту щодо захисту соціально-економічних прав громадян у м. Славута, оприлюдненої її полум'яними організаторами на позаминулій сесії Славутської міської ради 1 березня 2013-го року, була вимога "створення робочої групи за участю громадськості міста щодо перевірки відповідності тарифів на комунальні послуги та пасажирські автоперевезення".
Ідучи на зустріч "побажанням трудящих", відповідним розпорядженням міського голови, таких робочих груп було створено аж дві.

"Мы - новое домоуправление нашего дома..."

Відтак, громадськість делегувала до їх складу своїх найкращих представників, а саме: координатора громадсько-політичного об'єднання демократичних сил(!) В.Г-ка; президента Благодійного фонду Хмельницької області(!) "Пам'ять" К.Ш-го, заступника голови міської організації ВО "С-а"(!) О.С-а, а також не менш досвідчених, хоча й не таких титулованих, окремих активістів, як-то: В.З-а, Г.C-у, Л.Ш-о, Р.В-е та інших. Примітно, що масовики-затійники першоберезневого шабашу - комуністи, від цієї частини громадської роботи завбачливо самоусунулись...

"Извините профессор, но общее собрание жильцов нашего дома просит Вас добровольно, в порядке трудовой дисциплины, отказаться от столовой..."

Між тим, за попередньою домовленістю сторін, з 13 березня 2013-го року в розпорядження робочих груп було надано два приміщення виконавчого комітету Славутської міської ради, комп'ютер, а також всі необхідні для об'єктивної візії матеріали: підбірку нормативно-правових актів, на підставі яких здійснювались тарифні розрахунки, калькуляцію по ним, погоджувальні документи профільних міністерств і відомств, висновки контролюючих органів тощо.

"Да что тут предлагать?.. Взять все, да и поделить!"

Таким чином, протягом майже трьох тижнів(!) громадські делегати мали всі можливості не лише ґрунтовно перевірити "відповідність тарифів на комунальні послуги та пасажирські автоперевезення", але й подати на розгляд постійних депутатських комісій власні пропозиції. Єдиною умовою щодо останніх була їх притомність. Тобто, "пропозиції громадськості" щодо зниження будь-якого тарифу, повинні були бути обґрунтованими з правової та економічної точок зору.

"Мы этих котов душили-душили, душили-душили, душили-душили..."

Варто зазначити, що за логікою "революційних подій", 28-ма сесія міської ради мала всі шанси стати апофеозом слави "отців славутської демократії". Адже саме 05.04.2013 року з висоти сесійної трибуни, останні повинні були добити городян жахливими фактами владних зловживань на ринку комунальних послуг, а головне - наочно продемонструвати громаді власні розрахунки нових - старих тарифів, як то: на послуги водопостачання та водовідведення у розмірі - 7 грн. 51 коп; на послуги міських пасажирських автоперезень у розмірі - 1 грн. 50 коп.
У свою чергу, депутати мали невідкладно прийняти до відома вмотивовані висновки прискіпливих перевіряльників (а куди б вони ділися - факти річ уперта!) та задовольнити ще одну їхню радикальну вимогу, а саме: розпустити власний виконавчий комітет через його кричущу непрофесійність. Втім, нічого подібного не сталося.

"Мы сегодня ничего делать не будем: во-первых, кролик издох, а во-вторых, в Большом - "Аида"

Як і слід було очікувати, затяті "захисники трудового народу і бездомних собак" не спромоглися толком розібратися навіть з існуючими тарифами, не кажучи вже про напрацювання власних. Воно й не дивно, адже протягом усього періоду "народної інспекції" щодо, наприклад, організації міських пасажирських автоперевезень, "гіганти економічної думки" не взяли до рук жодного (!) документу на підставі яких міська влада приймала відповідні рішення.
Єдине, що народили так звані "робочі групи" за час свого недолугого існування - декілька звернень (заяв) у стилі "бла-бла-бла" й не більше того. Як наслідок, депутатський корпус відхилив майже всі "напрацювання" останніх ще на стадії їх розгляду в комісіях.

"Позвольте, а что вы будете делать с трупами кошек? - На польты пойдут!.."

Розуміючі трагікомізм власного становища, за п'ять діб до зазначеної дати, "славутські робесп'єри" оголосили про ... продовження "комунальної революції" в окремо взятому місті.
Відтак, 5.04.2013 року, замість конкретних результатів роботи, громада побачила у їх виконанні черговий спектакль під кодовою назвою "Ганьба".
Втім, чи вплине це сакраментальне слово на тарифну політику нашої держави, наразі, достеменно невідомо...

P.S. "Примус! Признание Америки! Москвошвея! Примус! Пивная! Еще парочку! Пивная! Буржуи! Буржуи! Не толкайся, подлец, слезай с подножки! Я тебе покажу, твою мать!"
P.P.S. Усі дійові особи в статті - видумані. Можлива схожість з реальними персонажами є випадковою.

Ігор ПІГОЛЬ, громадський активіст,позапартійний, м.Славута