Google
Мiсто Старокостянтинiв
1165

каталог сайтів

УПЦ Київського ПатрiархатуЗагальні
Загальні
17-Jan-2013
Без назви

Не знаю, яким саме чином головний редактор КП "Редакція газети "Трудівник Полісся" спромоглася отримати Орден Рейтингу "Української Бізнес-Олімпіади" "Бездоганна ділова репутація" (хтось взагалі чув про такий Рейтинг ?), але так звана Експертна комісія щось явно недогледіла. Бо якщо уважно проаналізувати редакційну політику цього видання лише протягом останніх трьох місяців, то за систематичне порушення вимог чинного законодавства, а також етичного кодексу українського журналіста (ЕКУЖ), головний редактор колись доволі об'єктивного тижневика цілком заслуговує на Антипремію "Золотий будяк", якби подібна існувала в сфері журналістики. Як кажуть, нічого особистого - тільки факти:
11 жовтня 2012 року газетою зазначено недостовірний факт щодо присвоєння тоді ще кандидату в народні депутати України Сергію Буряку звання "Почесного громадянина міста Славути" з врученням йому відповідного свідоцтва. У зв'язку з чим, за підписом секретаря Славутської міської ради, на адресу редакції направлено відповідний лист з вимогою спростувати вищезгадану інформацію в найближчому номері. Замість спростування, головний редактор надрукувала знервовану відповідь про недоцільність такого кроку.
18 жовтня 2012 року в газеті опублікована так звана "офіційна інформація" щодо результатів ревізії Держфінінспекцією України бюджету міста Славута за 2010-2011 роки та завершений звітний період 2012 року. У зв'язку з чим за підписом першого заступника міського голови, на адресу редакції направлено аналогічний лист з вимогою спростувати недостовірні дані. Замість спростування світ побачила чергова відмова за підписом того ж таки головного редактора.
18 жовтня 2012 року газетою розміщена неправдива і водночас брудна публікація щодо колишньої виконуючої обов'язки головного редактора Т.В.Скрипнюк. У зв'язку з чим останньою надіслано спростування з вимогою його оприлюднення в найближчому випуску газети. Вимоги Скрипнюк Т.В. не задоволені.
20 грудня 2012 року газетою надруковано відверто брехливий допис В.Гапонюка щодо господарської діяльності міської влади. У зв'язку з чим 28 грудня 2012 року за підписами депутатів Славутської міської ради на адресу редакції спрямовано спростування з вимогою його негайного оприлюднення. Втім, як і в попередніх випадках, вимоги 21-го представника територіальної громади міста були проігноровані...
Тож чого варті так звані принципи "Трудівника Полісся" на кшталт: "Говорити правду", "Забезпечувати конструктивність критики", "Гарантувати свободу слова" та інші, пояснювати зайве. Натомість зовсім не зайвою в цій красномовній історії буде згадка відомого українського прислів'я: брехнею півсвіту пройдеш, та назад не вернешся.

Замість післямови

Стаття 37 ЗУ "Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні
Громадяни, юридичні особи і державні органи, а також їх законні представники мають право вимагати від редакції друкованого засобу масової інформації опублікування ним спростування поширених про них відомостей, що не відповідають дійсності або принижують їх честь та гідність.
Якщо редакція не має доказів того, що опубліковані неювідомості відповідають дійсності, вона зобов'язана на вимогу заявника опублікувати спростування їх у запланованому найближчому випуску друкованого засобу масової інформації або опублікувати його за власною ініціативою...
Стаття 1 ЕКУЖ
Головний обов'язок журналіста - сприяти забезпеченню права громадян на одержання оперативної інформації. Журналіст поширює і коментує лише ту інформацію, у правдивості якої переконаний. Він уникає неповноти або неточностей чи викривлень інформації, які могли б завдати моральної шкоди честі та гідності людини, неприпустимі з його боку недостовірні повідомлення. Журналіст відповідальний перед читачем, слухачем та глядачем.
Cтаття 7 ЕКУЖ
Журналіст у своїй професійній поведінці не має права ставити особисті інтереси понад усе. Замовчування чи поширення ним інформації шляхом одержання незаконних винагород або подання її як такої, що містить наклеп, упередженість, необгрунтовані звинувачення, - неприпустимі...

Ігор Піголь, громадський активіст, позапартійний, м.Славута