Google
Мiсто Старокостянтинiв
1165

каталог сайтів

УПЦ Київського ПатрiархатуЗагальні
Загальні
18-May-2003
Визнання

До цього часу вояки Української Повстанчої Армії не визнані воюючою стороною. Ставши за назвою незалежною, за сутністю Україна не є справді Українською Державою. Нинішня влада так і не назвала рівноправними усіх своїх співвітчизників.
Однак 9 травня 2-3р. громадськість Славути, Нетішина, Острога та Шепетівки традиційно вшанувала пам'ять вояків УПА, що загинули в бою з червоними партизанами та військами НКВС поблизу с.Стригани Славутського району. Священники УПУ Київського патріархату з трьох міст відправили панахиду по загиблих. До пам'ятника були покладені квіти. Цікаво, що кожного року інтерес громадян до подій, які відбулися майже 60 років тому, зростає. Немає цього інтересу лише у місцевої влади - ні сільської, ні районної. Більше того - місцеві чиновники і досі воюють з пам'яттю співвітчизників, розділивши мертвих на визнаних - себто, "своїх" - і чужих. Шість років мовчить з цього приводу і гарант конституційних прав громадян.
На завершення вшанування пам'яті бійців УПА керівники місцевих осередків Народного Руху України, Конгресу Українських Націоналістів, Української Народної Партії, Партії захимнсків Вітчизни, а також громадських організацій - Спілки офіцерів України, Товариства політв'язнів та репресованих, Спілки інвалідів Чорнобилю, "Конституціне право" підписали звернення до Президента України з вимогою припинити дії голови Славутської райдержадміністрації Р.О.Білика, який поставив умовою взяття обеліску на облік зміну напису на дошці.

Володимир Скомороха, координатор громадсько-політичного об'єднання "Демократична Славутчина"