Google
Мiсто Старокостянтинiв
1165

каталог сайтів

УПЦ Київського ПатрiархатуЗагальні
Загальні
18-Dec-2012
Політ-мікс

10 грудня 2012 року на площі біля Будинку Рад за ініціативи окремих громадських організацій міста, було проведено акцію з нагоди міжнародного Дня прав людини. 12 грудня 2012 року в приміщенні кінотеатру ім. Т.Г. Шевченка, за ініціативи міської влади, відбулося громадське обговорення "тарифів на воду". 14 грудня 2012 року біля пам'ятника ліквідаторам наслідків чорнобильської катастрофи, офіційно вшановано пам'ять героїв - чорнобильців. Того ж дня вулицями Славути пройшов "марш на захист родини Павлюченків"...

Так, реальний стан справ із захистом фундаментальних прав людини в нашій країні жахливий. Так, громадськість міста, як і все українське суспільство, має активно протидіяти випадкам порушень своїх конституційних прав. Разом із тим, без належного рівня правової культури самих громадян, якісна протидія таким порушенням не можлива в принципі.
Якби наші ГО*, ПО* і окремі ГА* мали бодай мінімальний рівень культури права, то 10.12.2012р. замість придорожнього "плачу Ярославни", такого тривіального і безрезультатного водночас, вони ініціювали б проведення змістовного "круглого столу" на тему дотримання прав людини, із залученням представників правоохоронних і контролюючих органів. Під час проведення даного заходу можна було чітко окреслити наявні проблеми в сфері права, розібрати конкретні випадки порушень чинного законодавства, заслухати правоохоронців, напрацювати спільні механізми громадського контролю за діяльністю правоохоронної системи на місцевому рівні тощо. А ще, наприклад, можна було прийняти активну участь в загальнодержавному "Тижні правових знань": провести відповідні роз'яснювальні бесіди серед дітей та молоді, подарувавши останнім недорогі примірники Загальної декларації прав людини.

Якби наші ГО, ПО і окремі ГА справді хотіли якимсь чином вплинути на тарифну проблематику нашого міста, то 12.12.2012р. під час обговорення "мокрого питання", замість непритомних волань на кшталт "Ми - проти!", міська влада почула б з вуст останніх альтернативні економічні обґрунтування собівартості "кубу води" чи, наприклад, розумні пропозиції по впровадженню енергозберігаючих технологій.

І, нарешті, якби наші ГО, ПО і окремі ГА здогадувались про існування такої речі, як суспільна мораль, то 14.12.2012р. вони не проводили б галасливої дитячо-юнацької ходи вулицями міста хоча б тому, що саме цього дня вся цивілізована спільнота вшановує жертовний подвиг ліквідаторів. Натомість ходу, чи то марш на захист родини Павлюченків, можна було провести в інший день, наприклад, 15.12.2012 року, в акурат на професійне свято працівників суду. І креативно і символічно - водночас. Хоча особисто у мене немає абсолютної впевненості в тому, що батько і син Павлюченки не причетні до цього резонансного злочину. До речі, під час офіційного вшанування чорнобильців біля згаданого пам'ятника, окрім міської влади та самих чорнобильців, не було помічено жодного представника ГО та ПО. Невже всі вони разом узяті були так сильно зайняті підготовкою до "маршу", що не знайшли якихось тридцять хвилин, аби разом із іншими славутчанами, вшанувати пам'ять полеглих ліквідаторів?

P.S. Ви вже пробачте мене, шановні ГО, ПО і окремі ГА за те, що я заходився вдосконалювати свої критичні навички саме на прикладах Вашої діяльності. Такий мій крок - вимушений. Справа в тому (каюсь!), що я також полюбляю її величність - критику. А з огляду на специфіку своєї роботи, мені просто ні на кому більше вправлятися.
До речі, вітаю Вас усіх із визначною подією в житті нашої країни - другого поспіль пришестя Миколи Яновича Азарова на посаду прем'єр-міністра! Як кажуть, покращення нашого життя вже сьогодні - триває... Лише про День 28-го жовтня не забудьте!

Привіт від Сергія Васильовича!

* ГО - громадська організація
* ПО - політична організація
* ГА - громадський активіст

І.Піголь