Google
Мiсто Старокостянтинiв
1165

каталог сайтів

УПЦ Київського ПатрiархатуЗагальні
Загальні
14-Oct-2012
І наша честь - козацька Покрова

Сама історія визнала їх правоту. Через багато десятиліть таборів, знущань і забуття вояки УПА все-таки виграли свою війну і перемогли як фашизм, так і більшовизм. Символом їхньої перемоги є незалежна самостійна Українська держава, її державний герб - тризуб і державний синьо-жовтий прапор.
13 жовтня 2012 року в селі Стригани Славутського району відбулися урочистості з нагоди 70-ї річниці Української Повстанської Армії - армії, яка на власному прикладі показала, на що здатен людський дух, якщо він базується на ідеї власної незалежності.
Цього дня, до пам'ятника полеглим у далекому 1944-му році воїнам, прибули громадські делегації зі Славути та Нетішина.
Після урочистого виконання муніципальним оркестром державного Гімну України, панахиду за загиблими відслужили священики УПЦ(КП) Петро і Владислав.
З нагоди славного ювілею, відзнаками Всеукраїнського Братства воїнів ОУН-УПА імені Героя України генерал-хорунжого Романа Шухевича було нагороджено п'ятеро славутських ветеранів: чотового Зеленюка Івана Юхимовича; кулеметника Гелея Романа Івановича; зв'язкових: Альохіну Іванну Андріївну; Косько Параскеву Василівну та Мазяр Марію Трохимівну. Нагороди вручив cлавутський міський голова Василь Сидор. Під час вітального слова він, зокрема, сказав: "Невизнання сьогоднішньою владою подвигу Української Повстанської Армії є запереченням Незалежності самої нашої Держави, битва за яку триває..."
Окрім почесних нагород, від імені небайдужих підприємців нашого міста, ветеранам також були вручені грошові премії.
Завершився захід традиційно - покладанням квітів та співом повстанських пісень. І ще довго над спокійним Стриганським озером, лунало зворушливе: "Ой у лісі, на полянці, стояли повстанці..."

Ігор Піголь, громадський активіст, позапартійний, м. Славута