Google
Мiсто Старокостянтинiв
1165

каталог сайтів

УПЦ Київського ПатрiархатуЗагальні
Загальні
12-Jan-2010
Пост-2009

Міська влада проффесійно не по-українськи відкрила новорічну ялинку 26 грудня, а не 19, на день Св.Миколая, як в інших містах. Паралельно мерія підтвердила прихильність виключно до однієї конфесії в Славуті - на Різдво в найкращому приміщенні міста - палаці культури (між іншим, не віддали навіть окружній виборчій комісії), провели різдвяні виступи за ініціативою Московського Патріархату. Між тим, три роки поспіль вертеп УГКЦ залишається без приміщення, уваги і в повній інформаційній блокаді. Співають на вулиці.

Наприкінці грудня до міста завітав заступник голови Верховної Ради М.Томенко - учасник бойових дій в Афганістані. Його було запрошено на відкриття каплички біля пам'ятника загиблим під час війни в Афганістані. Учасники пом'янули тих, хто не дожив до сьогодні, постояли зі свічками біля каплички, влада про щось розповіла - та й розійшлися кожен своєю дорогою. Жодного слова про живих, які так і не отримали житла - ні від міського голови, ні від гостя з Києва. А початку війни вже 30 років... Втім, конкурс патріотичної пісні все ж провели - 26 грудня 2009 року. І хай вам, ветерани Афгану, живеться добре - в комуналках.

Цього року влада гучно відзначила роковини Голодомору 1932-1933 року - були і хода, і оркестр. А потім настала зима. Пам'ятник жертвам Голодомору стоїть заметений снігом, розмоклі вінки перетворилися на шматки льоду, світла к вечірній час немає (мова навіть не про пам'ятник - про ділянку вулиці Соборності, що за костьолом - меморіал афганцям, що знаходиться далі, у такому ж стані). Між тим пам'ятник Леніну прибирається регулярно, доріжка біля нього посипана піском - а от до пам'ятників жертвам більшовизму і загиблим афганцям нога працівника ЖЕКу не дійде. Пріорітети, пані та панове, пріоритети. В.Сидор, Е.Сабінський, С.Дзюнь... Вишлі ми всє із народа...